Podsumowanie ferii w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Przedstawiając Państwu program ferii w gminie Dzierzgoń stwierdziliśmy, że oferta dla dzieci jest bardzo ciekawa. Potwierdziło się to w przypadku chociażby Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, który gościł uczniów w swoich progach każdego dnia. Poniżej przedstawiamy Państwu krótki przegląd tego, co wydarzyło się podczas zimowej przerwy od szkoły oczami pracowników DOK-u.

Za nami dwa tygodnie atrakcji. Każdego dnia Biblioteka Publiczna od godz. 9:00 do 11:00 oferowała m.in. czytanie na dywanie, kalambury czy gry planszowe. Od godziny 11:00 ruszaliśmy z zajęciami w salach domu kultury. Każdy dzień zaczynał się aktywnie, aby spożytkować dziecięcą energię. W dalszej kolejności czekały na dzieci fantastyczne spotkania i atrakcje. Ferie zaczęliśmy od spotkania ze strażakiem, który przygotował nas na bezpieczne zimowe wakacje. Odwiedzili nas ciekawi goście, by poprowadzić niecodzienne warsztaty, a wśród nich m.in. krawiec i znawca stroju z wielu epok, Serowar Żuławski, z którym dzieci przygotowały m.in. ser i masło, muzycy z zajęciami instrumentalno-wokalnymi oraz stewardessa opowiadająca o pracy na pokładzie samolotu.

Mając na uwadze aktualne święta produkowaliśmy walentynkowe serca czy karnawałowe maski. Pojechaliśmy także na wycieczkę do zamku kwidzyńskiego, gdzie po tajnikach życia średniowiecznego oprowadził nas fantastyczny przewodnik, a potem pojechaliśmy na słynną „Miłosną” zobaczyć ogromne stajnie koni i mini zoo pełne dzików, kóz, alpak czy wołów. Spotkaliśmy tam także dwugarbnego wielbłąda, który na koniec niespodziewanie oślinił naszą drużynę. Byliśmy także w Krastudach na „Poszukiwaniu krastudzkiego niedźwiedzia”, ognisku i spotkaniu z bardzo przyjaznymi zwierzakami: końmi, oswojoną świnką i wszystkożerną kozą o imieniu Zima. Nasze klasztorne mury zaprosiły także wieczorem na „Wieczór z kryminałem” w bibliotece.

W środę 20 lutego odbyło się wielkie wydarzenie – konkurs „Oto talent”, w którym dzieci i młodzież zaprezentowały swoje umiejętności. O nagrody przed znakomitym jury w składzie: Jolanta Szewczun – burmistrz Dzierzgonia, Marcin Felczak – tancerz, Władysław Szewczun – muzyk, powalczyli specjaliści od tańca, śpiewu i gry na instrumentach. Wydarzenie otworzył pokaz tańca nowoczesnego grupy dzieci trenującej w DOK „No Name”.

I miejsce w konkursie zajęła Antonina Komorowska w piosence „Mały świat”. Gratulacje należą się małej artystce, rodzicom oraz pani Izabeli Tulskiej – instruktorowi zajęć wokalnych w DOK, na które Antosia uczęszcza. II miejsce powędrowało do Oli Gwazdacz, zaś III miejsce zajął Nikodem Lewandowski. Ostatni dzień ferii to jak zawsze bal karnawałowy. Tego popołudnia sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu zamieniła się w dziecięcy raj. Wśród słodkości i wspaniałych animacji dzieci spędziły wesoło czas. Animatorzy z gdańskiego Teatru Katarynka zabawiały milusińskich przez cały czas podczas skocznych tańców. I Integracyjny Bal Karnawałowy dla dzieci z Gminy Dzierzgoń odbył się przy współpracy DOK i MOPS w Dzierzgoniu.

Wszystkie nasze zajęcia były bezpłatne, ale obowiązywały na nie zapisy w sekretariacie DOK.

Atrakcyjne zajęcia odbywały się w tym czasie także w świetlicach wiejskich. Podczas otwartych we wcześniejszych godzinach świetlicach dzieci wzięły udział w ogniskach, balach karnawałowych, zajęciach plastycznych, grach czy turniejach tenisa stołowego. Podczas ferii realizowaliśmy także  projekt „Środowisko w sieci” w Jasnej, Stanowie, Moranach, Poliksach oraz sąsiednim Starym Dzierzgoniu. Zajęcia poprowadził instruktor zajęć z kwidzyńskiego stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, a świetlice zostały dodatkowo wyposażone w śmietniki do segregacji odpadów oraz gry edukacyjne.

Należy pamiętać, że ferie to także ruch, gimnastyka i sport. W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym odbyły się Halowe Turnieje Piłki Nożnej. Trzynasty już raz odbył się feryjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia w Bągarcie.

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia!

 

 

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *