Burmistrz szykuje nam drugą podwyżkę za wywóz śmieci

W maju 2019 roku pisaliśmy artykuł o planowanej przez gminę Dzierzgoń podwyżce za wywóz i gospodarowanie odpadami. Podwyżka weszła ostatecznie w życie na sesji Rady Miejskiej przeważającą liczbą głosów. Od połowy 2019 roku płacimy 18 złotych miesięcznie za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny i 35 złotych miesięcznie za odpadami zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że ten stan nie potrwa zbyt długo, bo burmistrz Dzierzgonia na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu (30 listopada 2020) zaproponuje kolejną podwyżkę. Tym razem kwoty mają wzrosnąć z 18 na 25 złotych za gospodarowanie odpadami zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny, a stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny wynosić będzie 50 złotych.

Zajrzyjmy do projektu uchwały.

Przypomnijmy, że burmistrz Jolanta Szewczun w swojej kampanii wyborczej proponowała realne wsparcie seniorów poprzez obniżenie opłat za wodę, ścieki i wywóz śmieci o 20%, argumentując to tym, że dzierzgońscy seniorzy to przedsiębiorczy ludzie, którzy w niełatwych warunkach finansowych radzą sobie w życiu codziennym. Wychodzi na to, że warunki seniorów będą po kolejnej podwyżce jeszcze bardziej niełatwe. Niedawno minęły dokładnie dwa lata kadencji obecnej burmistrz Jolanty Szewczun i póki co ta obietnica nadal czeka na realizację. 

O tym również pisaliśmy już przy okazji poprzedniej podwyżki. Przeczytajcie.

A miało być tak pięknie… Zbliża się podwyżka za wywóz śmieci

Możesz być zainteresowany

Comment (15)

 1. A ja wam powiem jedno:
  -Najniższa krajowa i idzie każdego roku w górę
  – Ceny na wysypisku w Gliwie idą w górę
  – My słabo segregujemy
  Więc ktoś musi za to zapłacić – a płaca zawsze mieszkańcy bo miasto nie ma swoich pieniędzy.
  Nie szukajmy drugiego dnia takie są fakty wszystko drożeje.

  1. Czyżby wzrost o ponad 100% w ciągu 18 miesięcy…
   Usługi komunalne – realizować powinna spółka komunalna. JEDNA. Ponieważ tylko taki rodzaj własności może je realizować po najniższych kosztach. Spółka prywatna zawsze nastawiona jest na zysk. Nie odkrywajmy Ameryki…

 2. Hipokryzja niektórych radnych jest tak porażająca jak przysłowiowy piorun z jasnego nieba. W 2018 roku ówczesna Burmistrz podniosła cenę za śmieci z 9 zł na 12 zł . I wtedy pewna osoba podniosła larum że ot mamy dobrą zmianę. A teraz te sama osoba ale już jako radna potulnie tłumaczy podwyżkę z 18 zł na 25 zł za segregowane !!! że tak musi być, że wina ludzi że nie segregują itd itd. Widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wtedy pytała a co na to radni, a teraz już nie pyta? tylko podniesie rękę za podwyżką? Przeciętna rodzina 4 osobowa wtedy płaciła za segregowane po podwyżce 48 zł a teraz 100 zł. Różnica znaczna. A to już druga podwyżka za tej kadencji. Mam nadzieję że będzie podane do publicznej wiadomości kto jak głosował.

 3. To dopiero wierzchołek góry lodowej z podwyżkami za usługi komunalne, które zostały przejęte przez prywatne firmy. Teraz będą te usługi bardzo rentowne, przynoszące wysoki zysk… I o to właśnie tak naprawdę chodziło w tych zmianach właścicielskich…
  ” Dwa lata po objęciu stanowiska burmistrza wiem jedno: było warto”

  1. W, jak zwykle podpisujesz się całkowitym brakiem wiedzy. Zastanawiam się jak długo Twój PIS , tak jak i Ty będzie manipulował opinią publiczną

   1. A ty prosto trzymasz paluszek i myślisz , że wszyscy są slepi i nie widzą co wyprawiacie w tej gminie. Poczciwy mieszkaniec się objawił. Zastanawiasz się co bedziesz robił po zmianie władzy? 😂

   2. Może jakiś/jakieś argument/argumenty a nie atak ad personam…
    Osobiste „wycieczki” świadczą bowiem zawsze, że wypowiedź była prawdziwa…
    Podstawy logiki…
    P.S.
    Gdyby PiS był mój… Jestem tylko skromnym, lokalnym sympatykiem.

 4. A to już sama nie ma odwagi powiedzieć o podwyżce tylko pracowników wysyla przed kamery. Ach nie, przecież to nie ona podwyższa ceny śmieci buahahaha. Dobra zagrywka PRowa. Ciekawe kto panią szkoli. Marketing polityczny. Wszystko co złe to nie ja.

 5. Niech pozakladaja więcej spółek, pozatrudniaja więcej prezesów, przecież to wszystko kosztuje! A z czego mają brać ? Wiadomo z podatków czyli od nas!!!

 6. No przecież władza nie odczuje podwyżek…pensja burmistrza i vice starosty wystarczy na rachunki. A ty się biedaku martw za najniższą krajową o ile jest robota wogole.

 7. Ludzie wybraliście sobie zone po mężu to czego narzekacie? Co się zmieniło ? nawet ten sam samochód stoi przed gminą. Wrociło to co było. Płacic i nie piszczeć.

 8. Rti czy gminę stać na wydawanie papierowej gazetki ( i to nie jest ekologiczne) w której na każdej stronie lansuje się burmistrzowa, a nie stać gminy żeby rozdawała worki na śmieci a tak robią inne gminy. Ale do podwyżek to pierwsi!!!

 9. To jest jakaś masakra, która to już podwyżka za jej kadencji. A mialo być tak cudownie, miały być obniżki dla emerytów. A może zrobi obniżkę na miesiąc przed wyborami ?

 10. Przecierz ona przed wyborami mowiła wszystko co inni chcieli usłyszec i wszystkim obiecywała a dlatego, że chec wygranej była ogromne . Wygrała wybory nie zeby innym zrobic dobrze tylko sobie.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *