Nieoficjalnie: Wojciech Demko złożył rezygnację z mandatu radnego powiatowego

Według informacji, które otrzymaliśmy zastępca Burmistrza Dzierzgonia Wojciech Demko złożył rezygnację ze sprawowania funkcji radnego powiatowego. Wojciech Demko w tegorocznych wyborach samorządowych do powiatu startował z KWW Porozumienie Samorządowe i uzyskał w nich 673 głosy, co okazało się przepustką do zasiadania w Radzie Powiatu Sztumskiego.

Rezygnacja jest zapewne związana z powołaniem go przez Jolantę Szewczun na stanowisko wiceburmistrza Dzierzgonia. Obecnie obowiązujące przepisy prawne nie zezwalają na łączenie obu tych funkcji. W tym przypadku nie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Powiatu, bowiem – inaczej niż w przypadku gmin – tutaj w miejsce osoby składającej rezygnację wchodzi kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. Właściwa rada musi tylko podjąć na następnej sesji stosowną uchwałę.

Jeśli tylko uzyskamy więcej informacji w tej sprawie, postaramy się je Państwu przekazać.

 

Możesz być zainteresowany

Comment (24)

 1. Jak ktos sie przyzwyczail sie do siedzenia w robocie i plotam caly dzien sie zajmowac to i Podlewska jak gonila do roboty to na pewno nie byla taka jak Kazio w ZAZ albo teraz w starostwie. kawa kawa kawa i koniec pracy.

 2. Z tego co widzę to ADM ostatecznie dobrze funkcjonuje, DOK od samego początku świetnie sobie radził i radzi. Co do szkoły to reforma wymagała pewnych rozwiązań i nie bylo zlotego środka. A konsultacje z rodzicami wykazały ze to najlepsze wyjście.

 3. Podlewska fachowiec? Chyba jej nie znałeś/znałaś . Poznałem ją i tak naprawdę uzupełniała tandem totalnej buty i ignorancji w Urzędzie.

 4. Dzisiejszy zaciag to Zywicki a to dopiro poczatek.A Szewczun to w Sztumie? tez jest wedlug was zle skoro Podlewsla waszym zdaniem to najwiekszy blad Domanskiej. Ale Podlewska to fachowiec a teraz to mamy wieszak na torebki.

 5. Podobno Elka też nie miała nikogo zwalniać, a ? Karuzela w ADM, DOK, szkoły = szkoła – dziś pełna chaosu, sztumski zaciąg. Jak mało pamiętacie.

  1. Maniek Pan dyrektor chyba zapomniał kto jest jego przełożonym, i na własne życzenie został zwolniony. A Adm? Jak byś zastał taki burdel to byś szybciej wyrzucił Waldiego niż burmistrz

 6. Ale Zdunki sie sprzedali za 80 tys? Zdunki powiazani z Kulasami , Kulasy z Procykami a Procyki z Szewczunami i kolo sie zamyka. Czy jestem w bledzie ? moze mnie ktos poprawi. A Zdunki to nie kochaja synowej ? Nie chcieli zatrudnic synowej u siebie? Ja czekam kiedy sad i prokuratura rusza sprawe RTI.

 7. Mam pytanko do ludzi rządzących kiedy ukaże się Czas Dzierzgonia. Hahaha prawda jest taka że kasa się skączyła.

 8. A co na to Zdunkowie sprzedali się za marne stanowisko jakie jest p. sekretarka. Żenada co teściu nie lubi swojej synowej?. Gratulacje znów mają następne stanowisko.

 9. Teraz to bedzie etap reform gminnych ktore pozwola na usuniecie niewygodnych na stanowiskach i wsadzenie tam swoich ludzi. Ludzi ktorzy nie zawsze maja wiedze czy doswiadczenie ale pracowali w trakcie wyborow. Zywicki na fb pisal ze nie robi tego wszystkiego przed wyborami dla pieniedzy , teraz widac dlaczego to robil. Zenada , nie poradzili sobie bez gminnych stolkow. a jak plakali ze nie maja z czego splacac kredytow , to byl prawdziwy powod i motor wyborczy a nie praca dla ludzi. Tez popieram REFERENDUM.

 10. Teraz może zrozumiecie p.Przybysza,że trudno jest być radnym w takim układzie gminnym a nie każdy chce grać pajaca za pieniądze.

 11. Mozna powiedziec ze wybory to tylko wytrych do dojscia do korzystania ze wszystkich stanowisk , dobrych wyplat, ustawiania sie aby korzysci uzyskali wszyscy ktorzy pracowali aby ten przyslowiowy wytrych wpadl im w rece . Tu mozna wyliczac kto szybko otrzymal posady. To jest ta dumnie opowiadana praca na rzecz mieszkancow. To wszystko to sciema i dzisiaj to jest widoczne jak nigdy wczesniej. To wszystko to pogon za pieniedzmi ,ukladami bo wtedy latwiej sie im zyje. Wzajemna pomoc nastepuje bez zbednych pytan a zwykly mieszkaniec musi nie malo sie nagimnastykowac zeby to samo zalatwic.

 12. Dla nich liczy się tylko kasa a nie wyborcy. Ludzie dalej śpią i tego nie widzą. Już czas otrząsnąć się.

 13. Przecież to są jawne ustawki aby poprzeć stanowisko starosty i v_ce starosty.jak wam wyborcy podoba się ta sytuacja czy wasze głosy są brane pod uwagę myślę że nie i tak robimy swoje.

 14. To sa ludzie ktorzy ida tam gdzie sa wieksze pieniadze. Kazimierz Szewczun nie startowal w wyborach ale przyjal posade w statostwie a Demko zrezygnowal z radnego i przyjal posade wice w Dzierzgoniu. Czyli ida tam gdzie wieksza kasa a wyborcy ? a jskie to ma znaczenie co wyborcy, przy nastepnych wyborach znowu sie naobiecuje to co ludzie chca słyszeć. A jak bedzie referendum i straci posade i co wtedy na menagera pizzerii . Widze ze latwiej brac wyplate za prace ktora kojarzy mi sie jak narazie z tanczeniem w DOK przy piosence Jest taki dzien – mozna by dopisac (kiedy ludzie przejrza na oczy)

 15. Stołek w Dzierzgoniu bardziej płatny,ale czemu z takim opóznieniem?Nie można było od razu zrezygnować z mandatu w powiecie,pogłoski chodziły,pytania również ,ale reakcji nie było.

 16. Jak nieoficjalnie – jak oficjalnie:

  Postanowienie
  Komisarza Wyborczego w Gdańsku II

  z dnia 28 listopada 2018 r.

  w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego

  Na podstawie art. 383 § 2a w związku z § 1 pkt 4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349) Komisarz Wyborczy w Gdańsku II postanawia, co następuje:

  § 1. Stwierdza się wygaśnięcie mandatu radnego wybranego do Rady Powiatu Sztumskiego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 13 – KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł jest Wojciech DEMKO.

  § 2. Postanowienie przekazuje się Zainteresowanemu, Wojewodzie Pomorskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Sztumskiego.

  § 3. Postanowienie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego oraz podaje do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej.

  § 4. Na postanowienie Zainteresowanemu przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, którą wnosi się za pośrednictwem Komisarza Wyborczego w Gdańsku II w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Zgodnie z art. 9 § 1 Kodeksu wyborczego przez upływ terminu do wniesienia skargi należy rozumieć dzień złożenia skargi Komisarzowi Wyborczemu w Gdańsku II.

  § 5. Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *