Jak to było z remontem ul. Traugutta?

W połowie kwietnia burmistrz Jolanta Szewczun złożyła służbową wizytę na placu budowy drogi przy ulicy Traugutta w Dzierzgoniu. Wizyta okraszona została kilkoma zdjęciami i ciekawym komentarzem: „Sezon inwestycyjny ruszył w Gminie Dzierzgoń pełną parą. Tak wygląda realizacja obietnic przedwyborczych. Już niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią, chodnikami i parkingiem, który usprawni ruch na ulicy Traugutta. Działamy!„. Relacja wylądowała oczywiście na profilu burmistrz Dzierzgonia na jednym z portali społecznościowych.

 

https://www.facebook.com/jolanta.szewczun/posts/823746621323851

Jedno zdanie z tego komentarza zainteresowało nas bardziej niż inne. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście remont drogi przy ulicy Traugutta w Dzierzgoniu to realizacja obietnic przedwyborczych Jolanty Szewczun. Skontaktowaliśmy się z byłą burmistrz Dzierzgonia, Elżbietą Domańską, aby ta przypomniała nam, jak przedstawia się historia starań o remont tej ulicy, bo może rzeczywiście coś pominęliśmy i o czymś zapomnieliśmy.

Elżbieta Domańska: „Starania o remont drogi powiatowej Traugutta rozpoczęłam już w 2017 roku, zgłaszając ją do powiatu o ujęcie w projekcie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej (dawnych „Schetynówek”). Finansowanie projektu zakładało, że kosztami podzieli się w 33% województwo, w 33% powiat i w 33% gmina Dzierzgoń. Projekt złożony przez powiat sztumski nie otrzymał dofinansowania. Dlatego też, z uwagi na to, że stan drogi zagraża bezpieczeństwu pieszych, podróżujących, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów uczęszczających do szkoły, zaproponowałam panu Staroście i Radzie Powiatu o sfinansowanie tej inwestycji z własnych środków, czyli 50% kosztów inwestycji miało być po stronie powiatu i 50% po stronie gminy.

Rada Gminy podjęła uchwalę i zabezpieczyła środki w swoim budżecie na ten cel. Starosta na początku 2018 roku ogłosił przetarg na przebudowę drogi Kochanowskiego w Sztumie oraz na przebudowę drogi Traugutta. W wyniku przetargu złożone oferty przewyższyły założone kosztorysy – 500 tysięcy na ul. Kochanowskiego i 150 tysięcy na ul. Traugutta. Proponowałam panu staroście dołożenie z budżetu gminy 75 tysięcy złotych. Zarząd Powiatu podjął decyzję, że do inwestycji w Sztumie dołoży 500 tysięcy złotych, a przetarg na drogę przy ul. Traugutta unieważni ze względu na brak środków.

Następne przetargi ogłaszane były z opóźnieniem. Po trzecim przetargu we wrześniu i po rozpadzie koalicji w starostwie (Jolanta Szewczun była przewodniczącą rady powiatu jako koalicjant), pan starosta podjął decyzję o podpisaniu umowy na remont drogi przy ul. Traugutta, którą podpisałam z wykonawcą i panem Wojciechem Cymerysem.

Uważam, że 4 lata współpracy ze starostwem było zmarnowane dla gminy Dzierzgoń ze względu na to, że przewodniczącą rady powiatu była pani Jolanta Szewczun. Nie poparła ona żadnego wniosku. Cieszę się, że ul. Traugutta wreszcie doczekała się remontu. Pani Burmistrz, to nie Pani program wyborczy! Ta umowa została podpisana przez burmistrza Dzierzgonia – Elżbietę Domańską i pana starostę Wojciecha Cymerysa”. 

Jeszcze przed wyborami 12 października 2018 roku nastąpiło symboliczne przekazanie uchwały, na mocy której odbywa się aktualnie remont tej nawierzchni. Pisaliśmy o tym obszernie właśnie w piątek 12 października.

CZYTAJ: UCHWAŁA PODPISANA, RUSZA REMONT DROGI PRZY UL. TRAUGUTTA

Rzeczywiście, czytając słowa burmistrz Jolanty Szewczun można przyznać, że remont drogi przy ulicy Traugutta w Dzierzgoniu to realizacja przedwyborczych obietnic.

Tylko czyich?

Możesz być zainteresowany

Comment (33)

 1. Bardzo fajnie że w końcu zaczęli remontować tą drogę jak widać Upór i Wielkie zaangażowanie p.Domańskiej doszło do skutku a p.Burmistrz nowa powinna przeprosić Wszystkich i powiedzieć czyja jest to zasługa ale biorą pod uwagę to że nie ma honoru to tego nie zrobi.

 2. Co do tej inwestycji na ul.Traugutta to myślę że tej trochę zieleni to mogli zostawić bo teraz to wygląda jak lotnisko same betony.

 3. Może wiecie co dalej z tą kamienicą z Krzywej słyszałam że wszyscy mieszkańcy tego domku dostali już mieszkania,a co z tymi co czekają wiele lat i dalej są na listach oczekujących.Czy to jest normalne w naszym małym miasteczku ,czy ludzie w tej komisji nie wiedzą o tym fakcie .Myślę że teraz mieszkańcy powinni przysłać telewizję żeby pokazać gdzie żyjemy i w jakich warunkach.

 4. No i jak tam wszystko jest ok. Pani burmistrz robi swoje. a wy co zwalnia A Judasz robi swoją robotę, tak samo Fona ale jej się noga powinela razem z sze-mi och ulga 😌

 5. Myślę że ludzie pomalutku otwierają oczy co do spłaty przedwyborczych.Zobaczymy co dalej z Fioną jak poleci ze stołka w powiecie będzie trzeba zamknąć interes,miał być taki dochodowy.Moim mniemaniu myślę że jeszcze trochę to parę głów jeszcze poleci.Pół roku za nami może przedstawi nam co jest zrobione za jej urzędowania,pokaz swoje dobre strony i co dalej z oddaniem kasy do RTI .Pozdrawiam

  1. Mam nadzieje, ze czas fiony już się kończy! Jej pycha i arogacja na posiedzeniach rady powiatu mówią same za siebie.
   Niech się lepiej bankiem zajmie, bo i tam może niedługo stracić stołek.

 6. I co czy ktoś powstrzyma szewczonow robią co chcą, nosa im utarli w starostwie, ale klika działa. JUDASZ UDAJE. Ze on nic nie może ha ha.!!!ręką rękę myje

 7. Juz swoim załatwia stołki , np. byla pracownica DOK iwonka pracuje z seniorami w rti a to jak dobrze sie przyjrzec to powiazanie po rodzinie. A Panią Panewasz juz chce zwolnic bo miejsce potrzebne dla swoich. A prezes rada seniorow to smiech na sali. KC sld. jeszcze czekamy na przetarg na dowozy dzieci do szkoł , kto wygra przetarg , jak myslicie ? Droga w centrum Dzierzgonia a jeszcze jakos nie ma zdjecia jolka na tle tej dziury? o dziwne bo wszedziej gdzie co kolwiek sie dzieje to juz tam jest. Nawet przyznany tytuł przyjaciel senkiorow , pytam za co za jedzienie czy procenty?

 8. Ja mam to w nosie. Nie uczestniczę w tym cyrku. Ale w przeciwieństwie do was staram się być obiektywny

 9. Bani , gdzie byliście jak to samo robiła Domańska. Takie są uroki polityki – zwycięzcy biorą wszystko. Przedszkola, tak to się pisze:)

  1. Ale od Domańskiej ,ci co na nią głosowali to oczekiwali,że polecą głowy.Jak dla mnie ot wręcz za mało .Przypomnijmy Tid… od którego zaczął się cały syf w zgkim,że ten prezes za to nie bekną,to dla mnie do tej pory jest nie zrozumiałe.Przypomnijcie sobie ,,procykowo,,układy,układziki ,rączka rączkę myła.Czemu many tak chu,,wą umowę podpisaną z ośrodkiem zdr… to chyba możemy podziękować tylko kaziow..i raczej nikt nie zaprzeczy.Mieliśmy swoje wysypisko ,które nam zasypali nie naszymi śmieci,jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pie…,a teraz czeka nas podwyżka za śmieci .Jak dla mnie to za mało było wszystko nagłośnione po przejęciu stołka przez Domańską co pozwoliło Szewc…. wrócić do władzy.Tak pokrótce,ale oczywiście się mogę mylić.Chętnie przeczytał bym komentarz radnej od kotków bo ona wcześniej była radną i miała swój udział w tych niechlubnych wydarzeniach związanych z naszą gminą.Ale zakładam ,że jej wywód to będzie stała pozycja o ….. 450 tyś dlaRychlik,gdzie również za jej poprzedniej kadencji sprawa miała miejsce,czego nie dopilnowała,,ha,ha i teraz próbuje wszystkim uzmysłowić że to sprawa świeżynka ha,ha.Pozdrawiam

 10. Jak tak można ludzie pracują udczywie i ich można zwolnić, żeby odstawić stanowisko swoimi ludźmi, którzy zostali zwolnieni dyscyplinarne, ludzie czy wy nie widzicie co się dzieje. Szewczuny chcą zawładnąć dzierzgoniem i gm.sztum, jak tak można

 11. No i jak pani burmistrz dotrzymuje słowa są zwolnienia, och prezes spółki komunalnej. Dyrektor przeczkola, pani Grodecka i co dalej p.szewczun dalej pani ludzie

 12. Tak zapewniała,że nikogo ie będzie zwalniać, a już w adm takie zmiany. Zwolnenia i nowe zatrudnienia starych co dyscyplinarnie wylecieli albo sami nie dali rady. Ale teraz bedzie pieknie pani burmistrz .

 13. Ale żenada Pani Jolu. Może wreszcie ludzie otworzą oczy na to kim Pani jest naprawdę. E moim mniemaniu i nie boję się tego mówić publicznie JEST PANI BARDZO ZŁĄ OSOBĄ PANI JOLU.
  Oliwa zawsze sprawiedliwa i wierzę, że nie utrzyma nasz burmistrz posady do końca kadencji?
  Proponuję sondę na ulicy miasta taką niezależną co wy na to?

 14. Ciekawe czy mieszkańcy są zadowoleni z parkingów przed domem bo słyszałem że większość była przeciwko.Jeżeli grupa osób składa pismo z podpisami to trzeba temu się przyjrzeć a nie robić jak mi się chce.Brawo Marzena.

 15. Widzę że tak jak przed wyborami ja ja ja ,teraz nic nie robi tylko przypisuje sobie zasługi innych .

 16. By zrobiła wywiad przed kamerą ale p. przynieś podaj pozamiataj wyjechał do Szwecji. Hahaha łatwo przypiąć czyjeś zasługi nie ładnie p. burmistrz

 17. Czekam na komentarz,argumenty obecnej burmistrz .Pewnie udowodni nam mieszkańcom,że to jednak jej działania,starania doprowadziły do tego remontu.Tak w ogóle to niezły,, policzek ,,ten artykulik.Brawa za odwagę!!Czekam na więcej.

 18. Teraz aby utrzymac stołek beda chcieli razem ze starostwem zrobic wiecej dla Dzierzgonia zeby pokazac ludziom ze to oni potrafia zrobic wiecej niz Domanska, a trafił sie Starosta im nieprzychylny . A jak myslicie dlaczego chca odwołac Staroste? Jak Kazia wsadza to wtedy beda mogli pokazac jak oni dobrze działają. Starosta obecny dba zeby wszystkie gminy otrzymywaly takie same dofinansowania do inwestycji.Jolcia wie najlepiej jak Starostwo moze blokowac i tego sie obawia. Dlatego ponoc Starosta utraciła zaufanie. Żenujacy argument. Wszyscy wiedza co jest powodem.

 19. Warto również dodać kto blokował tę inwestycję cały czas aby ona nie powstała, a teraz ?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *