Paraliż dużej inwestycji?!

Ulica Słoneczna w Dzierzgoniu i postawiony znak zakazu 12 t Nie dotyczy pojazdów pojazdów obsługi rolnictwa, autobusów i pojazdów komunalnych

Odniesiemy się do regułki: Znak B-18 Oznacza zakaz ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa od wartości podanej na znaku; w przypadku zespołu pojazdów zakaz dotyczy ich łącznej masy

Wspominaliśmy niedawno, że rozpoczęła się kolejna b. duża inwestycja budowy nowej hali magazynowej firmy Kram SA, czy to oznacza wstrzymanie budowy?! Czy jest to celowe szkodzące działanie, mające na celu sparaliżowanie dostaw i wysyłek towarów? w zakładzie produkcyjnym zagrożonych jest tym samym ponad 100 miejsc pracy!

 

 

Kolejny przykład.

Jeden ze znaków znajduje się wyjeżdżając z Dzierzgonia w kierunku Bruku.

 

 

Podczas skrętu w stronę Bągartu – znak zakazu 12t Nie dotyczy pojazdów pojazdów obsługi rolnictwa, autobusów i pojazdów komunalnych

 

 

Następne znaki postawione przed wjazdem i wyjazdem z nowo powstałej betoniarni Ochmann zaopatrującej pobliskie inwestycje budowanych farm wiatrowych. Czy w związku z tym samochody ciężarowe wiozące beton i żwir w ogóle nie mogą wyjechać z wytwórni betonu.

 

 

Droga Dzierzgoń – Tywęzy: Inwestycja farm wiatrowych. Przekopy pod kable na polach uprawnych.

 

Możesz być zainteresowany

Comment (37)

 1. Prawda jest taka, że jeżeli firma Kram wyniosłaby się z tego miasta, to dopiero byłby marazm i zastój. I to dla wielu rodzin i samego miasta. Nie oszukujmy się, inne miasta walczą żeby takie firmy u nich powstawały, inwestowały, zatrudniały….a u nas co?

 2. Jeżeli faktycznie gmina zostaje zadłużona w takim tempie to współczuję nam wszystkim, bo długi ktoś będzie musiał spłacić. My podatnicy.

  1. Kredyty w znajomym banku, sprzedaż nieruchomości gminnych w ilości gigantycznej, zadluzanie gminy. Po co? A po to, żeby Cz. K. mogła napisać, że obietnice wyborcze są realizowane. Ale pytam jakim kosztem?

 3. Podobno burmistrz całą wine za zamieszanie ze znakami i drogami powiatowymi zwaliła na Starostę a ja myslę ze wine ponosi jej mąż ktory w Starostwie odpowiedzialny jest za drogi i to on dopuscił do calej sytuacji jaka zaistniala.

 4. Moze Radna Czesława Kurak cos powie o 12 mln zadłużenia , jak pieknie rzadzicie. Zadluzą gmine a potem dowalą wszystkim podatki zeby splacać zadluzeni i w tym samym czasie pewnie uchwalą sobie podwyżki.

 5. Takich nam potrzeba nie rusza sie z domu a chce pouczac wszystkich, uczestniczyc we wszystkim co sie dzieje w calym starostwie, gminie, i mysli ze jak napisze to w taki sposob aby wszyscy mysleli ze wladze czytaja i niby to robia o czym ona pisze a pozniej chwali sie ze jest tak jak pisała, to mi jej żal. Maly czlowiek a ego jak planeta i tu jest trudnosc bo nie rozumie jakie miejsce zajmuje, kim jest.

 6. Jak Cz.K udziela sie na fb i domaga sie zmian decyzji w sprawie znakow, no no wszyscy drza ze strachu boja sie jej. A ja mam do niej pytanie czy to prawda ze vc starosta ustalal wszystko z firma ktora buduje wiatraki pomijajac Staroste?
  Zniszczone drogi teraz nie nadaja sie do uzytku i kto bedzie szykowal. Juz nie raz byly takie sytuacje ze po inwestycji nie bylo kogo pociagnac do odpowiedzialnosci za zniszczenia. Stara praktyka, ha ha i sie nie udało, trzeba bedzie szykowac.

 7. witam
  chciałbym poruszyć też inny temat – mianowicie świeżo powstały żłobek (klub malucha)
  Czy mogą Państwo zweryfikować obsadę która została zatrudniona do w/w placówki.
  Bo z informacji które wypływają potajemnie z UM, to te osoby (zwłaszcza opiekunki) nie posiadają odpowiednich kwalifikacji zawodowych (jak takim osobą powierzyć nasze najmłodsze pociechy). Można to sprawdzić???

 8. Czytam i uwierzyć nie mogę ze mogli coś takiego wymyśleć jak zrobili niedotyczy rolnictwa to też powinno być nie dotyczy dostaw do lokalnych firm i mieszkańców i wtedy mógłbym zrozumieć ze to jest „przeciwko” transportowi ciezkiemu do elektrowni itp a tak to wiadomo przeciwko komu tylkk ze wielu przedsiebiorcow i mieszkancow bedzie za to płacić ponieważ jest wiele firm w kierunku Mikołajek np Kram Dzierzbud Prefbud Kami Pan Korecki czy Hofman Kruszpol wiec teraz jak bede chcial zamowic beton czy piasek pod budowe domu to bede musiał płacić za dodatkowe km bo nikt za darmo nie będzie dodatkowych km robił
  Brawo „WY”

 9. Może Pani radna z Bruku się wypowie co się dzieje na drodze , która prowadzi przez jej wieś. Co zamierza z tym zrobić, jak zaradzić niszczeniu mienia powiatu i bezpieczeństwu mieszkańców.

 10. do anonima z C-wa ? – Ustawa o Ruchu Drogowym mówi : Art. 7.
  1. Znaki i sygnały drogowe wyrażają ostrzeżenia, zakazy, nakazy lub informacje.

  Proszę wiec o wskazanie przepisu prawa , które zezwala Staroście wydawać np. zezwolenie na .. łamanie przepisów prawa określonych Ustawą . Dla przypomnienia casus objazdu przez Morany – Nowiec . Poprzedni Starosta W. Cymerys – nie wydał takich zezwoleń bo… nie mógł. Najprościej spytać policjanta z tzw „drogówki” czy ukarze kierowcę za naruszenie prawa , jeśli ten ma zgodę np.starosty lub vice starosty sztumskiego na niestosowanie się do obowiązujących znaków drogowych ?
  Kancelarie prawne czekają na rozwój wypadków

 11. Widzę że p.Łukasz z powiatu bardzo dobrze zna się na prawie to niech wytłumaczy jak kierowca Tira który przyjeżdża z Ukrainy,Łotwy Litwy Rumuni czy Wègier ma sobie załatwić pozwolenie że Starostwa by musiał Tirem jechać do Sztumu acha mam jedno wytłumaczenie postawią tam kiosk i będą wydawać zezwolenia .Brawo Pisiory

 12. do anonima ( z C?). firma Kram nie posiada własnych środków transportu , korzystamy z usług firm zewnętrznych – (często ich nie znamy ( dostawcy ) , 2- 5 dostaw i odbiorów całosamochowych dziennie ).Czy każda z nich ma oddzielnie ubiegać się w Starostwie o pozwolenie ? co z wykonawcą inwestycji – budowa hali magazynowej – jak Domlux ( nie jest firmą „lokalną ” ma zrealizować inwestycję ? co z Dzierzbudem ? ,Prefbudem ?
  Trudno mi uwierzyć ,iż władze Starostwa i Gminy nie są świadome ewentualnych skutków finansowych postawienia tego znaku w tym miejscu ?

 13. Starostwo ma widocznie dużo kasy , aby „blokować” ruch lokalny tymi ograniczeniami. Kancelarie prawne tylko czekają na zajęcie się taki sprawami. Zagrożone terminami harmonogramy prac , blokada zaangażowanych środków transportu i maszyn może być bardzo nieciekawie. Być może ktoś na coś liczy…? Oby się nie przeliczył.

 14. Wszyscy ładnie pièknie co z radnymi z koalicji p.Eli wszystko wytykali a tu Cię nad Dzierzgonką z kasy gminy remontuje się parking przy ośrodku zdrowia, żłobek 100% więcej na budowę, przeniesienie uczni- tu dużo do myślenia ponoć jeden z radnych prosił o konsultacje z rodzicami tych młodych uczni i co – klapa nic nie było, ul.Traugutta parkingi pod oknami,teraz jeszcze raz chcą remontować i poprawiać przy jeziorze Kuksy – zaś kasa pójdzie- Koalicja obudzić się już pora.

 15. Konkretna inwestycja wiatraki podatki beda potezne a tu jakies cyrki sie dzieja proponuje aby gmina mchem zarosla i zabki beda swobodnie smigac

  1. Podatki będą??? Haha dla kogo? Na jakie inwestycje? Czy do czyjej kieszeni. Czy ktos z mieszkańców zastanowil się, że cała gmina (oczywiście poza Dzierzgoń iem-sobie się nie szkodzi) jest w strefie wiatrakowej i domów nie będzie można budować. Czy ktoś wystąpił już o pozwolenia na ten cel? Pieniądze będą ale w czyjejs kieszeni. I jeszcze ten syf na drodze. Dlaczego policja nie robi z rtm porządku. Przy ciągłych opadach na takim błocie nie trudno o wypadek. Jaki syf na drodze taki syf w gminie Dzierzgoń

 16. Panie radny Andrzeju Pskiet czy Pan nie widzi w tej kadencji , że Dzierzgoń w ruinie? Gdzie Pan zginął ? co z Pana wiedzą i tym zapałem walki o Dzierzgoń ? nie wstyd Panu, że za tych rzadow to Pan zaniemowił? Jak sie zmienia wzrok to niepojęte, czy wystarczyla zmiana wladzy?

 17. O, w dalszym ciągu Państwo .Sz. zazdroszczą tych pieniędzy panu Zbigniewowi i modlą się żeby zbankrutował. A tu firma KRAM ma się wspaniale, więc trzeba jakoś dowalić , utrudnić.
  I wymyślili.

 18. Oni nie lubia bogatszych od siebie i niszczenie zaczyna sie . ha ha przed wyborami plakali ze nie maja z czego żyć.

 19. Wy to naprawdę nie wiecie o czym mówicie. Najpierw zasięgnijcie opinii a następnie piszcie. Nie dotyczy to żadnej firmy ani mieszkańców, te działania są z korzyścią dla mieszkańców. Nie będą nasze drogi rozjeżdżane przez firmy wiatrowe. A właściciel niech uda się do KT i na pewno lokalny przedsiębiorca uzyska takie przepustki. Proszę nie siać fermentu.

  1. To może w końcu czas na drogi, które wytrzymają ciężki transport??? Państwo Sz. dość długo sprawują wysokie funkcje w naszym mieście a drogi takie że czasami strach i osobówką jechać żeby koła nie urwać. Od byłej burmistrz D. wymagało się cudów przez cztery lata. A i tak dużo zrobiła pomimo kłód rzucanych pod nogi. Niedługo do tego miasta z żadnej strony nie będzie można dojechać, nie mówiąc o jakimkolwiek rozwoju dla firm. I proszę nie mówić że to dla naszego dobra, bo dla naszego dobra to byłby solidny rozwój infrastruktury, nowe zakłady pracy, specjalistyczna opieka medyczna itp. . I mimo że słoneczniki ładnie wyglądały ale co dały? dla ludzi? efekt estetyczny? Estetykę robi się wtedy kiedy wszystkie inne dziedziny są zaspokojone i nie ma co innego z kasą robić….bo to nasza wspólna kasa z podatków. A u nas jest dużo do zrobienia. Kredyty zaciągnięte też mieszkańcy z podatków będą spłacać.

 20. A gdzie Cz.K. niech ruszy gru .ą d.. e niech pokaze co zrobila , a R.Ś. co robi na wycieczki sponsorowane przez gmine jeździ a w drogach dziura na dziurze i jeszcze niszczone sa . Do roboty a nie diety brac i prosto palec trzymac rodzince sz.

 21. Co to ma znaczyć głowy im spuchły od nieróbstwa .Niech się wezmą za naprawę dróg Ci co stawiają wiatraki bo nie długo to my będziemy jeździć polami a nie drogą, pobocza po zarywane dziura na dziurze jak tu jeździć. P.burmistrz zamiast świecić na zdjęciach na Facebooku to niech naprawia drogi, bo koalicja nie ma żadnych pytań.

 22. Coś dziwnego takie inwestycje ruszyły w naszej gminie a tu takie zakazy? Gdzie jest p. Burmistrz? Dlaczego nie reaguje? Radni powiatowi co z wami? I jak tu ma być dobrze w tej gminie.

 23. Starosta daje znak że nie lubi inwestycji w Dzierzgoniu ,gdy był burmistrzem to też blokował temu przedsiębiorstwu.Brawo ,,Rodzinka SZ.,,Dajecie dużo naszym lokalnym przedsiębiorstwom .Co myślicie o referendum. Lajkujcie

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *