„Odpowiedź” burmistrz Jolanty Szewczun na interpelację Zbigniewa Przybysza

23 listopada 2018 roku przedstawialiśmy Państwu interpelację, jaką na pierwszej sesji nowej kadencji radny Zbigniew Przybysz skierował do obejmującej urząd burmistrz Jolanty Szewczun. Jej pełną treść możecie zobaczyć klikając na baner na górze strony.

Zbigniew Przybysz kierował do nowej burmistrz Dzierzgonia m.in. następujące słowa:

„Nie ulega wątpliwości, iż powołanie żony Burmistrza w 2011 roku na stanowisko Prezesa Zarządu RTI S.A. stanowiło złamanie prawa i „było z mocy prawa nieważne”, potwierdza to w pełni prawomocny wyrok SO w Gdańsku z dnia 8.02.2018. Burmistrz Kazimierz Szewczun i jego małżonka (jego małżonka została „powołana” na stanowisko prezesa zarządu spółki komunalnej) osiągnęli nieuzasadnioną korzyść w wysokości ponad 500 000 (pięciuset tysięcy) złotych.

[…]

Reasumując, treść zapytania brzmi, czy a jeśli tak, to jakie działania podejmie Burmistrz Dzierzgonia, by doprowadzić do naprawienia szkody firmie komunalnej, jaką jest Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A. i odzyskania pieniędzy w kwocie ponad 500 000 (pięćset tysięcy złotych)?”

Przeczytaj pełną treść interpelacji.

4 grudnia 2018 burmistrz Jolanta Szewczun wystosowała pisemną „odpowiedź” na apelację radnego Zbigniewa Przybysza, której treść prezentujemy Państwu poniżej.

Możesz być zainteresowany

Comment (23)

 1. Liczę że p. Przybysz nie zostawi tak tej odpowiedzi, ktora nie jest żadną odpowiedzią. Bez żadnych argumentów, bez żadnego uzasadnienia….rada sobie stwierdziła….bo…tak? chciala?musiała? Na podstawie czego?

 2. Wyjaśniam niedowiarkom.!!!!!!
  J.Klimowicz radca prawny wyjaśnia w Gazecie Prawnej,że ustawa o prac.samorz. zakazuje zatrudniania rodziny w jednostkach pomocniczych gminy.Ustawa, wg radcy , nie precyzuje,jakie są skutki naruszenia zakazu zatrudniania członków rodziny.Z pewnością nie można mówić o nieważności umowy o pracę.Umowa taka jest ważna ,mimo iż narusza obowiązujące przepisy.
  Zawarcie jednak umowy wbrew zakazowi stanowi uzasadnioną przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę.
  I tu wyjaśnienie jest najważniejsze „wobec kierownika jednostki samorządowej,czyli burmistrza, który wbrew zakazowi zatrudnił członka rodziny,powinny zostać wyciągnięte odpowiednie konsekwencje służbowe.
  I na koniec ,proszę pomyśleć,dlaczego ten,który zawinił najbardziej , nie jest ukarany, a zajmuje stanowisko wicestarosty.?Poczytajcie kochani,jaką ma ochronę prawną to stanowisko.
  I jeszcze jedno –
  Przestańcie ciągle wysuwać argument o tym,iż p.Podlewska otrzymała taką odprawę i jeszcze nic nie robi.A ja SZANOWYCH RADNYCH pytam,a gdzie byliście( przypominam Wam ,że Rada Gminy to organ stanowiący i kontrolujący),jak zawierana była umowa z tą panią- w kosmosie czy w Dzierzgoniu,że teraz larum krzyczycie.????????Przysługuje tej pani 3 m-e wynagrodzenie i basta.

  P.Erber czekam,myślę że nie tylko ja, na AUDYT RTI. !!!!!! Oby szybko…..

 3. Raczej kpina tylko nie wiem czy ze sprawowanego urzedu czy z ludzi. Dlatego zgadzam sie z tym co napisala.p. Gienia

 4. Przecieram oczy ze zdumienia! To ma być odpowiedź!!! Ze rada nadzorcza nie stwierdziła! Rada w jakiej postaci!To teraz sąd sobie a rada sobie! Kto jest organem wyższym? Chyba sąd!

 5. Dla mnie to żenujące że wszyscy widzą a jeszcze nikt tego nie zgłosił do sądu przecież tu śmierdzi prokuraturą .Jeżeli jest orzeczenie sądu to dlaczego chcą to zamieść pod dywan.Panie Przybysz prosimy o interwencję nawet do telewizji.

 6. Nie odpowiada na interpelacje Przybyszowi bo trudne pytania zadaje i walczy z nimi i nie daje zapomnieć że muszą oddać niezgodnie pobrane wynagrodzenie
  700 000 zł. Zwrociliscie uwagę na taki drobiazg ale mówiący wiele, mianowicie Dzierzgoń jest ustrojony
  ( cholernie brzydkimi ozdobami, tak jeszcze nigdy brzydko nie było ale to pomijam.) tylko od Jagiełły do Tesco, dalej nie , dlaczego, że tam dalej mieszkają ludzie, którzy głosowali na Przybysza? Czyżby to był przypadek?

 7. Próbują schować się pod parasolem PIS-dzielców ( bo tylko tak można ich nazwać) i sprawę uznać za nieważną i niebyłą . Nie dość że wybory określiły nowe twarze( bardzo uległe J.SZ) na szczytach stanowisk to jeszcze próbuje się SĄDZIĆ W SWOJEJ SPRAWIE. Nemo iudex in causa sua (łac. Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie) – podstawowy warunek bezstronności organu rozstrzygającego sprawę.
  Myślę że należy uruchomić media ogólnopolskie i ściągnąć zasłonę nieprawości w Naszym mieście.

 8. Ktoś już napisal: Bez mądrych można się obejść, najważniejsze mieć poslusznych. Ten cały zarząd RTI to trzeba będzie skonfrontować z prawem i sprawdzić czy nie działają na szkodę spółki a tym samym na szkodę gminy czyli nas mieszkancow. Chce zauważyć, że RTI to nie prywatna firma i prawo winno byś przestrzegane , zgodnie z wyrokami sądów. Poniewaz wyrok sadu w tej sprawie to prawo , ktore nalezy bezwzglednie respektowac.To zarząd świadomie łamie prawo? (czytaj wyrok sądu)Ciekawe ?

  1. Żeby to wyjaśnić, sprawę należy zgłosić do prokuratury i niech ona to wyjaśni, nie ma innego wyjścia.
   Skoro jest wyrok tzn. że obecna burmistrz i prezes RTI złamali prawo!!!!

 9. Szczyt bezczelności ze strony pani Joli Sz..Czekałem na coś konkretnego,a tu taka ściema.Ale rzeczywiście czego mogłem się spodziewać po tak zakłamanej osobie!Wyjaśnień nie będzie nigdy ,cały czas gra na zwłokę i zamiecenie tego wszystkiego pod przysłowiowy dywan.

 10. I jeszcze jedno na koniec,
  Oświadczam miłośnikom oper mydlanych,że nie umniejszam p.Jolancie Szewczyn zalet jak to ,że jest osobą miłą w stosunku do drugiego człowieka,wykształconą, doświadczoną w pracy samorządu tylko coś mi dalej nie pasuje z chęcią działania TYLKO na rzecz mieszkańców.

 11. Szanowni mieszkańcy gminy Dzierzgoń prawem radnego( a tym bardziej opozycyjnego) jest pytanie o sprawy trudne,niezałatwione i niewygodne!!!!
  Radny ślubując mówi…..”godnie i RZETELNIE reprezentować swoich wyborców…” a burmistrz. „..dochować wierności prawu…”.
  Przypominam,że w przypadku uznania otrzymanej odpowiedzi za niezadowalającą radny może zwrócić się do przewodniczącego Rady z żądaniem dodatkowych wyjaśnień na piśmie, uzasadniając przyczyny nieprzyjęcia odpowiedzi.
  P.Przybysz proszę więc w imieniu mieszkańców( najlepiej zebrać pod tym zapytaniem z 50 podpisów) zapytać p.burmistrz dlaczego pracowała jako prezes w RTI pomimo tego,iż wiedziała,że jest to niezgodne z prawem, o czym mówi orzeczenie sądu i tam,jak sobie przypominam,nie zaprzeczyła ta pani sędziemu.
  Uważam,że dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona , nie wyobrażam sobie iść do takiej osoby i prosić burmistrz np.o pomoc w jakiejś interwencji
  P.burmistrz proszę zapamiętać,że wybrali panią miłośnicy oper mydlanych,których pani najbardziej oczarowała a przeciwnicy oper mydlanych,a jest nas przeszło 1800 ,żądają konkretnej odpowiedzi.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *