Wojewoda Pomorski stwierdza wygaśnięcie mandatu Dobrosławy Frączek

Zaglądamy do powiatu sztumskiego, bo tam miał miejsce kolejny zwrot w sprawie, o której po raz pierwszy pisaliśmy w marcu 2019 roku. Wtedy to grupa radnych z opozycji złożyła wniosek wraz z uzasadnieniem do Rady Powiatu Sztumskiego w sprawie podjęcia uchwały o wygaszenie mandatu pani Dobrosławie Frączek. Wniosek złożyli: Leszek Sarnowski, Zbigniew Zwolenkiewicz, Wojciech Cymerys i Ryszard Mazerski.

Pisaliśmy o tym tu.

Czy mandat radnej powiatu sztumskiego Dobrosławy Frączek zostanie wygaszony?

Rada Powiatu mandatu pani przewodniczącej nie wygasiła, dlatego też opozycja postanowiła w tej sprawie złożyć w lipcu 2019 roku wniosek do Wojewody Pomorskiego. Niedawno otrzymała odpowiedź. Wojewoda wydał zarządzenie zastępcze, w którym stwierdza wygaśnięcie mandatu radnej Rady Powiatu Sztumskiego Pani Dobrosławy Frączek.

Uzasadnienie decyzji liczy pięć stron. W dokumencie tym Wojewoda stwierdza m.in., że radna Rady Powiatu Sztumskiego Pani Dobrosława Frączek, będąca Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu zarządza działalnością gospodarczą tego podmiotu z wykorzystaniem mienia Powiatu Sztumskiego, a zatem powiatu, w której radna uzyskała mandat. W związku z powyższym Pani Dobrosława Frączek naruszyła zakaz, o którym mowa w art. 25 b ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym.

Od tego zarządzenia Radzie Powiatu Sztumskiego i Dobrosławie Frączek przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w terminie 30 dni od dnia doręczenia pisma.

Jak zakończy się ta sprawa?

Możesz być zainteresowany

Comment (15)

 1. Może i bzdurny ale prawo, to prawo , trzeba przestrzegać.
  Dziwi tylko to, że taka przemądrzała, a sobie tego nie sprawdziła nim objęła stanowisko.

  1. bo to trzeba się na czymś znać a nie tylko chcieć i wtmagać od innych. sodówka do głowy uderzyła. dlaczego wcześneiszy starosta i jego otoczenie nie miało takich problemów? proste, wiedzeli co i jak robić i nie kombinować wbrew logice. ale czego tu oczekiwać…

 2. Tak to już jest, jak pseudo działacze sztumskiego PiS zadali się z nieodpowiednimi ludźmi…
  A to zapewne dopiero początek…

 3. No jak to dla nich liczy się tylko kasa i nic po za tym.Poprzednia p.prezes też ciągnęła kasę i co.

  1. A mnie ogarnia przerażenie trochę z innego tytułu, mianowicie wizyty burmistrz po wszystkich starszych ludziach w związku z ich urodzinami ? Szaleje wirus, starsi są szczególnie narażeni, burmistrzowa wszędzie chodzi, jeździ, biega, spotyka się z różnymi ludźmi czy naprawdę musi do tych ludzi chodzić osobiście? Są inne sposoby żeby złożyć życzenia. Ale wtedy nie byłoby fotki, no tak.

 4. Jak to możliwe, że osoba zasiadająca wiele lat w Starostwie nie poinformowała, że należy zaprzestac wspołpracy i nie mozna prowadzic obsługi szkoly należącej do Starostwa. Wiecie dlaczego?
  🤣😂🤣😂🤣🤣🤣

  1. Proste, rywali sie usuwa ze swojego pola działania. Utrzymuje sie tylko zależnych, przyklaskujacych i wykonujacych polecenia.
   Typowa walka o prymat.
   Przed wyborami inna byla opowiesc a po wyborach rzeczywistosc przetrąciła łapki.

 5. Gdyby miała trochę honoru i respektowała prawo, to sama powinna złożyć mandat. Ale czego się spodziewać po kimś takim, skoro prawie dwa lata pobierała nielegalnie dietę i nie przeszkadzało jej to. Żal…

 6. Pani radna powinna wiedzieć i pewnie wie, że należało złożyć mandat tylko czemu tego nie zrobiła? Czy jej prawo nie dotyczy?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *