II Piwna Mila Dzierzgoń przeszła do historii!

Grupa naukowców Uniwersytetu Warszawskiego w 1991 roku napisała artykuł pod tytułem „Kup Pan Browar„, zachęcając w nim do tworzenia małych browarów w Polsce. Artykuł przeczytał śp. Andrzej Czarnecki, który przyszedł do brata Stanisława i namówił go do stworzenia firmy. Tak w dużym skrócie powstał Browar Gościszewo, perełka naszego powiatu, województwa, a nawet Polski, bo jest to pierwszy i najdłużej działający tego typu browar. Dlatego wielkim wyróżnieniem dla ekipy Stowarzyszenia Dzierzgoń Team jest sponsoring i partnerstwo przez Browar Gościszewo Piwnej Mili, w tym roku już drugiej edycji, która odbyła się 8 sierpnia 2020 roku na byłej Żwirowni.

Fotorelacje z imprezy możecie zobaczyć tutaj oraz tutaj

Historia Piwnej Mili sięga lat 80, ta nietypowa dyscyplina (mająca lokalizacje na całym świecie, w Polsce jest to kilkadziesiąt lokalizacji, w miastach znacznie większych niż Dzierzgoń) cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego miodem na uszy organizatorów była każda pochlebna uwaga i komentarz mówiący o tym, że pośród mnóstwa startów ten jest wyjątkowy poprzez organizację. Oficjalne strony magazynów sportowych podają również oficjalne wyniki należące nie tylko do amatorów czy smakoszy piwa, ale również do sportowców. Nick Symmonds, wicemistrz świata w biegu na 800 metrów z 2013 ustanowił rekord życiowy 5:19 właśnie w 2013 roku, obecnie rekord Piwnej Mili wynosi już 4:47, co nie znaczy, że w chwili pisania artykułu nie został już poprawiony. Jak wyglądały wyniki i rekordy II Piwnej Mili w Dzierzgoniu?

Oto statystyki i dane dla zawodników startujących indywidualnie

oraz statystyki i dane dla zawodników startujących w formie sztafety

Zwycięzcą w kategorii indywidualnej i rekordzistą z czasem 6:42 jest Kamil Ołowski członek zarządu Dzierzgoń Team, zawodnik i trener Sekcji Lekkoatletycznej DKS Powiśle Dzierzgoń.

Członkowie Dzierzgoń Team oraz wszyscy przyjaciele, którzy chcieli wesprzeć organizatorów stanęli na wysokości zadania. Na uczestników i gości czekały słodkości w kawiarence, a także chlebek ze smalcem i ogórkiem, grillowane kiełbaski, a nawet  babka ziemniaczana, lejący się żar z nieba i ciepłe przyjęcie w biurze zawodów, wszystko to w atmosferze wytycznych w czasach  pandemii. Na miejscu można było sobie zrobić zmywalny tatuaż i zdjęcie na ściance siedząc na tronie piwosza.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie, za udział, za każdą uwagę i pochwałę, za cierpliwość w oczekiwaniu na start i za sportową postawę.

Impreza miała na celu promocję Browaru Gościszewo i sportowej zabawy z przymrużeniem oka, udało się to zrealizować dzięki zawodnikom i obecności współwłaściciela Browaru Gościszewo Panu Stanisławowi Czarneckiemu, który oficjalnie otworzył II Piwną Milę w Dzierzgoniu.

Możesz być zainteresowany

Comment (1)

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *