Zbigniew Przybysz o Lokalnej Grupie Działania

Zgodnie z obietnicą złożoną przed paroma dniami, przewodniczący Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Zbigniew Przybysz zabiera głos na temat Lokalnej Grupy Działania Kraina Dolnego Powiśla. Poniżej zamieszczamy fragmenty, zachęcając oczywiście do wysłuchania całości.

„Dotarły do mnie dokumenty, które czasami wydają mi się śmieszne, czasami bardzo poważne, czasami pozwalają mi zrozumieć zachowania niektórych osób”.

[…]

„Weźmy na przykład ataki bezpośrednio na mnie człowieka związanego z dzierzgońskim teatrem, który insynuuje mi, że przejąłem jakąś działeczkę. Na pytanie o konkrety nie potrafi tego uzasadnić, tego swojego pytania, ale w bieżącym roku decyzją z 21 września Fundacja Teatru 3.5 otrzymała na aktywizację mieszkańców gminy Dzierzgoń poprzez organizację wydarzenia integracyjnego, podkreślam: wydarzenia, jednego wydarzenia integracyjnego 30 000 złotych i taką kwotę przyznano tej instytucji, ale jeszcze w maju tego roku tej samej instytucji przyznano na nowoczesną pracownię regionalną i wirtualne ścieżki turystyczne – klucz do rozwoju promocji turystycznej regionu opartej o dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturalne. Trudno to zrozumieć, ale proszę sobie wyobrazić, że przyznano tej instytucji 77 465 złotych. Imponujące”.

[…]

„Dlaczego to podkreślam? Bo w tym czasie Gmina Dzierzgoń zwróciła się o przyznanie dotacji na zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej przy wodospadzie przy ul. Limanowskiego w Dzierzgoniu – kwota 38 000 złotych. Takiej dotacji nie przyznano, ponieważ zabrakło środków”.

[…]

„Wiele, wiele jeszcze innych tutaj jest nazwisk, które w dużej mierze tożsame są z nazwiskami członków komisji. Tak są dzielone również Państwa i moje podatki. Dziękuję, do zobaczenia”.

Możesz być zainteresowany

Comment (49)

 1. Jak dla mnie pani Jola nie ma szans z tym co do tej pory powychodziło syfu na temat ich towarzystwa wspólnej adoracji. Dziękujemy Panie Przybysz!
  Kiedyś jak nie było dostępu do internetu społeczność nie miała pojęcia jakie przekręty i od jakiego czasu były robione w naszej gminie. Pani Domańska wydaję mi się zrobiła naprawdę dużo dobrej roboty mimo temu co opozycja robiła i co za syf zostawili poprzednicy. 👏 Brawo Domańska Elżbieta. 👏

 2. Panie Przybysz ma Pan rację te nazwiska powtarzają się od 20 lat przy każdych wyborach. Proszę nie przestawać piętnować nepotyzmu, kolesiostwa i układów biznesowo – towarzyskich. Jak ta Pani nie daj Boże wygrałaby to już ma stołki obsadzone. Mezus do BS-u, szanowna pani prezes do RTI, cichocirmny z powrotem do Doku? A pan organista gdzie? Do ZGK Im? Będzie grał ludziom na cmentarzach

 3. Czytając te wszystkie komentarze zobaczyłam jak poprzednicy rządzili naszym miastem. Towarzystwo wzajemnej adoracji, jak najwięcej dla siebie a zwykłym ludziom jakieś ochłapy, parę złoty i się ciesz. Dzięki p. Zbyszkowi poznajemy całą prawdę jak było. P. Jolanta odwiedziła mnie ze swoim programem. Oczywiście wysłuchałam bo należy rozmawiać z każdą ze stron, natomiast największym zdziwieniem było dla mnie to jak na koniec tak niby nic zaczęła w bardzo nie uprzejmy sposób wypowiadać się o obecnej władzy. Poczułam się nieswojo. To poniżej ludzkiej godności zachowywać się w ten sposób. Jestem „zwykłą” mieszkanką, ale potrafię odróżnić dobro od zła.

 4. 1. Członkami Stowarzyszenia są nie tylko samorządowcy ale też osoby fizyczne, organizacje pozarządowe i podmioty gospodarcze!
  2. My również otrzymujemy pieniądze unijne na funkcjonowanie biura
  3. „Wybrano do finansowania” nie oznacza ostatecznej decyzji o PRZYZNANIU dofinansowania. Po raz kolejny powtarzamy ze taką decyzje podejmuje UM
  4. Tylko wtedy kiedy Beneficjent chce otrzymać punkty za wkład własny
  5,6. Powoli pan, że o sukcesie tego przedsięwzięcia zadecydują mieszkańcy Miniąt i Jasnej
  7. Proszę się zwrócić o dokumenty do Beneficjentów.
  8. Po raz kolejny powtarzamy wybrano do finansowania nie oznacza o PRZYZNANIU dofinansowania. Umowa na dany projekt NIGDY nie została zawarta.
  9. Naszym zdaniem nie na miejscu i niezasadne
  11. Może dla pana śmieszne proszę zapytać ludzi którzy dostali pracę na pełen etat. A miejsca pracy muszą być utrzymane przez 3 lata od momentu wypłaty płatności ostatecznej. Informujemy, również, że najpierw Beneficjent musiał wyłożyć swoje środki dopiero po prawidłowym rozliczeniu środki te są zwracane.
  Informujemy, że w sposób wyczerpujący wyjaśniliśmy zarzuty jakie kieruje pan w naszą stronę i na tym dyskusję z Panem kończymy. Pozdrawiamy

   1. Są tam również listy których nie można otworzyć. Ciekawe dlaczego? Aż strach pomyśleć jakie tam znajdują się nazwiska. Może znajdzie sie wśród mieszkańców dobry informatyk i pokaże nam co jeszcze lub kogo ukrywa ta kobieta.

 5. Pani J. Sz. powinna dostać dofinansowanie na naukę elitarnej gry w tenisa ,ponieważ to też jest inwestycja w rozwój osobistych umiejętności i zdolności manualnych. Popieram taki wniosek!!!!! Do dzieła.

 6. Brawo panie Zbyszku! Może i te informacje były dostepene, ale kto wiedział gdzie ma ich szukać. Zamknięta klika i tyle ludzi którzy są chorzy na władze i pieniądze

 7. Pan Przybysz nigdy nie mówił że nie jest możliwa dotacja” dofinansowanie” ale wyciąga na światło dzienne grupę wspólnej adoracji ,która przez lata świetnie funkcjonowała na terenie naszej Gminy i Miasta. Dlatego jest podniesione takie LARUM i oburzenie.

 8. 1 – kto jest udziałowcem ( członkiem stowarzyszenia ) – SAMORZĄDY ! – tak więc samorządowa a… każda firma jest samorządna !
  2 – – nie zgadzam się – tamte instytucje otrzymują pieniądze na pokrycie kosztów funkcjonowania a LGD zajmuje się redystrybucją ( dzieleniem ) wśród…naszych podatków
  3- czyli przyznano ( „wybrano do finansowania”)
  4 – prawie w każdym przedsięwzięciu musi być tzw”udział”własny „wybrano do finansowania”
  5,6 czy nie można było podzielić a nie finansować ” imprezę integracyjną ” – promowanie „zdrowego stylu życia ” …..na wsi , raczej dowcipne – w domyśle źle widziany sukces …BED
  7 czekamy na dokumenty !!!! ( kiedy i gdzie można je zobaczyć ?)
  8 cytuję „lista wniosków wybranych do finansowania…. „motocros w Pomezanii- stworzenie toru motocrosowego wraz z festynem dla mieszkańców Dzierzgonia i okolic ”
  9 moim zdaniem na miejscu i zasadne
  10 – tak
  11. naprawdę śmieszne by nie powiedzieć … tragiczne ” 4 miejsca pracy na „… remont pomieszczenia gospodarczego, podłączeniu pieca opalanego całkowicie peletem i zamontowanie ogrzewania w pomieszczeniu oraz montaż paneli słonecznych” – na jak długo te miejsca stworzono ? –

 9. Proszę proszę rozkrzyczeli się wszyscy związani z LGD a tym samym z Panią Jolantą Szewczun. Jak można zauważyć cześć tych ludzi jest powiązana z tą Panią i startuje w wyborach bądź bardzo udziela się w tej kampanii. Czy to za lojalność dostali dostaje czy teraz z wdzięczności uczestniczą w kampanii. Część biedaków rykoszetem dostała na pewno, ale o nich zapewne nie myślał Z. P. Jedno jest pewne tam gdzie jest Pani J.Sz.jest zawsze afera z kasą. Osławione jezioro Kuksy, wzgórze zamkowe, nielegalne pełnienie funkcji Prezesa RTI. Jak ktoś nie wierzy albo próbuje mu się wcisnąć kit, że to nieprawda zapraszam do poczytania http://www.rti.dzierzgon.com.pl/artykul/463/wyrok-sadu-okregowego-w-gdansku-wraz-z-uzasadnieniem

 10. Stanowisko Biura Lokalnej Grupy Działania Kraina Dolnego Powiśla w sprawie wypowiedzi pana Zbigniewa Przybysza z dnia 11.10.2018 r.

  Pan Zbigniew Przybysz w swoim komentarzu w sposób świadomy i celowy przeinacza fakty, mówi nieprawdę, stosuje metodę niedomówień i ocen wyrwanych z kontekstu aby przedstawić Biuro LGD w jak najgorszym świetle. Przy czym, stosując negatywną agitację wyborczą obraża naszych klientów nie związanych w żaden sposób z kampanią wyborczą.

  Panie Zbigniewie Przybysz:

  1. Lokalna Grupa Działania nie jest instytucją samorządową tylko samorządnym (jeżeli miał pan to na myśli, to proszę zajrzeć do słownika) stowarzyszeniem do którego należą gminy, powiat, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne: Ma swój niezależny, demokratycznie wybrany zarząd (należy do niego pani burmistrz Domańska) a organem stanowiącym jest Walne Zgromadzenie Członków.

  2. LGD redystrybuuje pieniądze z naszych podatków tak jak szkoły, urząd, ośrodek pomocy społecznej, publiczna opieka zdrowotna , sądownictwo i czy panu się to podoba czy nie, tak jest świat urządzony.
  3. Mówi pan: decyzją z 21 września Teatr 3.5 otrzymał /zostało mu przyznane 30.000 zł. Nieprawda- wniosek został sprawdzony pod względem formalnym (czy wniosek został złożony w terminie, czy na odpowiednim formularz i czy jest zgodny z celami określonymi w ogłoszeniu o naborze). Po ocenie formalnej wszystkie wnioski oceniane są przez Radę programową nie przez pracowników biura, zgodnie kryteriami wyboru operacji. Kryteria te ustalane były podczas konsultacji społecznych oraz przez Zarząd LGD i Walne LGD. Urząd Marszałkowski (UM) w Gdańsku podejmuje ostateczną decyzję o przyznaniu bądź nie przyznaniu dofinansowania. Umowy są podpisywane miedzy Wnioskodawcą a UM.
  4. Mówi pan: w maju tego roku przyznano tej instytucji, proszę sobie wyobrazić 77.000 zł-Nieprawda- podobnie jak powyższy projekt został oceniony przez Radę pod względem formalnym i zgodności z loklanymi kryteriami wyboru. Nie ma decyzji o przyznaniu dotacji. Szkoda, że nie powiedział pan, że wartość całego projektu wynosi 110.665 zł i że Teatr dokłada swoje pieniądze. Szkoda ,że nie powiedział pan, ze w ramach projektu powstanie pracownia regionalna – miejsce, warsztatów, spotkań i promocji lokalnych twórców sztuki, kultury i wytwórców rękodzieła.
  5. Mówi pan: Osiedlowe Stowarzyszenie w Jasnej otrzymało/ przyznano mu 44.691 zł, Stowarzyszenie w Miniętach mniej więcej to samo, na warsztaty promujące zdrowy tryb życia, któż może żyć zdrowiej niż oni mieszkańcy wsi- Nieprawda. Oba wnioski zostały sprawdzone pod względem formalnym i zgodności z lokalnymi kryteriami wyboru a28 września odwiezione do Urzędu Marszałkowskiego do dalszej oceny. Wnioskodawcy w ramach swoich projektów planują stworzenie boisk, sportowych, placów zabaw oraz stref finess. Warsztaty edukacyjne, o których pan wspomina dotyczą zdrowego odżywiania, zachęcenia mieszkańców wsi do postaw prozdrowotnych i promowania zdrowia. Lepszego radzenia sobie ze stresem , chociażby wtedy kiedy słuchają pana sarkastycznych wypowiedzi na temat zdrowia ludzi na wsi. Z uporem maniaka podkreśla pan „wydarzenie integracyjne” –chyba nie chce pan zrozumieć tego pojęcia, więc wyjaśniamy: jest to spotkanie łączące, scalające mieszkańców, gdyż każdy człowiek jest inny i każdy ma prawo być inny , a mieszkańcy zżyci ze sobą sobą chętniej podejmuje się realizacji nowych, coraz trudniejszych zadań.
  6. Mówi Pan: w tym czasie Urząd Miejski w Dzierzgoniu zwrócił się o dotację, a dotacji nie przyznano bo zabrakło środków- wyjaśniam gmina otrzymała w ocenie spełniania kryteriów 92 pkt o 5pkt mniej niż inni wnioskodawcy gdyż nie otrzymała jedynie punktów za miejscowość do 5 tysięcy mieszkańców (5 pkt) o czym doskonale wiedział osoba przygotowująca projekt z ramienia Urzędu. To nie jest widzimisię Biura LGD, spełnianie kryteriów ocenia kilkunastoosobowa Rada Programowa, w której są między innymi przedstawiciele samorządów z powiatu sztumskiego.
  7. Mówi pan: kto organizował szkolenia malowania paznokci, podstaw komputerów i wielu innych- czyżby pan coś sugerował? to wszystko jest jawne i Biuro LGD nie ma nic do ukrycia.
  8. Mówi pan: przyjrzyjmy się informacjom z roku 2012- Stowarzyszenia Pomezania to stowarzyszenie gospodarstw agroturystycznych. Projekt o którym pan wspomina nigdy nie został zrealizowany, nie została nawet podpisana umowa o dofinansowanie. Grupa motocrossowa była w owym czasie w Dzierzgoniu i jeżeli będzie zgoda osób ją tworzących to podamy ich nazwiska.
  9. Mówi pan: powiązania LGD- RTI jest rok 2012- RTI , podobnie jak inne organizacje, miało prawo składać wnioski o dotację, spełniło wymagane kryteria, rozliczyło się przed Urzędem Marszałkowskim. Panie Przybysz to ciągłe wietrzenie afery i pańskie sugestie są nie na miejscu.
  10. Mówi pan: i podpisał przewodniczący rady pan Mirosław. Tak zgadza się. Podpisał tak samo jak pan podpisuje uchwały Rady Miejskiej a w tym przypadku karty oceny kilkunastu członków Rady Programowej.
  11. Mówi pan: dla mnie najśmieszniejsze…przyznano firmie KS cytuję „Budowa zaplecza firmowego dla K.S. Firmy Usługowej z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań w codziennym użytkowaniu zaplecza” tej firmie przyznano 200.000 zł- jeżeli tytuł wniosku jest dla pana niezrozumiały to proszę zwrócić się do wnioskodawcy o wyjaśnienie. Szkoda, że nie poinformował pan, że wartość całego projektu to 338 tysięcy a dofinansowanie, zaznaczamy przyznane przez Urząd Marszałkowski to 200 tysięcy złoty. W ramach projektu Wnioskodawca utworzył 4 miejsca pracy i polegał on na remoncie pomieszczenia gospodarczego, podłączeniu pieca opalanego całkowicie peletem i zamontowanie ogrzewania w pomieszczeniu oraz montaż paneli słonecznych.
  Po raz kolejny podkreślamy, że biuro LGD nie ocenia wniosków i nie decyduje o przyznaniu dofinansowania. Organizujemy szkolenia informacyjne, warsztaty z wypełniania dokumentacji aplikacyjnej oraz świadczymy doradztwo w biurze.

 11. Cóż za cudowna kasta uzdolnionej muzycznie, kulturalnie, ekologicznie, historycznie i chętnej do podejmowania wyzwań na rynku pracy młodzieży nam się pojawiła w Dzierzgoniu , nic tylko otworzyć szeroko usta oraz oczy i podziwiać. Oczywiście jest też młodzież z nizin społecznych , która niestety nie ma talentów, ani pieniędzy na wkład własny i do niej najlepiej dotrzeć tuż przed wyborami jakimś poczęstunkiem , małym datkiem , napojem rozweselającym takim niby nic ,ale zawsze to miło coś otrzymać. Można i tak Drodzy Państwo, tylko gdzie się podziała ZWYKŁA PRZYZWOITOŚĆ. Zastanówcie się dla jednych wszystko dla drugich nic i to niby wszystko zgodnie z prawem, jest komisja, rada , eksperci itp. dla pozoru praworządności wybiera się do tych „ciał” ludzi swoich, aby tak dla przykładu nie wnikali w szczegóły, nie pytali , założyli klapki na oczy i widzieli tylko to co mają widzieć w zamian mogą załapać się do kasty uprzywilejowanej. Gdzie jest przyzwoitość pytam to całe grono społeczników, samorządowców, ludzi światłych i wykształconych .

  Obawiam się, że zatraciliście przez pryzmat ŁATWEGO PIENIĄDZA poczucie sprawiedliwości , poczucie prawa i wiary w zwykłego człowieka.

 12. Ale tu sie jaja dzieja, uderz w stol a nozyce sie odezwa. W filmie Przybysza nie padlo ANI JEDNO nazwisko a na fejsie wszyscy zaczeli sie tlumaczyc jak by ich ogniem przypalali…….

  Przybysz ANI RAZU nie powiedzial ze jakas dotacja byla niezgodna z prawem a ryk slychac az w Lublinie

  … PANIE PRzybysz pan jestes kozak i masz pan jaja z betonu …teatr 3,5 100 tysiecy matko boska….

  psy szczekaja karawana jedzie dalej , czekam na nastepny filmm

  1. No biedna Pani Prezes, nie stać jej żeby synowi kupić fortepian. Dobra pensja, imprezki i samochód służbowy. No ale każdy może korzystać z dotacji LGD. Co tam. Przecież to nie było ukrywane.

 13. A ja mam dwa kije jak z nich zrobię szczudła to może stawkę przygarnę. A jakbym jeszcze pokoledował na Stanówku to pewny jestem że ze dwie stowki w postaci gotówki.

 14. Mam cztery koty. Postanowiłem więc założyć hodowlę kotów wraz ze świadczeniem usług w szkoleniu kotów w łapaniu myszy (zanikająca umiejętność). Działalność innowacyjna gospodarczo, ekologiczna, zachowanie dziedzictwa kulturowego, integracyjna, atrakcyjna turystycznie i co tam jeszcze chcecie. A jak inni pójdą moim śladem to powstaną setki, co tam setki, tysiące nowych miejsc pracy w gminie. Niech Pan Przybysz się schowa ze swoimi trzystoma, które stworzył. Myślę więc, że ze 200 tysięcy zapewne dostanę jak tylko złożę wniosek. A może iść od razu na szerszą skalę i wnioskować o 400 tysięcy. Wszak koty są cztery. Proszę o radę…

 15. Pani Frączak Janko muzykant też był bardzo zdolny i jakoś nie dostawał dofinansowania na rozwój swojego talentu , bo prawdziwy talent sam się obroni i zafascynuje ogromną rzeszę ludzi. Tyle w temacie.

 16. Szok. Czytajac to wszystko w glowie sie nie miesci co sie tutaj dzieje w tym Dzierzgoniu. Pani J. rozdaje pieniądze czy to gminne czy unijne swoim kolesiom którzy zakładają lewe firmy i biorą tylko kasę przy tym i ona dostaje swoją działkę pewnie. Ludzie przecież to się dzieje za naszymi plecami. Dlatego Ci jej kolesie i koleżanki tak ale po za nią podążają, pewnie na każdego ma jakiegoś haka, każdy z nich jej coś zawdzięcza i tylko pociąga za odpowiednie sznurki w odpowiednim dla siebie czasie. STRASZNE

 17. Jest to jak najbardziej LOKALNA Grupa Działania. Dawne RTI + nieistniejące TRD+LGD+ BS Dzierzgoń= Finansowe Perpetum Mobile i na czele cały Spiritus Movens czyli J. Sz. Sztuka manipulacji oraz bezpośredniego oddziaływania poprzez finanse na ludzi opanowana do perfekcji.

  Ryba psuje się od głowy i chyba z rybą coś nie tak, czego z całego serca sobie i WAM życzę.

 18. Totalnie Pani nie rozumiem. Prosze sie ograniczyc do tych smsow. Czlowiek chce poznac opinie innych mieszkancow przed wyborami a na jaki portal sie nie wejdzie tam… Pani.

 19. Przepraszam moje koleżanki z IV c z LO w Olecku. Zapomniałam,że też jesteście wojownicze. Wyjaśniam publicznie, bo palec mi boli od wysyłania smsów każdej z osobna.Pan Zbigniew Przybysz jest właścicielem słynnej firmy KRAM i był w tej kadencji przewodniczącym Rady.Samotnie publicznie od wielu lat próbował pogonić tzw.sitwę lokalną, która jak wójt z Rancza traktowała Dzierzgoń jak on Wylkowyje. I wreszcie jest VENI VIDI VICI. Mała dygresja……Reżyser „Rancza” zrobił cudowny film, pokazujący obraz polityki w Polsce na przykładzie tzw.Wylkowyj. Przykro, że treść tego filmu przez wielu Polaków została niewłaściwie odebrana.Ja chyba znam już go na pamięć.

 20. Kochani koledzy ze studiów…….Nie piszcie mi, że u was to samo się dzieje,tylko nagłaśniajcie walkę p.Przybysza z tzw.starą gwardią!!!!!!!!! Może u was tez znajdzie się taki ” CEZAR”. Pozdrawiam i do dzieła historycy.

 21. Zbyszku uwazam, ze tym powinnie po prostu zająć się prokurator!!!!! I nagłasniajcie całą tę sprawę, bo jak moi koledzy ze studiów piszą , u nich jest to samo tylko nie ma takiego Przybysza😁 A my mamy😁😁😁😁

 22. Ludzie,czy Wy nadal się czegoś boicie? Zacznijcie popierać wpisami z imieniem i nazwiskiem.

  Ja mogę podac nr do firmy przewozowej z Tczewa.Szybko i sprawnie robi przeprowadzki.

  Moja mamusia by powiedzialą…..A nie mówilam…..😂😂🤣😂😂

 23. LGD czy też RTI należy zlikwidować. To jest tylko gigantyczne trwonienie podatków- te szkolenie nikomu niepotrzebne, pseudo firmy i pseudo miejsca pracy, które tak naprawdę nie istnieją, te wydarzenia pseudo integracyjne, pseudo turystyczne, pseudo kulturalne, pseudo ekologiczne, sadzenie krzewów,
  które usychają ponieważ nie ma komu ich podlać – ważne że kasa została wzięta. Środki te mogłyby trafiać bezpośrednio do powiatu, gminy, z pewnością nie byłoby takiego marnotrawstwa. To są geniusze w wymyślaniu pseudo pomysłów… Wystarczy popatrzeć co dzieje się z tymi realizacjami to paru latach, prawie nie istnieją. To taki nasz gminny i powiatowy słomiany miś znany każdemu z kultowego filmu „Miś’…

 24. Każda „Kowalska” będąc na stanowisku kierownika LGD udzielała by dotacji, bo to jest w obowiązku instytucji. A nie chwalenie się, że to ja ja ja ja ja. i jestem przekonana, że nie było by podziału na nazwiska. Jak tak można oszukiwać ludzi. Gdzie ta wmawiana wszystkim UCZCIWOŚĆ !!!

 25. I chałupe taka za darmo z ogrodem ten teatr dostał, do mieszkania. Tez bym chcial dostać dom za darmo, lub tylko do remontu. Ale człowiek szary to sam musi wziąć kredyt. Aż się w człowieku gotuje jak na ten budynek patrzę.

  1. Adaś boś ty niewierny i nie slugus tej Pani😁pobiegasz trochę z gazetkami, powiesisz plakaty i poudzielasz się na portalach i dostaniesz przy następnym rozdaniu

   1. Wolę na swoim kwadracie z honorem. Ale, że nikt się za to nie weźmie. W klasztorku tyle dzieciaków, a tam? Ale to do nich płynie szerokim strumieniem z ldg i z banku, a do doku kurek zakręcony

 26. Czy ja ,walcząc również o naprawę drogi 515, nie uprzedzałam tzw.starej gwardii żeby nie próbowali z powrotem wrócić do władzy.Czy oni myśleli,że ja tylko tak piszę.Zbyszku,ja o tym wiedziałam.I uważam,ze skromnie wymieniłes ich poczynania.
  .
  .Boże, do czego to doszło?Proszę o zorganizowanie debaty i oczyszczenie tej chorej sytuacji.

   1. I tu się z panem zgodzę- nie sluchali🤣🤣🤣 Tylko na radzie potrafili jednego radnego,ktory zawsze przysypial,namówić aby wstał i zlozył wniosek ,że cos ze mną nie tak i taka osoba, czyli ja, nie może uczyć dzieci…..😂😂😂

 27. Ludzie dalej macie klapki na oczach ona tylko czeka ze swoją świtą, dalej będzie dzielić kasę dla swoich i tyle z tego zobaczymy a to że gada że tyle zrobiła. Nie za swoje pieniądze bo to pazerne.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *