Burmistrz zapowiada powrót opiekunek, a my zadajemy w związku z tym kilka pytań

Burmistrz Jolanta Szewczun dumnie ogłosiła dziś za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych, że do autobusów, którymi dojeżdżają do szkoły i przedszkola dzieci z gminy Dzierzgoń wracają opiekunki. Bardzo cieszymy się z tego faktu, bo rodzice od tygodnia zalewają nas wiadomościami i komentarzami na ten temat, ale mamy w związku z komunikatem burmistrz Dzierzgonia kilka pytań.

Burmistrz pisze: Kochani, jestem burmistrzem wszystkich mieszkańców Gminy Dzierzgoń i słucham Waszego głosu.

My pytamy: Dlaczego w tej sprawie posłuchała Pani głosu mieszkańców dopiero w momencie, w którym zdecydowaliśmy się o tym problemie napisać? Dlaczego nie słuchała Pani głosu mieszkańców wcześniej?

Burmistrz pisze: Każde nasze działanie zgodne jest z obowiązującym prawem, ale kiedy zobaczyłam jak wiele emocji budzą zmiany w transporcie spotkałam się z Rodzicami dzieci dojeżdżających, bo uważam, że tylko dialog może rozwiązać problem.

My pytamy: Dialog? Jaki dialog? Dlaczego nie spotykała się Pani z mieszkańcami wcześniej, przed rezygnacją z opiekunek tylko podjęła Pani autonomiczną decyzję? Dlaczego na spotkaniach, w których uczestniczył pan Wojciech Demko nie była Pani obecna?

I znowu: naszym zdaniem dziwnym zrządzeniem losu zaczęła Pani działać dopiero w momencie, gdy w przestrzeni publicznej dało się słyszeć rozpaczliwe relacje i komentarze rodziców.

Burmistrz pisze: Jestem burmistrzem, który słucha mieszkańców i między nimi przebywa.

My twierdzimy: Naszym skromnym zdaniem mieszkańców postanowiła Pani posłuchać dopiero po burzy, jaką w internecie wywołała decyzja o rezygnacji z opiekunek.

Rodzice na pewno cieszą się z takiej decyzji. Szkoda, że została ona podjęta tak późno. W komunikacie wydanym dziś przed Jolantę Szewczun nie znalazło się wiele konkretów. Nie wiemy, kiedy dokładnie opiekunki wrócą do autobusów i na jakiej zasadzie. Więcej okaże się już wkrótce.

Możesz być zainteresowany

Comment (16)

 1. Radna cz. K. Jest jedyną ktora się zna na przepisach i wszystkich poucza, Ciekawe dlaczego nie słyszałem o tym ze przekazała swoją dietę na cel społeczny? Pisze ze tak dba o budzet gminy ale nic nie pisze ze gmina wydaje tysiące na 2 prezesów Rti. Skoro sobie jeden nie radził trzeba było odołac i powołać takiego który by sobie poradził. No ale kto by dla i o j.sz.pisał i jej doradzał? 🤣🤣🤣🤣🤣

 2. Ważna jest tutaj jeszcze sprawa nie mniej istotna, a mianowicie:
  NIE ZMIENIONY JESZCZE BUDŻET PRZEZ RADĘ A TA PANI JUŻ ZDECYDOWAŁA JUŻ OGŁASZA. BEZ ZATWIERDZONYCH ZMIAN BUDŻETU PRZEZ RADĘ- BEZ OPINII RADY. Widać teraz są takie czasy, że Rada Miasta robi za ogon tej Pani.??? Nie kontroluje zgodnie z Ustawą Rada Miasta tylko Burmistrz kontroluje Radę??? Zapamiętajcie ich nazwiska dokładnie. Jak tak można dla potrzeb własnej propagandy dla tylko promocji własnej osoby nawet tak szczytny cel wykorzystać!!! Panie Pskiet, tak kontrolowałeś Panią Domańską ( dukając z kartki to co ci napisali) a gdzie teraz jesteś?? Merdajcie ogonkami.

 3. Pytam, gdzie słowo przepraszam za błąd? Znowu wszyscy winni tylko nie ona. Łaskę wielką zrobiła przywracając opiekunki dla najmłodszych i jeszcze PR w autobusach z dziećmi toż to jawna potwarz i lekceważenie wobec ludzi . Burmistrz na FB nam nie potrzebny .

 4. Burmistrz przedstawia siebie jako tą, która wkroczyła do sprawy dowozów i wszystko naprawiła. Może niech powie kto z wice przesiadywał godzinami i ustalał jak wybrnąć z problemu?

 5. Pani Burmistrz znowu błyszczy w świetle reflektorów aparatu wśród dzieci a wiecie że za panią burmistrz na takie sesje PR biega fotograf z urzędu miejskiego może nie profesjonalny ale zawsze w godz pracy urzędu… z zastępcy zrobiła „klauna” bo teraz mówi że bezpieczeństwo najważniejsze a Pan W.D mówił że „to dobre dla dzieci szkoła odpowiedzialności „hehe a rozmowy to się prowadź przed faktem a nie po fakcie … a nie oczy mydło że jestem burmistrzem który rozmawia mieszkańcami hehe pozdrawiam

 6. Jak na wioskach było wsparcie na wyborach, tak teraz zniknie za te rozmaite decyzję. Brak opieki dla dzieci. Drogi jak na Alasce. Nie pozdrawiam

 7. Burmistrz dała informacje na fb bo się boi Sesji i trudnych pytań radnych . Ciekawe czy zwołają sesje? pewnie myślą jak tego uniknąć

 8. Haha tu nie trzeba być Einstein em żeby wiedzieć że tylko determinacja rodziców, radni i info spowodowali, że opieka wraca do autobusów. Nic więcej. Ktoś się przestraszył i wycofał.

 9. Zapędzili się w kozi róg i przez tydzień nie wiedzieli co zrobić.
  Opieprz na zebraniach dał do myślenia i decyzja bedzie taka jak chcą rodzice. Brawo Rodzice i Brawo Radni opozycji i Brawo info.dzierzgon. Tak z obecną władzą trzeba postępować. Ludzie zobaczcie jakich radnych mamy wybranych z listy burmistrz, kogo wybraliśmy? nie odezwali się słowem za tym zeby nasze dzieci były bezpieczne. O kogo oni dbają ? To trzeba zapamiętajcie .

 10. Radna Czy.K teraz się obudziła i wypowiada się na temat dowozów i opieki a co robiła przez tydzień, gdzie była jak dzieci 6 letnie same jeździły i siedziały na przednim siedzeniu obok kierowcy? Wtedy też myślami była z mieszkańcami?

 11. Powiedzmy sobie szczerze, gdyby nie presja rodziców, gdyby NIEZALEŻNE media nie zaczęły o tym pisać, determinacja kilku radnych sprawa prawdopodobnie nie ruszyła by z miejsca.

  1. Burmistrz opowiada swoje przemyślenia a ja zapytam:
   Dowóz dzieci 6 letnich może odbywać się bez opieki?
   Czy teraz jak będą opiekunki to będą zgodnie z prawem?
   Bo od 18 stycznia ich nie było zgodnie z prawem? To co jest zgodne z prawem jak są? czy jak ich nie ma?
   BAŁAGAN, BAŁAGAN I JESZCZE RAZ BAŁAGAN CZY NIE?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *