AKTUALIZACJA! parkrun Dzierzgoń ODWOŁANY 17 października

AKTUALIZACJA na dzień 16.10.2020

📣 ODWOŁANIE JUTRZEJSZYCH SPOTKAŃ PARKRUN POLSKA

Od marca żyjemy w cieniu pandemii oraz ciągle zmieniającej się sytuacji w Polsce i na świecie. Trzy tygodnie temu, kiedy wszystko wskazywało na to, że sytuacja pozwalała na to, ogłosiliśmy zamiar wznowienia naszych cyklicznych spotkań w dniu jutrzejszym. Niestety, w przeciągu ostatnich dni zmieniła się ona diametralnie na niekorzyść.

W związku z tym, jako organizator wydarzeń w ponad 70 lokalizacjach w Polsce odpowiedzialny za bezpieczeństwo uczestników, zespołów ale również biorąc pod uwagę funkcjonowania parkrun w lokalnych społecznościach w szerszym kontekście, po ukazaniu się nowych obostrzeń, jak i spodziewając się pogorszenia sytuacji w kolejnych dniach i tygodniach zdecydowaliśmy się na odwołanie spotkań parkrun w całej Polsce w dniu jutrzejszym.

Nasza decyzja zapewne rozczaruje niektórych z Was i spotka się z negatywnymi reakcjami. Jednakże, z naszej perspektywy, która jest inna od perspektywy indywidualnego uczestnika, jest to decyzja, jaką byliśmy zmuszeni podjąć w chwili obecnej mając na względzie uczestników, społeczności w których funkcjonujemy oraz obecną sytuację.

Pełen tekst komunikatu znajdziecie pod adresem https://buff.ly/31akNHK

Wrócimy, jak tylko sytuacja na to pozwoli. Trzymajcie się zdrowo!

Koordynator parkrun Polska Jakub Fedorowicz

————————————————————————————————————-

Po ponad 7 miesiącach parkrun Dzierzgoń wraca na trasę. Pierwsze spotkanie po bardzo długiej przerwie planowane jest na najbliższą sobotę tam gdzie zawsze (droga przy Myjni METTAP, ul. Elbląska) 17 października o 9:00.

Sama formuła biegu/marszu pozostaje niezmieniona ale zmieniają się zasady uczestnictwa, z szeregiem ograniczeń podpartych troską o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób pragnących aktywnie uczestniczyć w co-sobotnich spotkaniach.

Obecne rozporządzenie ministerstwa nie przewiduje ubierania maseczki podczas samej aktywności, ale nasi lokalni organizatorzy Stowarzyszenie Dzierzgoń Team zalecają by przed biegiem/marszem oraz zaraz po założyć maseczkę.

Na poniższych grafikach znajdują się skrócone ogólne zasady uczestnictwa dla wolontariuszy:

oraz zasady udziału dla uczestników:

Jeżeli po tak długim czasie nie możecie znaleźć swojego kodu uczestnika, możecie skorzystać z tej przypominajki kodu parkrun 

Choć z jednej strony każdy chciałby powrócić do normalności, to z kolei z drugiej strony tylko wspólnie przestrzegając zasad będziemy mogli wybrnąć z tego.

Zapraszamy w imieniu organizatorów do odpowiedzialnego udziału.

Podręcznik w pigułce

Wracamy 17.10, ale pamiętajcie – zachowujemy ostrożność. 👍👍Obejrzyjcie nasz covidowy podręcznik w pigułce. 😀🌳 #loveparkrun

Posted by parkrun Polska on Monday, 12 October 2020

 

 

 

Możesz być zainteresowany

Comment (4)

    1. Powiem to raz, jesteśmy lokalnymi organizatorami, na skalę całej Polski odpowiada główny koordynator i to on wyznacza ostateczny kierunek czy wznawiamy spotkania czy też nie. My natomiast mamy za zadanie tak przeprowadzić spotkania by były jak najbardziej bezpieczne (minimalny sprzęt potrzebny do przeprowadzenia spotkania, bez herbaty, ciastek, ramki do zdjęć, z zachowaniem dystansu oraz środków ochrony osobistej), nawet w dobie takich a nie innych dziennych zakażeń. Odpowiedzialny udział spoczywa na samych uczestnikach, na spotkania mogą przyjść, nikogo nie namawiamy.

      Dodatkowo każdy urząd miasta w Polsce, tam gdzie są lokalizacje parkrun, otrzymał listownie pismo o wznowieniu spotkań z prawie miesięcznym wyprzedzeniem. Natomiast ostatni tydzień pokazał, że nie ma do czego wracać, tym bardziej ogłoszony miesiąc temu powrót wykazywał się bardziej realny niż ten czas w którym jesteśmy obecnie.

      I nie martwcie się parkrun po wczorajszej konferencji jest wstrzymany na kilka następnych tyg. O czym poinformujemy na naszych portalach społecznościowych Dzierzgoń Team oraz parkrun Dzierzgoń.

  1. Chyba trochę nie odpowiedzialne takie namawianie ludzi na wychodzenie z domów?? To nie jest czas na takie spotkania w momencie kiedy służba zdrowia zmaga się z tak wielkim kryzysem

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *