Powiśle pnie się w górę tabeli

Za nami kolejne dwa mecze dzierzgońskiego Powiśla w tej początkowej fazie sezonu. Sierpień piłkarze biało-zielonych kończą na wysokim 6 miejscu w tabeli pomorskiej IV ligi. Końcówka tego miesiąca była w ich wykonaniu dużo lepsza niż jego początek.

W 4 i 5 kolejce Powiśle Dzierzgoń uzbierało 4 punkty. Najpierw rywalem był Gryf Słupsk, którego podejmowaliśmy na własnym boisku. Powiśle wyszło na prowadzenie dzięki bramce Patryka Lewandowskiego, ale goście ze Słupska zdołali wyrównać wynik meczu na pięć minut przed jego końcem i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Dużo lepiej poszło podopiecznym trenera Rucińskiego w 5 kolejce. O punkty walczyliśmy tym razem w Lęborku z miejscową Pogonią. Udało się odnieść to bardzo ważne zwycięstwo, dzięki czemu Powiśle awansowało w tabeli na szóstą lokatę. Mecz Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń zakończył się wynikiem 2:3 dla gości. Na listę strzelców po stronie biało-zielonych wpisali się: Mateusz Pietrzyk i Patryk Lewandowski (zdobywca dwóch goli).

W ramach spotkań 7 kolejki znowu Powiśle zaprezentuje się przed własną publicznością. Tym razem rywalem będzie Kaszubia Kościerzyna. Stadion przy ulicy Krzywej, sobota 7 września, godzina 16:00.

Powiśle!

TABELA PO 5 KOLEJKACH

TERMINARZ NASTĘPNYCH SPOTKAŃ

Zdjęcia: dkspowisle.futbolowo.pl; 90minut.pl

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *