Uchwała podpisana, rusza remont drogi przy ulicy Traugutta!

Nie było łatwo, ale się udało. Tak najkrócej można streścić starania gminy Dzierzgoń o remont powiatowej drogi przy ulicy Traugutta. W piątek 12 października właśnie przy ulicy, która lada chwila doczeka się remontu odbyło się symboliczne przekazanie uchwały między panią Burmistrz Dzierzgonia Elżbietą Domańską a starostą powiatowym Wojciechem Cymerysem.

Kosztami inwestycji gmina podzieli się ze starostwem po połowie. Rada Gminy podjęła 8 października uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi sztumskiemu w kwocie 392 501 złotych, gdy tylko starostwo poinformowało, że został wyłoniony wykonawca tej inwestycji.

Remont ma ruszyć w październiku, planowany odbiór prac nastąpić ma pod koniec maja 2019 roku. Wykonawca tej inwestycji obecny na dzisiejszej konferencji zapewnił, że termin oddania nowej drogi nie jest zagrożony i na pewno zostanie oddany zgodnie z umową.

Droga ta, mimo iż należy do powiatu, jest bardzo ważna dla mieszkańców gminy Dzierzgoń, bowiem znajdują się przy niej nie tylko liczne osiedla, ale również szkoła i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Mieszkańcy długo czekali na taką decyzję, Burmistrz Elżbieta Domańska zapewniała, że robi wszystko, aby taka inwestycja doszła do skutku i jak widać zarówno gmina jak i starostwo dotrzymały słowa.

Na dzisiejszej konferencji głos zabrał również starosta Wojciech Cymerys: „Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło, że właśnie dzisiaj możemy dokonać takiego symbolicznego przekazania tej uchwały, bo ta uchwała już precyzuje dokładnie jaką kwotę gmina Dzierzgoń w tym montażu finansowym 50-50 przekazuje. Różne były nasze koleje, źle to było przedstawiane, ale zawsze gmina Dzierzgoń z powiatem sztumskim współpracowała. Z panią burmistrz mieliśmy zakręty, może nie zakręty, ale sprzeczki, ale tutaj przy tej okazji chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców Dzierzgonia na oddanie głosów na panią Burmistrz, bo myślę, że przez te cztery lata pokazała, jak ważna jest dla niej sprawa Dzierzgonia i wszystko to co dzieje się na terenie miasta i gminy Dzierzgoń”.

Możesz być zainteresowany

Comment (18)

 1. Ciekawe czy to o tą aferę z ZaZem Starosta się obraził na Szewczunową, że popiera Domańską. Niezle Jolanta Starostę wpakowała w maliny z ustawionym stanowiskiem dla mężusia

 2. Skoro Marszałek Woj. Pomorskiego, Radny Sejmiku oraz starosta popiera Panią Domańską a nie swoją koleżankę J.SZ. to Domańska jest dobrym burmistrzem. Ma Pani mój głos.

 3. Brawo dla Pana Starosty i pani Burmistrz niech mieszkańcy dowiedzą się dlaczego w Dzierzgoniu nie było żadnych inwestycji ze strony Starostwa i kto to blokował. My mieszkańcy Gminy Dzierzgoń nie chcemy p. Joli na stanowisko Burmistrza, przecież ona zrobi z tego swój prywatny Folwark. To co wypisuje w tych szmatławcach i DB w ten sposób obraża wszystkich nawet i swoich radnych. Precz do siebie hodować dynie co p. Kurak tak reklamuje.

  1. Dziennik Balttcki i debata…. Śmiechu warta w wydaniu pani Jolanty. Zero merytoryki, jad się z niej leje. Ona chce poprawić wizerunek burmistrza haha. Nie trzeba pani Jolanty wystarczy że pani nie będzie go psula.od 4 lat nie może się pani pogodzić z przegrana i że mezusia i Panią odciagneli od koryta forsy. Domańska gratulacje za merytoryke w debacie, a Szewczun ciągle szkaluje Domańską. Program mieszkanie plus Domańska mówi, że gmina nie spełnia kryteriów udziału w programie i pisali w tej sparwie do ministerstwa, a Szewczun…. Nie zna się i wylewa jad

 4. Pan Rafał swoją sondę oparł o wypowiedzi ludzi ze swojego środowiska , gdyż nikt normalny nie chciałby rozmawiać z tym … i tu pomijam.

 5. Do Em, no o tym właśnie mówię. Szkoda ze nie nagrali co ludzie mówią o tym szmatlawcu czasie dzierzgonia…to byłby materiał…nie zacytuję bo nie puszczą tego. Myślą ze ludzie to barany

 6. Do Kamil, ja ci powiem lepszy numer, ponoć w ostatnim reportazu na konkurencyjnym portalu zostali pokazani tylko Ci co złe mówili o obecnej burmistrz. No ja się uśmiałem troche bo to bylo widac gołym okiem. Cóż, wybory za tydzień.

 7. A czy na jakże obiektywnym portalu DTM jest jakas wzmianka o tym remoncie? I że starosta zaleca glosowac na p. Domańska? Nie ma? A to takie wazne informacje przecież dla mieszkańców. No tak, tam tylko hejt na obecną burmistrz.

 8. A jednak nie trzeba zmiany burmistrza żeby droga na Traugutta była wyremontowana! Brawo dla pani burmistrz za upór w działaniu, a Pan starosta jak widać też jest zadowolony z pracy pani Domańskiej zachęcając mieszkańców do oddawania głosów na jej osobę i sam ją popiera. Brawo szkoda że tyle czasu zmarnowane ale przyszłość przed nami.

 9. Brawo dla Pani Burmistrz, czy dopiero jak układ się rozpadł to pan Starosta mógł to zrobić, przecież przewodnicząca pochodzi z Dzierzgonia i niech wytłumaczy mieszkańcom co powiat zrobił w ostatnich 4 latach. Dziękujemy za Walkę p. Burmistrz.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *