Czy prawo obowiązuje tylko nielicznych?

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie od kilku mieszkańców, że ktoś pod osłoną nocy wiesza plakaty wyborcze KWW Jolanty Szewczun w niedozwolonych miejscach, jakimi – ich zdaniem – są słupy, latarnie i drzewa. Jako dowód otrzymaliśmy też zdjęcia.

Artykuł 63a. § 1 kodeksu wykroczeń mówi wyraźnie: Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

W całej sprawie najciekawsze jest to, że w KWW Jolanty Szewczun zarejestrowane są osoby, które takie zakazy szczególnie znać powinny. Czy naprawdę nie znają one obowiązującego prawa w kwestii wieszania plakatów wyborczych? A może było to działanie z premedytacją?

Według naszych informacji odpowiednie służby także zostały o tym powiadomione i po ich dzisiejszej interwencji plakaty zniknęły…

Możesz być zainteresowany

Comment (18)

 1. Ta kobieta nie ma skrupułów ma gdzieś prawo i obowiązujące reguły więc co ja obchodzi gdzie można wieszać a gdzie nie można. Ok jest zepsuta i nie ma zasad, ale że służby z jej komitetu nie reagują to mnie dziwi. Oni powinni znać prawo chyba że tak są podporządkowanie pani J. że nic do gadania nie mają

 2. A dziś dalej baner wyborczy wisi w pasie drogi powiatowej Dzierzgoń- Żuławka Szt. ok. 80m przed zakrętami obok zjazdu do .P. Konarskich.

  Służby są czujne i nic nie widzą. Tak trzymać darmozjady.

 3. A ja mam prośbę.. Zmiencie zdjęcie bo już nie mogę patrzeć…. Jadę do domu jest jadę do pracy jest, niedługo otworzę lodówkę i…. Nie róbcie tej Pani reklamy.

 4. Tego jeszcze nie widziałem i nie słyszałem żeby w gazetce pisać tylko o Jolancie i ludziom w głowach pomieszać . Do tej pory byłem za nią ja i moja cała rodzina .Miałem tego nie pisać ale mnie już szlak trafia co to za durne babsko.Pani Elu już teraz wiem JESTEŚMY za panią i pani kandydatami zrobimy wszystko żeby ta nie doszła do władzy.

 5. Mieszkańcy Miasta i Gminy Dzierzgoń powinni przy urnach wyborczych powstrzymać ten nieokełzany pęd do władzy p.J. Przecież to jakiś MATRIX !!!!!!

 6. Pani Jola strzela sobie sama goola. Nie do tej bramki pani Jolanta? Grajmy fear play jak w parku w palanta. Wy wasze nocne plakatowanie zostawcie dla Wacka Panowie i Panie. Chodzi wam tylko o ciepłą posadę lecz dam wam dobrą ludźiska radę : Wy wasze stare lewackie nawyki zapisaliście w dzierzgońskie kroniki! Mieliście szansę! Było nie wròci! Byliśmy Waszą władzą przytruci. Na domiar tego te wasze ego. Nigdy nie widział nikt nic takiego! Był król Kazimierz teraz królowa a nasze miasto ślepe jak krowa. Dajcie już ludziom w Dzierzgoniu siana mają Was dosyć Jolciu kochana. Macie kombajny ,traktory , pola czas się pakować już wasza pora!!!

 7. Kandydaci z komitetu P. Szewczun jak Wam nie wstyd, tylu porządnych ludzi , nie zapominajcie że to tylko kampania i po wyborach trzeba żyć dalej i nie ważne czy ludzie Was wybiorą czy nie,
  zostaliście wmanewrowani w takie gó–o, że smród latami będzie Wam towarzyszył i wyobraźcie sobie jak postrzegacie kogoś od kogo najzwyczajniej śmierdzi.
  Jeszcze nie jest za późno, odżegnajcie się od tej pożałowania godnej kampanii i pozostańcie SOBĄ. Grupa pewnych ludzi ma bardzo dużo do stracenia, a WY co zyskacie?

 8. Jeszcze jedna afera nie ucichła a już ludziki pod wpływem alkoholu po klatkach gazetki,, szmatławca,,, roznosili, gdzie służby straż miejska i policja przecież to art. z K. W. O zaśmiecaniu.

 9. Co to znaczy odpowiednie służby także zostały o tym powiadomione i po ich dzisiejszej interwencji plakaty zniknęły?Nie chodzi li tylko aby plakaty zniknęły , ale o to by dany komitet poniósł skutki prawne . Panowie Pskiet i Lepka co Panowie na to? Czy jako ludzie mający strzec prawa pozwalacie sobie na takie zachowanie , narażacie instytucję POLICJI na szwank i podważacie jakże skromne zaufanie do Was jako policjantów. Co na to przełożeni , wszak jest to współudział w łamaniu PRAWA.

 10. Prawo ich obowiązuje to żart ? Ta pani nawet doprowadziła do tego, że ją powołali na prezesa RTI. wiedziała że nie może ale co tam, my mamy władzę to my w Dzierzgoniu rządzimy i prawo jest takie jak my chcemy. Co tam wieszanie plakatów. Za jej pracy w urzedzie to nawet podpisy podrabiano a oryginały dokumentów ginęły to jest porządek i prawo jakim chce nas obdarować.Nie dajcie się nabrać na uśmiechy, po wyborach będzie tak jak za czasów Kazia my i tylko my.

 11. Czy ta pani rozumu nie ma czy już korniki wszystko zjadły, przecież Wielki p.od ekologii nie wie że nie można wieszać. Jej służba z p. L. i p. A. źle doradzili znowu w nerwach dali się złapać w swoje sidła.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *