Wojciech Demko wiceburmistrzem Dzierzgonia

Jak podaje portal dzierzgon-twojemiasto.pl, Wojciech Demko został dziś oficjalnie mianowany na stanowisko wiceburmistrza Dzierzgonia. Były dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury będzie tym samym w nowej kadencji drugą najważniejszą osobą w gminie.

Wojciech Demko został także wybrany na radnego powiatowego w zainaugurowanej przed kilkoma dniami kadencji Rady Powiatu Sztumskiego. Obecny wiceburmistrz od lat związany jest ze środowiskami kultury. Teraz staje przed wyzwaniem zupełnie innego kalibru.

 

 

Możesz być zainteresowany

Comment (28)

 1. No to w takim razie trzeba to referendum zrobić. Bo to co sie wyprawia w niecaly tydzien od objęcia rządów przechodzi ludzkie pojęcie. A to dopiero początek.

 2. Do PAŃ,którym brakowało ławeczek. Teraz zrobią Wam ławeczki na Wzgórzu Zamkowym i będą grać na fujarkach, a Pan V ce Starosta zaśpiewa ” Szła dzieweczka do urn wyborczych”. PIĘKNE prawda ??????

 3. Widać w tym Dzierzgoniu jak i u Nas w Sztumie władza daje czadu ,obiecali , obiecali a SWOJE zrobili.Gratuluję wszystkim tym którzy głosowali na nich.

  1. Nie jestem pewien, ale żeby zwołać referendum musi być zgoda większości rady gminy. A kto się tam zgodzi. Obstawiła stołki jak chciała. W kampanii manipulowała ludzkimi, wszystkich traktowała jak marionetki, które ślepo wierzyły w to co mówiła. I osiągnęła swój cel. A teraz pewnie się z nas mieszkańców śmieje. Nie obchodzą ją nie przychylne komentarze, ważne się udało. Nawet na facebooku już nie odpisuje, bo już po co. Dostała co chciała.

   1. Nie odpisuje bo to nie ona nim administrowala. Miała sztab ludzi każdy miał swoją działkę za którą odpowiadał. Cel został osiągnięty to nie ma sensu tego robić dalej. Teraz ludzie mogą jej skoczyc…. Dali się ciemny lud

    1. Z tego co się orientuje aby zwołać referendum 1. Należy powiadomić o tym odpowiedni organ 2. Należy zebrać odpowiednią ilość podpisów (10% społeczeństwa) 3.Na koniec najważniejsze, w referendum musi uczestniczyć 3/5 obywateli którzy wzięli udział w poprzednich wyborach czyli w naszym realiach do urn musi pójść około 2200 osób, jest to jak najbardziej realne pod warunkiem że wszyscy razem to zorganizują i się do tego oficjalnie przyłączą

 4. Erber już się pożegnał ze szkołą i idzie do RTI -następny przytupas Jolci.Pogratulować nowej władzy a co z Jarosławem z Westerplatte co dla niego trzyma -może stołek w urzędzie .Jak tak dalej będzie wymieniać ludzi to trzeba zrobić REFERENDUM i ją pogonić.Kto jest za proszę pisać im więcej tym lepiej.

 5. Dlaczego portal DTW nie obwieszcza wszem i wobec, że dziś odbędzie się sesja na której zostanie ustalona pensja nowo wybranej burmistrz? A video z tej sesji to będzie?

 6. Widzę zaczęło się sadzanie na stołki co zapomnieli jak na spotkaniach obiecywali że nie będą nikogo zwalniać .Swoich pakować na stanowiska,starali się jak mogli namawiając Nas żebyśmy im zaufali a oni już jadą ze swoją wizją odbudowania swoich kont,które tak ucierpiały.W Wałbrzychu odnaleźli złoty czołg a w Dzierzgoniu odnaleźli J i K.Pojechali równo z mieszkańcami.Pozdrawiam z Niemiec.

 7. Maniek tylko ze czlonkami tego stowarzyszenia oprócz osob fizycznych są gminy wchodzace w sklad naszego powiatu i to one płacą najwyzsze składki na rzecz LGD. Także jak by Ci to powiedzieć…akurat to stowarzyszenie miedzy innymi jest finansowane z budżetówki.

 8. No 4 lata pisał pod pseudonimami i falszywmi kontami na fb, artykułami w gazecie i plotki rozpuszczał. Z siebie wprost wychodził, żeby DOK w złym świetle postawić. Już nie musi, uff, pewnie mu ulżyło.

  1. Nikita piszę o faktach, które wypieracie. A może uważasz, że to też w porządku? Nie liczyłem pieniędzy nikomu i tez nie zamierzam. Poza tym przypomniałem kwestię budżetówki, a LGD jest stowarzyszeniem. W rezultacie, jeśli wiesz o czym piszę, finansowanie trochę inaczej funkcjonuje. Pozdrawiam. Patrzcie wszyscy, co z nami się stało?

 9. Maniek podaj okresy i konkretnie pieniądze..a za chwilę porównaj ile zarobią obecni…a i przy okazji sprawdź jak rosla pensja pani kierownik LGD – obecnej burmistrz. Zdziwisz się jakie tempo..chyba ze wiesz ale wg Ciebie to w porządku.

 10. Kilka faktów dla przypomnienia: była Pani burmistrz zatrudniła ,,słynnego fachowca” Kleina na stanowisko wiceburmistrza, później Panią Podlewską jako sekretarza ( dwa stanowiska), kolejny ,,mądry krok” Pan Kleina przez pewien okres jest jednocześnie wiceburmistrzem i prezesem ADM (podwójna ewidencja:) i jeszcze numer ze szkoły w Bagarcie (podwójna ewidencja godzin jednej z nauczycielek). To są fakty, nie plotki.

 11. Organista nie ma wykształcenia by mógł być dyrektorem ale kolesie dokonają zmian i zrobią centrum kulturalno-sportowe i już nic nie stanie na przeszkodzie .Ktoś już napisał -mierny ale wierny – takich się teraz ustawia na stołkach aby nie przeszkadzali i nie mówili o sprawach które nie mogą wyjść na światło dzienne.

 12. A za Domanskiej nie bylo wice. Funkcja została połączona z sekretarzem. A teraz nas stac na to? No tak trzeba swoim podziękować. Opłacało sie co niektórym trzymać pluszek prosto….

  1. Proszę opublikować wysokość pensji Pana Demko – wiceburmistrza. I nie mogę się doczekać jego oświadczenia majątkowego i wysokości kredytu zaciągniętego na budowę domu. Nie chcę mi się szukać ale jaki jest termin na oświadczenie? 1 miesiąc od rozpoczęcia pełnienia funkcji? Dzierzgoń info prosimy dowiedzieć się o wysokosc pensji Pana wiceburmistrza Pani Burmistrz oraz starosty i wice starosty.

 13. Organista wykształcenie podstawowe a zrobią wszystko żeby zajął stanowisko kierownicze.Tu też napiszą że zatrudniają miejscowych …..
  ale to bedzie z gminy St.Dzierzgoń. No ale bylo Brawo pani Jolu a za to trzeba dac posadę. A ha ha to żeście wybrali wspólnotę goniacych po stołki.

 14. Ludzie przecież tu przyjęta jest zasada ,,mierny ale wierny” I pisanie że stawiamy na młodych to tylko puste słowa. Ci wszyscy co przez ostatnie 4 lata nie pokazali że potrafią coś w życiu osiagnac jak nie maja posadki w budżetówce teraz biorą co popadnie żeby sobie odbić stracony czas. Podejrzewam że nikt nie zostanie pominięty nawet były wiceburmistrz. Wszyscy będą utrzymywać się z naszych podatków. Gdzie Czas Dzierzgonia dlaczego nie pisza ze jednocześnie wynagrodzenie wypłacane jest p. Podlewskiej i Demko czy nie można było poczekać,,,, nie bo każdy miesiąc to strata .Trzymaj Torebkę.

 15. Więc za 5,lub 10 wiosen W.D na burmistrza,aby ,,Marzenka””z boku mogła dalej rządzić Dzierzgoniem .Tak jak sterowała mężem. Więc przy dwóch kadencjach W.D zrobi się nam ,być może 20 wiosenek rządzenia ,,Marzenki””Perspektywa zak…….!!!

 16. Drogi Andrzeju o Sławka się nie martw – był dobrym dyrektorem, jest dobrym nauczycielem i poradzi sobie w każdej sytuacji. Jest pracowity i solidny. Widzę jednak, że szybko zapomnieliście o ,, idealnych” ruchach personalnych Pani Eli – Podlewska, Sarnowski, Klein, Bil, Szulga. Dziś kiedy władzę obejmują miejscowi, dla których nasze miasteczko i gmina na pewno będzie ważniejsza niż u ww wymienionych, znowu lawina niezadowolenia. Przestaję to miasto rozumieć.

 17. Dla mnie bomba 4 lata nosił torbę Joli a teraz go zrobiła vice-Super pani Burmistrz. To dopiero początek zmniejszamy bezrobocie w gminie tak.

 18. No to super teraz będą ciągnąć na żywca ,trzeba spłacić kampanie.Panowie i Panie radni proszę tylko nie dawać podwyżki nowej burmistrz -niech pracuje a później niech się domaga o swoje.Rodzinnie lepiej się ciągnie tylko gdzie w tym wszystkim wcisną Sławcia hahaha.

  1. Geniu szkoda tylko że jest pionkiem w tej rozgrywce.Nie może obrać swojej drogi,gdyż na początku był podległy K.Sz. Po stawaniu okoniem i nie prawidłowościach w D.K ,J.Sz.załatwiła mu posadkę w starostwie.Musiał się zwolnic. Został przyłapany jak nagrywał w przerwie bo mu zwierzchnik kazał.Było o tym głośno.Po tym u Fiomy załatwiła mu posadkę menadżera w pic…,no a tera na vice.Tak więc cała jego kariera jest kontrolowana przez Sz….Więc za te wszystkie lata będzie się musiał odw….

 19. Młody jest,a ja jestem za młodymi na stanowiskach,więc gratuluję i powodzenia. Ale jeżeli dalej sprawdzi się scenariusz obsady i na dyr.DDK przyjdzie organista ,to już będzie szczyt …

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *