Druzgocąca porażka na inaugurację – Powiśle przegrywa w Kartuzach 1:6

Pierwszego meczu nowego sezonu piłkarze Powiśla Dzierzgoń nie będą wspominać zbyt dobrze. Podopieczni trenera Piotra Rucińskiego doznali wysokiej porażki z Cartusią Kartuzy i ze stolicy Kaszub musieli wrócić na tarczy. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla gospodarzy.

W przedsezonowych sparingach dzierzgoński zespół prezentował się różnie. Dwa mecze towarzyskie zakończyły się zwycięstwem, dwa razy musieliśmy uznać wyższość rywali. Powiśle okazało się lepsze od GKS Wikielca (4:3) i Żuław Nowy Dwór Gdański. Za mocne okazały się natomiast zespoły Jezioraka Iława (1:2) oraz Motor Lubawa (1:3).

Mimo iż nastroje po letnich przygotowaniach mogły być umiarkowane, to chyba nic nie zakładało aż tak wysokiej porażki na boisku w Kartuzach. Gospodarze od początku do końca meczu udowadniali, kto tu rządzi. Po 50 minutach tablica wyników wskazywała już 5:0 dla Cartusii. Honorową bramkę dla biało-zielonych zdobył tego dnia z rzutu karnego Robert Felski.

Miejmy nadzieję, że drugi mecz będzie w wykonaniu zespołu z Dzierzgonia o wiele lepszy. Już w ten czwartek (15 sierpnia) na stadion przy ulicy Krzywej przyjeżdża Gedania Gdańsk. Będzie to dobra okazja do zmazania plamy z początku sezonu.

Bramki: 1:0 Dawidowski (7’), 2:0 Rypel (44’), 3:0 Gawron (46’), 4:0 Kuss (48’), 5:0 Rypel (50’), 5:1 Felski (52’ k.), 6:1 Kazubowski (73’ k.)

Foto: kartuzy.naszemiasto.pl

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *