Nowe rozdanie w samorządzie. Kto jest kim w Powiecie Sztumskim?

Dziś odbyła się zarówno sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu jak i sesja Rady Powiatu w Sztumie. Oba te wydarzenia były bardzo ważne ze względu na wybór starosty, przewodniczących a także ich zastępców. Znamy już nazwiska, które w tej kadencji będą sprawować te ważne dla powiatu funkcje. O ile burmistrzów Dzierzgonia i Sztumu poznaliśmy pod koniec października, o tyle ostateczny układ władz powiatu znany jest dopiero dziś.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu nastąpiło zaprzysiężenie nowej burmistrz Dzierzgonia Jolanty Szewczun, a także wybór przewodniczącego Rady Miejskiej. Na to stanowisko wybrany został radny Ryszard Świder. Wiceprzewodniczącą została Czesława Kurak.

Znany jest również podział ról w Starostwie Sztumskim i Radzie Powiatu. Funkcję Przewodniczącej Rady Powiatu sprawować będzie w nadchodzącej kadencji Dobrosława Frączek, a Starostą Powiatu Sztumskiego została Sylwia Celmer. Radni swoimi głosami na wicestarostę Powiatu Sztumskiego wybrali Kazimierza Szewczuna.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat postaramy przedstawić Państwu w najbliższych dniach.

Możesz być zainteresowany

Comment (48)

 1. Żal.pl….no jasne..trzeba wszystkim swoim dac jakies stanowiska..nie ważne czy się nadają do tego czy nie 👎👎👎

 2. Jak tak można. Przecież pan Browarczyk to szanowany i ceniony nauczyciela do tego świetnie sie sprawdza w młodzieżowej radzie.Obsadzili sie w Sztumie i w Dzierzgoniu, ale jeszcze mało? Jutro poniedziałek,nowy tydzien i czyżby nowe zwolnienia? Mam nadzieję, ze to juz koniec tych zmian z reki pani burmistrz.

  1. Przeszkadza pewnie to, że startował do rady powiatu z konkurencyjnej listy. A na jego miejsce proponowany jest p. Damian Kwolek, który kandydował bez powodzenia do rady miasta z ugrupowania p. Szewczun.

 3. Tak prawda oglądałem sesję na żywo. Ten punkt został przeniesiony na następne posiedzenie Rady Miejskiej w Dzierzgoniu nie udało się szybko przewałkować tej kandydatury.

  1. Niestety to prawda, klub rządzący zaproponował na funkcję opiekuna p. Damiana Kwolka. Przedstawiciel Młodzieżowej Rady zwrócił uwagę, że takie zmiany nie powinny mieć miejsca w trakcie trwania kadencji MR i bez zapytania samych zainteresowanych, czyli jej radnych. Uznano, że problemu nie da się rozwiązać od razu i przesunięto go na następną sesję. Świetnie by było, gdyby dorośli radni rzeczywiście wzięli pod uwagę opinię młodych.

 4. Panie Januszu piszę tutaj do Roberta, bo mnie zablokowano na DTM. A tu się Pan zdziwi, bo nikt i nic mi nie obiecał. Mam nepotyzmu i fałszu dość!!!!!!! Proszę Januszu(, anonim)zrozumieć,że są jeszcze ludzie w tej gminie, które nic od nikogo nie chcą. Chcą tylko przestrzegania zasad moralnych!!!!!

 5. Dziwię się,że nikt nie pocisną wcześniej tak konkretnie Ro.Kacz. za ten paszkwil czas dzierzgonia,tej k…co za kredyt u fiony i kaskę od jol…sprzedał się i tak bluzgał.Gdzie jego artykuły,skończyły się tematy.czy płynąca kasa?Czas pokaże ,ale szacunek u ludzi znających temat,to w żaden sposób nie do odbudowania!!

 6. A co Pani ma do Pana Roberta? Inny portal, a Pani ciągle się chłopaka czepia.. Pani Gieniu, proszę się zastanowić czy to co Pani „obiecali” jest tego warte..

 7. Przydałby się ostracyzm!!!!!W starożytnej Grecji( kolebce demokracji) był to rodzaj tajnego głosowania,podczas którego wolni obywatele typowali osoby podejrzane o dążenie do tyranii i zasługujące na wygnanie z miasta na 10 lat.
  Współcześnie oznacza bojkot towarzyski i jest również najprostszą formą ” wydania wyroku” na tego,któremu winę trudno udowodnić.
  Jestem ciekawa, gdyby dzisiaj mieszkańcy Gminy Dzierzgoń mogli wybierać i dokonać podobnego sądu , kogo by umieścili na swoich tabliczkach? Panie Robercie moźe pokusi się Pan i spróbuje zrobić taką znowu sondę, jak przed wyborami zrobił pan o Domańskiej?Tym samym udowodni pan ,czy jest pan niezależnym dziennikarzem.

 8. Zuza nie wiesz jak to się odbywa ja tobie ty mi i tak będziemy ciągnąć przez 5-lat.Tak ja już ktoś pisał wcześniej oni mieli listy przygotowane już 2-miesiące przed wyborami.Mi też jakby obiecali jakiś stołek to bym chodził na rzęsach i robił wszystko żeby oni wygrali nawet diabłu by się sprzeadali za kilka głosów -Teraz to my musimy się przyglądać jak Dzierzgoń będzie piękny i bogaty ,zobaczymy ile miejsc pracy przybędzie.

 9. Idź na wybory mówili…wybierzesz swoich przedstawicieli mówili…i tak zrobiłam. Tylko ze nie glosowalam na Celmerowa i Szewczuna. NIKT na nich nie głosował a ONI rządzą?! Jak to możliwe?

 10. Proszę jaki bogaty powiat i jak dba o budżet! Dwie dodatkowe pensje i to nie najniższe krajowe dla osób bez ŻADNEGO poparcia spolecznego. Dzieciom w szkołach obiady byście za to zasponsorowali albo jakieś schronisko dla zwierząt wsparli.

 11. Panie Marku z ulicy Mariackiej
  Cieszy się Pan, że starosta jest z PiS. Niestety to pyrrusowe zwycięstwo, wyborcy nie akceptują tej koalicji. Drugi raz, wielu z nich nie zagłosuje na PiS, ponieważ poczuli się oszukani. A oszukać jak wiadomo można tylko raz. Zajęło prawie 30 lat żeby mieć pięciu radnych, niestety ten kapitał społecznego poparcia zostanie najprawdopodobniej zmarnowany. Myślę, że z powodu takich ludzi jak sztumski PiS, wybory do parlamentu zostaną przegrane. Prezydenckie również… Sojusz z ekipą z Dzierzgonia, której się chyba trochę wstydzą (a może boja się żeby prawda nie wyszła na jaw) spowodował, że zaczęli stosować cenzurę. A to chyba tylko początek-jak mawiają od rzemyczka do koniczka… Nie wiem na kogo głosuje Pan Przybysz ale jak głosuje na PiS – to jest z PiS. Pana poglądy na politykę personalną Pani Domańskiej podzielam.

 12. A co z SPKS-em słuchy chodzą po mieście że ma być reaktywacia. Nie dajcie się chociaż jest Was mniejszość to musicie im patrzeć na ręce.Pozdrawiam były mieszkaniec Dzierzgonia.

 13. Jakie przełożenie na wybór starosty i wice ma moj głos?! Ja sie pytam! Na nich nikt nie głosował przecież! Ludzie z układu politycznego nic więcej. Ludzie z przypadku. Kto ich popierał? Czy spoleczenstwo ich wybrało? NIE! I oni mają rządzić w powiecie?

  1. To ma być demokracja? Lepiej bylo zlikwidować powiat sztumski a teraz nieudacznicy i złodzieje będą rządzić powiatem. Czy ktoś zapytał się ludzi czy chcą takich starostow. Ale co tam pogada ciemny lud przez miesiąc a 5 lat kasa będzie szerokim strumieniem płynąć

 14. Hahahaha jak tam panie radny Cymerys może Pan jeszcze powalczy o posadę dla małżonka Pani J. Przeciez w tym ZAZie taka wielka sprawa sie wydarzyła, Pani Serocka poszła do sądu? jak tam koalicja z panią J. utrzymana ?

 15. A to na podsumowanie mojego wcześniejszego ostrzegania, co może się stać?
  Cytuję”Ja mam czyste sumienie, bo to co robiłam przez 30lat,robiłam z myślą o pomyślności Dzierzgonia i jego mieszkańców.”
  Ja dodam i oby mój budżet domowy wrócił do starych czasów.

  Cutyję
  ” Pan Przybysz w sposób przebiegły i świadomy przeznacza fakty, aby wprowadzić Państwa w błąd. ”
  Ja dodam -I kto tu kogo wprowadził w sposób przebiegły w błąd?
  On nie doceniliśmy” klasy” politycznej tzw. przeze mnie wójta.
  Czas zająć się czymś sympatyczniejszym, bo szkoda mojego czasu na tę lisicę.

 16. Kiełbasa wyborcza zjedzona? Obawiam się ,że może być ciężkostrawna. O pewnych osobach z kręgu listy PIS miałem lepsze zdanie , ale widocznie wisienka na torcie miała być z PIS i wszystko zrobiono ,aby tą wisienkę usadowić. Współczuję pracownikom Starostwa , taka zmiana , to marna zmiana. Dla krajowego układu to kolejny powiat należący do PIS, tylko co dalej?

  1. Dalej dla PiS to niestety przegrane wybory do parlamentu i na prezydenta…
   A wtedy Pani Jola i Pan Kazik zwiążą się z PO…

 17. Koalicja w powiecie ———ja , tzw a nawet przezywany „pisowiec” — PRZEPRASZAM !!!!! – ciekawe jak to uzasadniają (co sądzą o PIS )? tacy ludzie jak : Jolanta Szewczun , Kazimierz Szewczun , Mirosław Żywicki radni : Pskiet , Świder , Haber a nawet S. Erber —– co sądzą o PIS ?

  1. Panie Zbyszku jak to co sądzą , traktują PIS jak kolejny żłób z którego można się nachapać , mamy tu do czynienia z mistrzami manipulacji. Chyba nie docenił Pan przeciwnika, choć gra on znaczonymi kartami. Pozdrawiam.

  2. Przecież aktualnie Pani Jola i Pan Kazik to czołowi „działacze” PiS…
   Jak rządziła UW to byli w UW, jak SLD to w SLD, potem ogłosili się jako bezpartyjni – ponieważ w czasie rządów PO była tam Pani Domańska (a tak to na pewno byliby w PO) a teraz to są zwolennicy PiS.
   Pozostali, no cóż będą wychwalać PiS.
   Nie liczą się poglądy, liczy się tylko pieniądz…
   Ale tak naprawdę nie chodzi o nich, ponieważ każdy uczciwy człowiek wie co reprezentują – chodzi o radnych powiatowych i kierownictwo sztumskiego PiS.Nie miałem o nich dobrego zdania ponieważ nic nie robili ale, że aż takie dno to trochę mnie zaskoczyli.

  3. Malina rozumiem, że Twoim zdaniem lepszym rozwiązaniem był zaciąg ze Sztumu – Podlewska, Sarnowski. Ja uważam, że dobrze się stało, że to będą miejscowi. Co więcej jeśli dobrze pomyślicie to zrozumiecie, że wreszcie w powiecie Dzierzgoń będzie miał coś do powiedzenia i wierzę , że przełoży się to na rozwój naszego miasteczka i gminy. Pozdrawiam. Zakończcie już tę wojnę.

 18. Vc burmistrz Demko ? a w RTI Erber ? ha ha Dzierzgoniacy to mądry naród. No ale 3 stowki przeciez trzeba odrobic ze 100000%. Ha ha Dzierzgoniacy pieknie was rozegrano, jest takie przysłowie
  ,, dlaczegoś głupi-boś biedny a dlaczegoś biedny- boś głupi,, piękne przysłowie prawda? pasuje jak ulał.

 19. Teraz mogą ich wszyscy pocałować w d..ę , oni mają cieple posadki pensje, żona w Dzierzgoniu a mąż w Sztumie a wy którzy na nich glosowaliscie do Gdańska na budowę po 16 godzin aż wam jęzory wyjdą, no albo po zasiłek lub zapomogę. Brawo mądre społeczeństwo.

 20. Elu,oni na starcie już pokazali!!!!!Uważam,że to jest,to co dziś stało się w powiecie,szczytem arogancji wobec wielu,którzy im zaufali.A szczerze to ciąg dalszy będzie taki…na prezesa RTI n-l.Kto? Zgadnijcie,😁

 21. Na DTM chyba wszyscy z BS-u musieli pogratulować swojej przelozonej. Żałosne. A jeszcze bardziej żałosne ze jakis czas temu widziałam tam jakieś wpisy,ktore średnio zachwycaly sie obecna sytuacją a teraz pacze….i pacze i ich nie ma. Normalnie czary mary.

 22. Nowe odcinki,, Dynastia,, czas zacząć. Pozdrawiam naiwnych Dzierzgoniaków. Teraz to będzie się działo spłacanie swoich wydatków poniesionych w czasie przedwyborczym.

 23. Jako sympatyk PiS przepraszam Wszystkich, którzy zagłosowali na listę PiS do powiatu. Oświadczam,że Pan Marcin Jarocki,który jak rozumiem poparł tą egzotyczną koalicję nie ma nic wspólnego z prawem jak i sprawiedliwością o przyzwoitości już nie wspomnę…

 24. Chcieliście to macie! A oni się śmieją i długo śmiać będą z prostego ludu, który dał się omamic malowaniem ławeczek. A tu tylko o stołki chodziło. Zadowoleni?

 25. Żona burmistrzem Dzierzgonia, mąż wice starostą, psiapsiolka przewodniczącą rady powiatu…. Co to jest? Mieszkańcy Dzierzgonia to idioci, że dali się tak oszukać…. Na piękne słowa, ja ja ja jestem niewinna

 26. No nie wierzę. Jawnie w biały dzień robią to samo co robili przez 14 lat. Jak można dopuścić do takich układów.o ustawianie wszystkiego…..

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *