Strażacy zbierają na sprzęt. Mają 1800, potrzebują 15000 złotych

Dzierzgońscy strażacy potrzebują nowego sprzętu, który pozwoli im nieść pomoc potrzebującym. Tym razem to Ty możesz pomóc im. Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka środków finansowych na zakup najpotrzebniejszych narzędzi i przedmiotów do nowego pojazdu, który – jak sami mówią – trafi do jednostki pusty, bez uzbrojenia.

Co sami napisali w opisie zbiórki? Oddajmy im głos.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgoniu powstała w 1882 roku. Od czasu kiedy w naszym mieście pojawiło się OSP Dzierzgoń, niesiemy pomoc na najwyższym poziomie. W naszych szeregach są strażacy, którzy każdego dnia i nocy gotowi są nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Nie raz udowodniliśmy, że pomimo problemów ze sprzętem, przeciwnościami losu jesteśmy w stanie nieść pomoc skutecznie i profesjonalnie.

W roku 2019 poważnej awarii uległ samochód gaśniczy star 244, którego niestety ale nie opłaca się remontować. To spowodowało że nasza jednostka została tylko z jednym pojazdem. Na domiar złego, awarii również uległ samochód gaśniczy marki mercedes, który na około 2 miesiące został wycofany z podziału bojowego „uziemiając” naszą jednostkę. To pokazało że zakup drugiego pojazdu dla naszej jednostki jest priorytetem. Tu na szczęście na pomoc wyszła nam Gmina Dzierzgoń, która podjęła stosowną uchwałę w tym zakresie. Jednak sam samochód to nie wszystko, jak wiadomo strażacy w trakcie swojej pracy korzystają ze sprzętu, dzięki któremu mogą profesjonalnie ratować mienie i życie bliźniego.

Jak zapewne wiecie miniony rok obfitował w kilka poważnych zdarzeń, które pokazały nam jak ważny jest sprzęt, który posiada nasza jednostka. Rok 2019 to trudna i ciężka akcja gaszenia budynku mieszkalnego na ul. Westerplatte w Dzierzgoniu, gdzie w chwili dojazdu zastępu z naszej jednostki ogień pokrywał cały dach. Z trudem i determinacją przez prawie 20 minut prowadziliśmy akcję gaśniczą przy użyciu jednego pojazdu.

Kolejnym zdarzeniem w którym braliśmy udział był pożar budynku mieszkalnego na Wojska Polskiego w Dzierzgoniu, gdzie staraliśmy się uratować mienie kilku rodzin. Niestety pomimo akcji i szczerych chęci, nie udało się obronić budynku przed większymi stratami. Podobnie jak przy pożarze na Westerplatte, pożar był mocno rozwinięty.

13 czerwca przez powiat sztumski przeszedł silny szkwał, który spowodował liczne straty w drzewostanie na terenie gminy Dzierzgoń oraz w prywatnych domostwach. W tym właśnie dniu odczuliśmy najbardziej brak drugiego pojazdu, ponieważ potrzeby w naszej gminie były bardzo duże a nasze lokalne siły i środki były nie wystarczające. Z tego powodu na teren powiatu sztumskiego uruchomione zostały plutony „Wichura” z terenu województwa pomorskiego. Powyżej opisaliśmy tylko trzy przypadki z naszej rocznej pracy.

Jednak warto tu dodać że każdego roku, uczestniczymy w blisko 100 akcjach ratowniczo gaśniczych. Środki pozyskane z tej zbiórki, pomogą nam zakupić sprzęt niezbędny do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych nowym pojazdem, który trafi do naszej jednostki pusty bez uzbrojenia. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy.

Wpłacać pieniądze możecie pod tym linkiem: zrzutka.pl/OSPDzierzgoń
Do końca zbiórki pozostało jeszcze ponad 150 dni. Na ten moment strażacy zebrali prawie 2000 złotych, ich cel to 15000.

Wierzymy, że się uda! To przyniesie korzyść nam wszystkim.

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *