Zbigniew Przybysz komentuje sprawę sporów sądowych Jolanty Szewczun i swoich

Prezentujemy Państwu kolejny komentarz Zbigniewa Przybysza, tym razem dotyczący sporów sądowych Jolanty Szewczun i swoich. Poniżej cytujemy jego fragmenty, jednocześnie zachęcając Państwa do wysłuchania całości. Wszystko wskazuje na to, iż nie będzie to ostatni komentarz przewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu na gorące tematy. Poniżej obiecane fragmenty.

„Na wstępie dygresja. Pewnie część z Państwa widziała moje zdjęcie na portalu dzierzgon-twojemiasto.pl, zdjęcie zrobione z ukrycia. To zdjęcie mogły wykonać tylko dwie osoby, pani Jolanta Szewczun lub jej pełnomocnik, nikogo więcej na korytarzu w pobliżu nie było. Zdjęcie było zrobione na pewno z ukrycia. Nie będę dociekał kto udostępnił to zdjęcie portalowi, natomiast przypomniała mi się sytuacja, która miała miejsce w Sztumie, gdzie jeden z aktualnych kandydatów na radnego powiatowego zasłynął tym, że próbował nagrać w sposób nieuprawniony inne osoby. Szum do tej pory w Sztumie trwa”.

„Myślę, że nagrywanie kogokolwiek z ukrycia jest rzeczą godną potępienia, ale to jest taki poziom, taka klasa, współczuję tym państwu. Jeszcze teraz do właścicieli portalu: nie będę państwa ścigał, natomiast ja nie jestem skazany, jestem ukarany. Jest subtelna różnica między skazaniem, a ukaraniem. Skazany może być ktoś z kodeksu karnego, natomiast tutaj był kodeks wyborczy. Sąd ukarał mnie co prawda kwotą tysiąca złotych, ale o tym tysiącu złotych to za chwilę”.

[…]

„Ale myślę, że za te tysiąc złotych warto było nagłośnić tę sprawę, uzyskać taką reklamę, przez to uzyskaliśmy ileś wejść na naszą stronę, za co wnioskodawcom o ukaranie mnie serdecznie dziękuję”.

[…]

„Na zakończenie tylko powiem, że na rozprawie 2 października spytałem się pani Jolanty Szewczun czy istnieje jakikolwiek dowód na istnienie związku, stosunku pracy między panią a RTI. Pani Jolanta Szewczun powiedziała: nie, takiego dowodu nie ma”.

Możesz być zainteresowany

Comment (21)

 1. Ponoc juz te wszystkie stanowiska maja obsadzone. W BS nowy prezes Kaziu , stara prezes BS Nowym prezesem RTI itd, itd. Obiecane stołki i cieple posadki dlatego tak zawzięcie walczą. Jest jeszcze tyle kasy do wyciągnięcia po która nie zdążyli sięgnąć bo Ci „głupi Dzierzgonianie” pokrzyzowalu im szyki i postanowili zagłosować na kogoś innego. Jak mogli? Przecież jeszcze tyle chcieli zrobić, czytaj ukraść. Ludzie nie dajmy się i nie pozwólmy im wrócić. Dość kolesiostwa, intryg, dość układów i okrążenia nas mieszkańców. Idźmy na wybory i pokażmy że nie jesteśmy tacy głupi i nie damy się omamic kłamstwom i pseudo programom wyborczym tej pani. Wybierzmy mądrze.

 2. Teraz załóżmy że mają do dyspozycji LGD, RTI, BS, URZAD GMINY.To mozna sobie wyobrazić ile każdy z nich dostanie. Tak właśnie było 4 lata temu.

 3. Ukarana a startuje, ja bym się wstydził. A najlepsze, że ludzie są za nią, mimo, że sąd ukarał za matactwa. To tylko w Dzierzgoniu możliwe. Ludzie, wy obejrzyjcie film jak sędzia czyta wyrok to się za głowe złapiecie jak po niej jedzie. Ja bym się wyprowadził z miasta.

 4. Dziś widziałem baner kandydatki co to „da radę ” w pasie drogi powiatowej Dzierzgoń-Żuławka Szt. i co jednak można. Pewnikiem jest to zgodne z prawem, gdyż ta Pani robi wszystko zgodnie z prawem.

 5. Staram się nie mieszać do tego co dzieje się w Dzierzgoniu ale oklejenie wszystkiego i wszędzie jest chyba niezgodne z prawem? Są miejsca do tego wyznaczone. Czyżby komitet który to zrobił nie dbał i nie chciał dbać w ogóle o środowisko? Bardzo proszę o interwencję i ze wszystkich wsi oraz z Dzierzgonia pousuwanie tych „śmieci” bo jak to inaczej można nazwać. Może niech kandydat na radnego policjant Mateusz wlepi komitetowi mandat to zrozumieją , że źle robią zaśmiecając gminę.

 6. Myślę o tym jak p. Genia żeby nie p. Przybysz to Dzierzgoń by omijali wszyscy nawet bociany, p. Zbigniew jest znany i lubiany i po co by miałby kłamać on tylko chce żeby mieszkańcy w końcu przejrzeli na oczy co Jolka i jej lizusy opowiadają za brednie mieszkańcom, myślą że mogą kupić wszystko.

 7. Droga Gieniu , coś Ci się bieguny poprzestawiały , ale niech i tak będzie. Nikogo nie obraziłem , zaś Ty myślę że masz kompleks z tą edukacją
  że o innych problemach nie wspomnę………… . Myślę że opieka medyczna w miejscu gdzie jesteś też jest dobra , tylko może kasy brak?

 8. Zrobię wyjątek i odpiszę na anonim.Bizonie, gdybym wiedziała , kim jesteś , to był cię wysłała do swojego stada do USA , za to jak obrażasz kobiety.Jak ci nie wstyd.Myślę , że swoją edukację ukończyłes na 3 klasie szkoły podstawowej i jak masz jakis problem , to jest fajna poradnia w Sztumie

 9. Ja myślę ze Przybysz nie ma potrzeby klamania…on ma firmę, ktora prosperuje bardzo dobrze nie tylko na rynku lokalnym ale i światowym. O czymś to świadczy. A że ktos go łapie za słówka i leci do sądu w trybie wyborczym to dla mnie żenada. W sumie z niczym nie skłamał. I potrafił sie przyznac ze cos tam pomylił…Do sądu jedzie sam jak widać bo nie ma sie czego bać. Dla mnie jest wiarygodny. I nie pracuje u niego zeby byla jasność.

 10. Szanowny Zbigniewie nalezy ci się przydomek Wielki.Zrobiłeś kawał cudownej roboty.Nie przestraszyłes się i nie wiem ,czemu ale pasują tu slowa z wiersza …Wstąpiłem na działo.Pełno armat grzmiało….Uważam jednak dalej,że Bóg dał ci cudowną moc robienia cudów w biznesie.Gdyby nie twój upór ,dziś nie byłoby Kramu.Nie byłoby Kramu to mielibysmy wybory na wójta🤣🤣.Daj juz sobie spokoj z radą , bo nie masz na to czasu.Ty zwiększaj ilość zatrudnienia.Czasami myślę, co by było , jakby p.Zdunkowie nie musieli swojego zakładu przenosić do Zalewa.No cóż ,to tylko ciche marzenia…I żeby mi nie dowalali to ich uprzedzę, jestem ci wdzięczna,że podałes rękę w biedzie mojemu synowi( a wcześniej mojemu mężowi) i on tej ręki nie docenił.Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Ja nadal wierzę…Po śmierci,a żyj i 200lat,ludzie będą cię wspominać a i może ulice twym nazwiskiem nazywać.Zostaw ten pasztet już nam do rozwiązania.Dzięki tobie ludzie przejżeli na oczy i nikt juz kitu im nie wciśnie.Nadal jestem za Czesławą Kurak , aby została przewodniczącą Rady.Ona ma niewyparzoną bużkę ale tacy umieją walnąc pięścią w stół i zaprowadzić porządek.Życzę już spokoju i wybierz się na narty,bo urlop ci należy.Jesteś WIELKI!!!!!

  1. Droga Gieniu , krowa która dużo ryczy mało mleka daje jak mawiali starzy górale ze Wzgórz Golan. Czesia jest ślepa , zobacz kogo popiera krętaczy, malwersantów i innych władnych lekkich unijnych pieniędzy. Ludzie Ci za parę przysłowiowych srebrników potrafią nic nie widzieć , nic nie słyszeć i głupawo się cieszyć wraz z PEWNĄ PANIĄ co to lepsza od VISTULI.

 11. Hmmm… I prawda wyszła na światło dzienne. To światło niech Panu Zbyszkowi przyświeca w drodze do zwycięstwa, a Pani Jolancie proponuję ciemne okulary – może porazić.

 12. Panie Zbyszku czy będąc w Sądzie nie czuł pan oddechu pewnego osobnika o pseudonimie Don Pedro de Pommidore , to szpieg z krainy deszczowców przeznaczony przez mocodawców do rzeczy niecnych . Dziwne bo w filmie miał kryptonim X-54, a ja widziałam go na afiszu z nr 1. Głowę dam że to ten sam gość.

 13. Panie Zbyszku Pan to ma klasę, oni za takie zdjęcie pozwaliby Pana do nie jednego sądu. Za to Pana cenie i życzę dalszych sukcesów w potyczkach z Panią Jolantą bo niewątpliwie odnosi Pan sukces ujawniając nam mieszkańcom całą prawdę o kandydatce na burmistrza. Ja osobiście nie chciałbym mieć takiego włodarza, który ma tyle przekrętów za uszami.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *