Dziś V sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu!

Dziś o godzinie 15:30 odbędzie się V sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Poniżej publikujemy Państwu porządek obrad. Z poniższego zestawienia jasno wynika, że nie ma punktu dotyczącego najbardziej gorącego tematu ostatnich tygodni – reorganizacji szkoły podstawowej i przedszkola w Dzierzgoniu. Porządek obrad dopuszcza oczywiście jego zmianę i taki punkt może zostać dodany. Czy tak się stanie? Na sesji będą nasze kamery, więc przekonamy się niebawem.

Zapraszam na V sesję Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która odbędzie się w dniu 14 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 15:30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Porządek obrad obejmuje:

1.  Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z IV sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 27 grudnia 2018 r.
4. Przedstawienie informacji z działalności Burmistrza Dzierzgonia w okresie między sesjami.
5. Interpelacje i zapytania (zgodnie z art. 24 ustawy o samorządzie gminnym – na piśmie).
6. Przyjęcie sprawozdania z działalności Posterunku Policji w Dzierzgoniu w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego w gminie Dzierzgoń w 2018 roku.
7. Uchwalenie opłaty targowej.
8. Zmiana budżetu Gminy Dzierzgoń na 2019 rok.
9. Zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dzierzgoń na lata 2019-2027.
10. Uchwalenie uchwały w sprawie komunalizacji mienia Skarbu Państwa.
11. Wyrażenie zgody na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w obrębie Jasna, gmina Dzierzgoń.
12. Wyrażenie zgody na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej przy ul. Żurawiej w Dzierzgoniu.
13. Określenie warunków udzielania i wysokości stawek procentowych bonifikat od opłaty jednorazowej za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.
14. Zmiana uchwały w sprawie zasad i tryby przeprowadzenia na terenie Gminy Dzierzgoń Konsultacji Społecznych Budżetu Obywatelskiego Gminy Dzierzgoń.
15. Zmiana uchwały Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 8 października 2018 roku w sprawie regulaminu targowiska w Dzierzgoniu.
16. Przyjęcie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dzierzgoń w 2019 roku.
17. Wolne wnioski i informacje.
18. Komunikaty Przewodniczącego Rady.
19. Zamknięcie sesji.

Uprzejmie informuję, że porządek obrad może ulec zmianie.

Przewodniczący Rady
/-/ Ryszard Świder

Możesz być zainteresowany

Comment (6)

  1. EKOLO MLEKO dobrze piszesz za 700000zl. to czla gmina mialaby kolektory, bez projektow co ze zwrotem dlaczego obecna wlodarz nic na ten temat nie mowi , chcemy wiedziec , czrkamy na informacje.

  2. Ja mam taka prosbe do radnych zeby przed sesja poprosili burmistrz zeby sie nauczyla czytac bo nie mozna zrozumiec co robila i gdzie byla a i jeszcze jedno czy jej ktos pisze te sprawozdania bo gdyby pisala sama to nie robilaby pomylek „bylem”. A taka miala byc wyksztalcona a z czytaniem olbrzymi problem. czy wy jestescie glusi ze tego nie slyszycie aaaa yyyyy eee assyy eee? ja nie rozumiem tych zdan poprzerywanych , zle akcentowanych i powtarzanych wyrazow kilkakrotnie to straszne , zdanie sie wymawia od poczatku do przecinka lub kropki. to podstawowka 3 klasa, z tym maja problem a robia zmiany w szkolach.

  3. Czy moze ktos ma jakas wiedze co ze zwrotu pieniedzy do RTI , czy prokuratura jeszcze prowadzi dochodzenie czy zostalo to wszystko wycofane po wyborach?Bo jak slysze ze jolka leje krokodyle lzy ze nie bedzie kolektorow i mieszkancy sa stratni to co ze zwrotem kasu do RTI podobno 700 tys, to by starczylo dla wszysykich na kolektory. Kiedy zwrot kasy do RTI?Pytanie do obecnej burmisyrz !!!! Moze byc przekazane w formie filmu lub wywiadu abysmy otrzymali informacje.

  4. Cz.K prubuje zastraszyc sadem zeby nikt nie pisal tego o czy rozmawiaja na komisji, skad to znamy czy to nie powtorka z rozrywki. Zaskoczenie ze to co sie mowi na komisjach staje sie publiczne? to przypomne ze wszystkie komisje , sesje to sprawy publiczne i zanim sie cos powie to trzeba pomyslec. Trzeba miec swiadomosc ze jak sie jest radnym to nie tylko przywileje, ale tez obowiazki i konsekwencje.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *