Pobiegli i zebrali 1560 złotych dla pogorzelców!

W sobotę mieliśmy kolejny przykład na to, jaką wspaniałą społeczność tworzą mieszkańcy Dzierzgonia. Pod koniec lutego nasze miasto obiegła informacja o pożarze wielorodzinnego domu w Nowcu. W wyniku tego zdarzenia dach nad głową straciły trzy rodziny.

Uczestnicy parkrun Dzierzgoń w każdą sobotę mijają ten dom na trasie biegu. Tym razem nie mogli przebiec obojętnie. Ekipa odpowiedzialna za te cykliczne wydarzenia zorganizowała zbiórkę, a mieszkańcy obecni w sobotę na starcie biegu odpowiedzieli na ten apel w najlepszy z możliwych sposobów.

Wspólnymi siłami zebrano 1560 złotych, które trafią na rzecz poszkodowanych pożarem rodzin! To kolejny raz gdy mieszkańcy Dzierzgonia stają na wysokości zadania. Nie tak dawno pisaliśmy Wam o zbiórce karmy dla psów i kotów. Akcja ta również spotkała się ze sporym odzewem.

Przypominamy, że w Internecie nadal aktywne są dwie zbiórki pieniędzy na pomoc w odbudowaniu dachu nad głową dla rodzin, których dotknęła ta tragedia.

1. https://zrzutka.pl/vew33u

2. https://zrzutka.pl/e78zvh

Wszystkie informacje znajdziecie pod tymi dwoma linkami. Pomoc jest bardzo prosta, wystarczy kilka kliknięć.

Sami poszkodowani mieszkańcy naszej gminy stawili się na starcie sobotniego parkrunu i odwdzięczyli się poczęstunkiem.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w akcję mieszkańców gminy Dzierzgoń. Warto pomagać.

Relacja z 27. parkrun Dzierzgoń

 

(Visited 516 times, 1 visits today)

Możesz być zainteresowany

Comment (4)

  1. Dzierzgoń powinien być dumny z taki ludzi ,Niech polityka nie dzieli Mieszkańców.Pozdrawiam i WIELKI SZACUN.

  2. Dobrze że Dzierzgoń ma takich organizatorów-Brawo Panowie. Wielkie też podziękowania dla Uczestników małych i tych dorosłych. Podziwiam Wasze Społeczeństwo u Nas w mieście tego nie ma. Jeszcze raz Duże Brawa. 😘😘😘

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.