Rekord dzierzgońskiego sztabu WOŚP – ponad 34 tysiące złotych!

Tę wspaniałą informację podajemy Wam w cieniu niewyobrażalnej tragedii, która miała miejsce na wczorajszym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Takie informacje jak ta pomogą nam pamiętać, że podczas tego 27. finału w całej Polsce działo się o wiele więcej rzeczy dobrych niż złych. Dzierzgoński Ośrodek Kultury opublikował oficjalne dane dotyczące zbiórki pieniędzy na rzecz WOŚP i są one naprawdę bardzo budujące.

Dzierzgoński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił swój kolejny rekord. Mieszkańcy gminy Dzierzgoń zebrali łącznie ponad 34 tysiące złotych! Dokładnie jest to suma 34,866 złotych i 10 groszy.

Na tegorocznym finale, który dla Dzierzgonia był już dwudziestym, atrakcji była cała masa i nie można było się nudzić. Dla aktywnych sportowo gminni aktywiści przygotowali kilka propozycji. Niedzielne granie z Orkiestrą rozpoczęło się o 12:15 II Zimowym Biegiem, Marszem Nordic Walking i Rajdem Rowerowym dla WOŚP, którego organizatorem była Nadwiślańska Fundacja Rozwoju. Potem przyszedł czas na Dzierzgońskie Morsowanie – 10 śmiałków weszło tego dnia do zimnej wody.

Następnie impreza przeniosła się do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu. O dalszą część finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zadbał już Dzierzgoński Ośrodek Kultury, który także przygotował tego dnia moc atrakcji.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Dzierzgonia. Brawo Wy!

(Visited 503 times, 1 visits today)

Możesz być zainteresowany

Comment (6)

  1. Widać że pan Zbyszek nie nauczył się lekcji z po zeszło rocznym Finale.Tylko tych ludzi szkoda i żal że tylu się zaangażowało.Myślę że w następnym roku będzie inaczej.

  2. Panie Zima Wielkie podziękowania za trud włożony w organizacje w Nowinach,niech pan już więcej nie idzie na te układy z p. B………..z .Pozdrawiam

  3. A pamiętacie ile wysyłano pieniędzy do centrali Fundacji WOŚP , gdy poprzednim dyrektorem DOKu był obecny wiceburmistrz ? nic nie sugeruję ,ale…

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *