Zbigniew Przybysz odpowiada na oświadczenie Jolanty Szewczun

Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Przybysz odpowiada na piątkowe oświadczenie Jolanty Szewczun.

Poniżej prezentujemy Państwu fragmenty, jednocześnie zapraszając do wysłuchania całości.

„Pani Jolu, szanowni wyborcy, mieszkańcy naszej gminy, ja tylko cytuję wyroki sądowe. Pani Jolu, twierdziłem i twierdzę – pani nie była pracownikiem Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego. Potwierdza to prawomocny wyrok sądowy. Polecam Państwu przeczytać całość”.

„Nigdy nie twierdziłem, że toczy się wobec pani postępowanie sądowe. Ja tylko poinformowałem opinię publiczną, że Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa z art. 286 §1”.

„Czy moim celem było kiedyś zniszczenie kogokolwiek? Nie. Naprawdę, pani Jolu. Natomiast naszą gminą powinni zarządzać ludzie, kierować sprawami naszej gminy, wobec których nie mamy cienia wątpliwości, nie mamy podejrzeń, że ich działanie może mijać się z prawem, że ich działanie może być również skoncentrowane na osiąganie korzyści majątkowych. Wyborcy muszą dokonać wyboru, ale oceniając przeszłość, nie tylko programy”.

„Chciałbym państwa zaciekawić, że wszedłem w posiadanie oficjalnych dokumentów z Lokalnej Grupy Działania, które otwierają mi oczy na pewne mechanizmy, na pewne fakty, co do których nie miałem pojęcia, a zapewne również związane są z toczącą się kampanią wyborczą. Także zapraszam serdecznie do wysłuchania kolejnego komentarza. Dziękuję”.

Możesz być zainteresowany

Comment (38)

 1. Panie przewodniczący. Tak dotyczy to mojego pytania o działkę. Słowo również, odnosi się do pytania samego w sobie. Dla przykładu: Czy również Pan stwierdza że jesień już nadeszła?

 2. panie Marku ,czy to sprostowanie dotyczy Pana wypowiedzi wypowiedzi ” Czy działeczka dla pana firmy jest również transparentnie przejęta?” -, a co może znaczyć słowo „również” – czy może ma Pan więcej wątpliwości odnośnie transparentności moich słów , oświadczeń – chętnie odpowiem na każde pytanie , które będzie dotyczyło np. mojego ( naszego) majątku. – Dla równowagi proszę o to samo zapytać p. Jolantę Szewczun – również osobę publiczną

 3. Gwoli sprostowania. Chodziło mi oczywiście o zakup działki, który pan Przewodniczący szczegółowo wyjaśnił i opisał w oświadczeniu majątkowym.

 4. Przed ostateczną decyzją odnośnie skierowania sprawy na drogę sądową proszę o pomoc i wskazanie „działeczki ” którą ” przejąłem ” -od kogo ? chociaż lokalizacja, odnośnie ” ręki ktora karmi” czeka Pana (teatr) niespodzianka . Zbigniew Przybysz

 5. Do pana Z (Rozumiem że chodzi o Pana Zbigniewa Przybysza) . Odpowiedzi w formie pytania na pytanie nie oczekiwałem . Natomiast liczyłem na odpowiedź na pytania. Straszenie sądem, nic tu nie przyniesie. Nie złamałem przepisów, nie zniesławiłem. Pytanie cytuję ” Czy działeczka dla Pana firmy jest również transparentnie przejęta” jest pytaniem. I na takie oczekiwałem odpowiedzi. Równej , tak lub nie. Ewentualnie wyjaśnienie okoliczności. Nic więcej i nic mniej. Tak więc nie widzę nic obraźliwego w pytaniu do osoby publicznej. Jeśli chodzi o pytanie skierowane do mnie. Nie jestem osobą publiczną, moja praca nie pochodzi z wyboru nie jestem także urzędnikiem w związku z tym nie powinienem odpowiadać Panu na to pytanie. Sięgając do Pańskiego punktu widzenia powinienem szukać drugiego dna (tu pewnie istnieje) . Jednak teatr jest transparentny. Otóż Teatr 3.5 to dwa byty. Jeden z nich prowadzony przeze mnie osobiście ma zawieszoną działalność (firma) . Ze względu na zły stan mojego zdrowia (nie będę wnikać bo nie chcę żeby sprawy mojej prywatnej firmy i moje były poruszane. W przeciwnym wypadku pozwę każdego kto to zrobi) Drugi byt powołany by kontynuować pracę i żebym mógł zająć się tylko reżyserią w teatrze to Fundacja. I tu nie jestem w zarządzie (właśnie po to jest) a więc pytanie nie powinno być skierowane do mnie. Teatr istnieje od 2012 r. i korzysta z w niewielkim procencie z dotacji lub subwencji. Cała reszta to praca własna i działalność statutowa. (spektakle, warsztaty) . Jednak wybiegam za daleko. Nie mam obowiązku odpowiedzi na to pytanie w pełni. Poza tym tylko zarząd może decydować o takich sprawach. Tak teatr był i jest beneficjentem np. LGD (po raz pierwszy i zapewniam ciężką praca przy wnioskach) Poza tym jest również beneficjentem Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Centrum Kultury, PZU S.A. Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu, Rządu Republiki Czeskiej, Gminy Jonkowo, Datków zwykłych obywateli , wsparcia od Teatru Ósmego Dnia, Stowarzyszenia Węgajty i wielu innych . organizacji w tym od księży. Fundacja nie ma obowiązku rozliczać się z panem z pieniędzy. Od gminy nie wzięliśmy ani grosza. Nadal nie występujemy o środki ( a przecież moglibyśmy). Od Pana raczej nie otrzymaliśmy pomocy. Rozliczać się więc nie muszę.

  Fundacja nie ma statusu organizacji pożytku publicznego tak więc także nie ma obowiązku poza sprawozdaniami rozliczać z panem czegokolwiek.

  Co do pańskiego przywiązania do miasta : Zacytował pan tylko część pytania (wygoda? ) Pytanie dotyczyło pańskiej obecności na sesjach rady miasta. Tyle i aż tyle.
  Nie robi na mnie wrażenia ile pan płaci podatków. Ma pan firmę i szanuję to ale każdy prowadzi firmę by zarabiać. Więc nie czyni to z Pana bohatera a jedynie kogoś godnego szacunku. I takim pana darzę. Zwyczajnie. Nie oznacza to jednak że popieram pańskie działania.

  I sprawa ostatnia. To pan jest osobą publiczną i składa oświadczenia majątkowe więc pytać o majątek obywatel ma prawo. Tak więc skorzystałem z tego prawa. I pan i ja wiemy że zadane przeze mnie pytanie nie było obraźliwe. Nie nadaje się do sądu bo nie ma przesłanek. Jasno zapytałem . I zwykłe wyjaśnienie jawnej przecież procedury było by na miejscu zwłaszcza kiedy piastuje pan stanowisko Przewodniczącego Rady.

  Pozdrawiam

 6. do p . Marka Kurkiewicza ( obiecałem odpowiedź na problemy zgłoszone i podpisane) – proszę o publiczne wyjaśnienie słów ” Czy działeczka dla pana firmy jest również transparentnie przejęta? w terminie 24 godzin , jeśli wyjaśnienia nie otrzymamy lub będzie niezgodne z prawdą oczekujemy (z Żoną ) przeprosin na portalach www. dzierzgon.info i http://www.dzierzgon-twojemiasto.p lub ….skieruję sprawę na drogę sądową ( tryb wyborczy).
  Odnośnie „Jakim cudem zależy panu na mieście …” – jak Pan sądzi jaka firma jest największym płatnikiem podatków ( do kasy gminy zwracane są w części od kwot wpłacanych do budżetu Państwa) CIT i VAT ? oraz podatku od nieruchomości , podatki PIT od pracowników ,Prawdopodobnie również jestem największym płatnikiem podatku PIT w Naszej gminie , nie mówiąc o korzyściach dla firm Dzierzgońskich z nami współpracujących ( też płacą podatki w Dzierzgoniu) . A Pan ? , Pana motywacje działania ? proszę powiedzieć ( napisać) czy Pan lub teatr 3,5 otrzymywał ( otrzymuje) dotacje ,subwencje lub zapłatę za usługi ( dowolne) od : firm , instytucji związanych pośrednio lub bezpośrednio z p Jolanta Szewczun ( aktualną kandydatką na Burmistrza Dzierzgonia ) ? jeśli tak to proszę o kwoty i daty ( od 2013 r?) .

 7. Panie Przybysz dobrze ze chociaż Pan się nie boi mówić wprost o chorych rzeczach, patologii która jest w Dzierzgoniu. Kiedy następny odcinek?

 8. Pani Jolanta Szewczun sama na siebie ukrecila bata. Była na tyle bezszczelna, że pozwala RTI i żądała odszkodowania 200 tys. Powiedzcie za co?

 9. Mam nadzieję, że mieszkańcom też oczy się w końcu otworzą i trzeźwo spojrzą na Panią Jole i zrozumieją, że dla niej wygrać te wybory to być albo nie być. Panie Przybysz robi Pan dobrą robotę przedstawiając mieszkańcom postanowienia sądowe, wiarygodne dokumenty a z tym się nie dyskutuje. SĄD to Sąd.

 10. Panie Kurkiewicz niech pan się zastanowi co pan wypisuje,żeby Pan Przybysz w Dzierzgoniu nie otworzył działu dla kobiet to byśmy mogli sobie kupić gwoździe i okna pozabijać deskami.WIELKIE DZIĘKI dla Pana Przewodniczącego .Niech pan Kurkiewicz poda ile miejsc pracy zostało utrzymanych z pieniędzy RTI .

  1. Proszę spytać P. Marka ile ma za wiersz bo pisze rozwlekle i niejasno . W BS udziały zostały nieoprocentowane , ale BS wpuścił Teatr 3,5 za lojalność i wsparcie w trakcie kampanii wyborczej. Adwokat Panie Marku z Ciebie marny , stać Cię tylko na szczekanie.

  1. Dużo Pan pisze ale głównie leje Pan wodę… Mam nadzieję, że w przedstawieniach tak nie jest. Zło lub dobro jest obiektywne a Pan jest relatywistą więc się nie porozumiemy…
   Gdyby Pan walczył z dzierzgońską sitwą lub wcześniej z komunizmem pod nazwiskiem to może byłyby Pan odważny lub nierozważny a tak to szkoda słów na temat Pana bohaterskiej postawy…
   Niezbyt wielki bohater
   W

 11. Zapewniam że prawdziwe. Kim jestem? Obywatelem, mieszkańcem, przed wojną miałem tu także rodzinę. Czy mam jeszcze zdać jakiś egzamin na Dzierzgoniaka żebym miał prawo wypowiedzi? Sorry

  1. Czytam. Porównuję. I wybieram jednak to tzw. pitu pitu. Jest bardziej racjonalne. Niż program który polega na bieżącej pracy i zwykłym gminnym obowiązku.

   1. Panie Marku zna się Pan chyba na teatrze ale na polityce i ludziach raczej nie… gdyby było inaczej nie popierałby przecież Pan złej sprawy… Tylko proszę nie mówić, że jest Pan obiektywny. Pani Domańska nie jest najlepsza, popełniła parę błędów, problem w tym, że alternatywa jest o wiele gorsza…

   2. Słabe to są filary kandydatki Jolanty Szewczun – zero konkretów. A chociażby dofinansowanie dojazdów dzieci na basen, stypendia dla uczniów uzdolnionych u Domańskiej to uważa Pan za obowiązek? A gadanie o pozyskaniu środków na oświatę to co to ma być? Dla mnie lonkret. A u Pani Szewczun? . Jak będzie jakiś konkursik to napiszemy projekt może dostaniemy. I założę się że 18 tys to będzie mało żeby za to zapłacić. I jeszcze jedno obowiązkiem tej Pani było pozyskiwanie środków na rozwój gminy za czasow jej pracy w urzędzie i rti to niech nie robi teraz z siebie nie wiadomo kogo. To był jej zas…..ny obowiązek. Brała za to kupę forsy no i to LGD. Tak samo tylko dysponowała kasą w LGD i może sprawdzimy kto dostał dotacje?

    1. Do W , Rodzica, Pracownika i innych chowających się za ksywkami… Jak pisałem nie będę wdawać się w dyskusje z anonimami. Bo i nie ma z kim skoro wstydzi się swoich słów tak bardzo, że nie chce ich podpisać. Na ten temat zdania nie zmieniam. Uczynię tylko ostatni wyjątek dla was Tchórze. Może da wam to nieco więcej odwagi cywilnej.
     – co do miejsc pracy: „O łaskawco!” tu różnimy się ideologicznie bo uważasz że praca to jakiś dar z niebios. Ja myślę że to pracownicy tworzą majątek szefa i go wzbogacają. Tak więc sorry, ale pan Przewodniczący nie zatrudniłby ani jednej osoby nie mając w tym interesu. Więcej godności pracownicy. To wy stanowicie siłę sprawczą tej firmy. Bez was Kram byłby tylko nazwą. Owszem szacun dla szefa bo niełatwo biznes prowadzić, ale przecież nie robi tego z humanistycznych pobudek tylko jak każdy dla poprawy i utrzymania statusu materialnego.
     – O popieraniu złej sprawy : Odpowiedź jest, krótka, to czy dobra czy zła to Twoje lub moje odczucia. Każdy wybiera swoje zło do zwalczania. Choć wolałbym żeby był to wybór programu a nie. Lubię bądź nie lubię.
     – Co do programu pani Domańskiej. Wszystko pięknie, tylko to kwestia tego co dla nas jest zdobyczą cywilizacyjną a co łaską panujących. Tak prościej: są rzeczy drodzy obywatele które się wam po prostu należą od gminy i tyle. Owszem wiele lat pełnych różnych błędów jak wszędzie. Tyle że nie róbmy z ze stypendiów, które powinny być normą szału wyborczego poza tym to nic nie wnosi do tematu wizja Dzierzgonia na daleką przyszłość. Co do pozyskiwania pieniędzy i ich redystrybucji. To gołym okiem w Dzierzgoniu widać co było zrobione z pieniędzy RTI czy LGD. Tu akurat fakty stoją wprost na waszych ulicach, wzgórzu, i innych miejscach. Nie będę wymieniać bo naprawdę wyjdzie tasiemiec.
     – Co do wynagrodzenia… Nie brałem i nie biorę pieniędzy za swoje pisanie. Tak było i jest. Jeśli sądzisz inaczej mierzysz wyraźnie swoją materialną miarą… Do szczekania się nie odniosę bo język którym piszę raczej nim nie jest. Chyba że język polski przypomina ci szczekanie… Owszem adwokatem nie jestem. Wypowiadam się za siebie. Tyle.
     – Co do wsparcia Teatru przez BS to nie ma w tym nic złego, że prywatna fundacja starała się o lokal na swoją działalność, który remontuje i utrzymuje nie z waszych pieniędzy ani banku tylko za swoją ciężką pracę. Procent dotacji na wszystkie przychody fundacji to jedynie 10 procent… Zmierz się z tym. Poza tym rozwlekle i niejasno? Czyżbyś miał kłopot z czytaniem ze zrozumieniem więcej niż jednego zdania? (Wycieczka osobista za wycieczkę osobistą) Qui pro Quo…

     1. Marek Kurkiewicz ja ci powiem dlaczego ludzie nie podpiszą się swoim nazwiskiem. Bo wszyscy się boją Jolanty Szewczun. Zdazyli ja poznać przez 20 lat i nie ocieplą jej wizerunku słit focie na fejsie. Każdy wie z czym ma do czynienia. To jest z ostrożności, jeśli wróci to zniszczy wszystkich którzy są przeciwko niej. A tylko ludzie tacy jak Pan Przybysz niezależni mogą mówić otwarcie w tym mieście o swoich politycznych preferencjach.

     2. Zapytaj się człowieku swoich znajomych dlaczego nie podpisują się na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto oraz usuwają komentarze nieprzychylne Jolancie Szewczun. Wtedy zarzucaj innym ludziom brak odwagi.

 12. A najfajniejsze i super transparentne jest funkcjonowanie waszej grupy wsparcia utworzonej z fikcyjnych kont na FB – co jest łamaniem prawa. Czy jest Pan tego świadom? Mam nadzieję że nie, bo w innym wypadku czas na zawiadomienie do prokuratury. Czy działeczka dla pana firmy jest również transparentnie przejęta? Hmm. Sprawa pańskiego oświadczenia majątkowego o którym tak długo pan mówił ? Przecież jasne jest że jeśli poszedł pan na ugodę to musiało być coś na rzeczy prawda? . Rzeczywiście godne naśladowania. Wychowawcze. Panie przewodniczący. Owszem przeszłość jest ważna. Teraźniejszość i przyszłość także. Z czego przyszłość jest kluczowa… I kolejne. Jak niewiele musicie państwo mieć asów w rękawie skoro wasza kampania zamiast oferty z wizją na przyszłość. Skupia się na stawianiu opozycji do kąta. Tak to się odbywa np. na Białorusi. Jest pan erudytą (przynajmniej tak pan twierdzi) choć przypisał pan kiedyś w naszej rozmowie Trockiemu poglądy anarchistyczne. Powinien pan wiedzieć. Zasłania się pan demokracją i uczciwością. A wciąż wyłazi panu z marynarki autorytaryzm i struktury tak pionowe że nie trzeba smaru by z nich spadać kiedy pan stoi na szczycie. I kolejne. Jakim cudem zależy panu na mieście skoro pana wizyty na sesjach rady miasta można policzyć w ciągu 4 lat na palcach obu rąk? Bycie radnym Panie przewodniczący to służba a nie zajęcie po pracy… Osobiście nic do Pana nie mam ani do pańskich działaczy i pomocników. Zwyczajnie się z panem nie zgadzam. Nie mówię tu o sprawach sądowych itd.. Wolałbym rozmawiać o Dzierzgoniu i jego przyszłości. A nie o pańskich osobistych porachunkach. Proszę wybaczyć ale tak to wygląda. Co do anonimowych trolli komentujących zarówno tu jak i w innych miejscach. Mam dla nich komunikat. Nie wchodzę w dyskusję z tchórzami mówiącymi pod pseudonimami. To nie męskie… Pozdrawiam.

  1. Proszę sobie przeczytać program wyborczy Pani Domańskiej. Same konkretne pomysły i inwestycje a nie pitu pitu jak u Pana kandydatki.

  2. Kandydaci na burmistrza powinni być transparentni. Czy Pani Jolanta jest taka? Wyrok jest wyrokiem.nielegalnie z mężem doprowadziła do uzyskania dla siebie kozrysci majątkowej. Orzeczenia i Oświadczenia majątkowe mówią same za siebie. Zarobione kwoty są dostępne publicznie na BIP urzędu w Dzierzgoniu i starostwa w Sztumie. Szmatlawe gazety i pseudo portal tego nie zmienią

 13. Wszechmogący Kazio i jego niezastąpiona swita ukladala nam świat przez wiele lat teraz Ja ja ja ja chce nam ukladac swiat. Dwa razy do tej samej rzeki sie nie wchodzi. Ukladanie rozpocznie sie od roszad K.Sz do BS Królowa balu do RTI a ja ja ja bedzie szefową główną.

 14. A kto złoży zawiadomienie na byłego Burmistrza ?
  Pewność siebie tych Państwa jest powalająca , takie wałki , a Oni udają że wszystko jest OK.
  Ciekawe ile z tych 51 mln przygarnęło grono najbliższe Państwa SZ.

 15. Czyli kasę brała bezprawnie z tego co słyszę. No ciekawe jak będzie tłumaczyć- że ona pracowała, no tak tyle tysięcy przygarneła i dobrze się żyło, zdenerwowana jest bardzo bo musi ludzi przekonać aby na nią głosowali bo inaczej będzie bezrobotna i myślę że to byłaby życiową sprawiedliwość. niech poczuje jak to jest bez wypłaty w dziesiatkach tysięcy lotych miesięcznie.

  1. Mówi spokojnie bo wie o czy mówi. Jest mi przykro troszkę ze takie rzeczy działy się pod naszymi nosami za kadencji pana Szewczuna i jeszcze gorzej że żona jeszcze nie ma dosyć. Nachapali się wystarczająco.

 16. Oglądałem wystąpienie Szewczunowej w piątek i to dzisiejsze Przybysza i tylko się zastanawiam dlaczego Przybysz mówi tak spokojnie i jest spokojny a Szewczun była taka zdenerwowana i zapominała słów.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *