Leszek Sarnowski nowym starostą sztumskim, Kazimierz Szewczun wicestarostą

Zapowiadane zmiany w powiecie sztumskim w końcu się dokonały. Nic nie było w stanie zatrzymać na stanowisku byłą już panią starostę Sylwię Celmer. W głosowaniu na pierwszej czerwcowej sesji Rady Powiatu 11 radnych było za odwołaniem, 5 przeciw, a jeden głos został uznany za nieważny. 

Tego samego dnia, na tej samej sesji, dokonano wyboru nowego starosty sztumskiego, którym został znany w Dzierzgoniu z pełnienia funkcji prezesa Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego, Leszek Sarnowski. Wśród radnych powiatowych panowała zgodność co o tej kandydatury (Sarnowski był przy okazji jedynym kandydatem) – za objęciem przez niego funkcji starosty głosowało 13 radnych, przeciw – 4. 

Radnym pozostało na koniec wybrać wicestarostę sztumskiego, którym został – jak poprzednio – Kazimierz Szewczun. W skład nowego zarządu powiatu sztumskiego weszli z kolei: Sylwia Kubik, Ludwik Butkiewicz oraz Zbigniew Zwolenkiewicz. 

To był pierwszy taki przypadek w historii powiatu sztumskiego, kiedy to starosta został odwołany ze swojej funkcji przed upływem kadencji. Czy nowy starosta dotrwa do wyborów w 2023 roku?

Możesz być zainteresowany

Comment (3)

  1. Pozwolę sobie powtórzyć – Ostrzegałem, że ta koalicja skończy się katastrofą dla PiS. Nie myślałem jednak, że aż całkowitą kompromitacją pseudo działaczy sztumskiego PiS. „Wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić.”
    Warto byłoby podać imiennie jak głosowali radni podczas odwoływania i powoływania nowego starosty. Szczególnie Tych, którzy jak rozumiem poparli flagę o sześciu kolorach (nie myl z tęczą, jeżeli potrafisz liczyć do siedmiu) z piorunem i hasłem „Róbta co chceta” oraz Donka jako wybitnego męża stanu…

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *