Zbigniew Przybysz ponownie zabiera głos ws. LGD

Przewodniczący Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Zbigniew Przybysz ponownie zabiera głos w sprawie Lokalnej Grupy Działania, ale również odpowiada na komentarze pod jego ostatnim komentarzem. Jak zwykle poniżej przedstawiamy Państwu wybrane fragmenty i zapraszamy do przesłuchania całości, bo warto.

„Witam. Na wstępie prywatka. Bardzo rzadko jestem gościem na Facebooku. Czasami ktoś mi podeśle jakiś screen i wtedy dzieją się ciekawe rzeczy. Otrzymałem screen, gdzie pani Dobrosława Frączek mówi: jest pan podłym człowiekiem. Pani Dobrosławo, w niektórych ustach brzmi to jak komplement. Dziękuję”.

[…]

„Pisze Pani również: pozyskał pan blisko 2 miliony złotych. Pani Dobrosławo, znów kłamstwo. Nie pozyskałem. Rzeczywiście podpisaliśmy umowę na tzw. premię związaną z kredytem technologicznym, tych pieniędzy nie otrzymaliśmy i nie wiem, czy otrzymamy”.

[…]

„Na sekundę wróćmy jeszcze do Lokalnej Grupy Działania. W poprzednim komentarzu mówiłem, że o niektórych rzeczach nie wiem, teraz o niektórych rzeczach się dowiedziałem. I zwróciłem uwagę na pewne elementy. Stowarzyszenie Gospodarstw Gościnnych Pomezania. Nie wiem czy już sprawdziliście w KRS, natomiast w KRS do dnia dzisiejszego widnieje jako prezes zarządu pani Jolanta Szewczun. Aktualny kandydat na burmistrza Dzierzgonia. Czyli jeśli się nie mylę to instytucja, w której pracowała i chyba pracuje przydzielała jej pieniądze. Nie wydaje Wam się to co najmniej dziwne?

[…]

Jeszcze jedna prawidłowość. Wiele stowarzyszeń, które otrzymało kilkadziesiąt, myślę, że grubo ponad 100 000 złotych ma siedzibę w tym samym miejscu. Jeszcze raz. Moim zdaniem największym problemem, który trzeba wyjaśnić jest kto jest rzeczywistym beneficjentem pieniędzy, które otrzymują te stowarzyszenia na różnego rodzaju działalności, np. jak Piknik agroturystyczny wraz z konferencją Rozwój turystyki na Powiślu szansą dla agroturystyki dla mieszkańców terenu Krainy Dolnego Powiśla – 17 000 zł”.

[…]

„Oczywiście te dotacje na tworzenie miejsc pracy, tworzenie firm, moim zdaniem w bardzo wielu przypadkach, zresztą w zdecydowanej większości służyły tylko do wyprowadzenia pieniędzy i w większości wypadków, znanych mi przypadków, firmy funkcjonowały tylko ile wymagał ten okres związany z otrzymaną dotacją”.

Możesz być zainteresowany

Comment (18)

 1. Brawo pani Geniu to trzeba jasno powiedzieć ludzie uciekają za pracą tak ja pani-sznuję panią Bardzo .Pisze pani bardzo mądrze i na temat dlaczego przez tyle lat trzymali władzę ,nie mogą się pogodzić tym że pani Ela zciągneła ich ze stołków ludzie powinny wiedzieć co mają za uszami.Czy ktoś z Mieszkańców słyszał żeby w ciągu 4-lat kadencji p.burmistrz słyszał o jakimś pezekręcie albo o jakiś machlojakach.Ludzie kto wygrywał wszystkie przetargi w tamtych czasach -teraz przetargi są jawne i każdy może do nich startować.Jeszcze raz pani Gratuluję .Pozdrawiam były uczeń.

 2. Jolu wiem, że masz dobre w gruncie rzeczy serducho, a ja tu dopiero zaczęłam pracować.Dostanę niezłą wypłatę ale dopiero na koniec miesiąca, a tak bardzo chciałabym przyjechać teraz do Dzierzgonia.Mam cudownych przyjaciół, ale do biznesów to oni głowy , takiej jak ty nie mają.. Nie mogą mi pożyczyć, bo wypłatę mieli pierwszego a dziś jest 15-sty. A moja podróż droga, bo to 1800 km od Dzierzgonia. Jak zobaczyłam teraz twoje dochody,to myślę, że te 2000zl na moją podróż to dla ciebie pestka.Pomożesz? Please

 3. Zajęło mi to trochę czasu, ale wydaje mi się, że było warto. Przedstawiam kwoty z oświadczeń majątkowych p. Szewczun oraz jej męża. Nie bawiłem się w grosze, bo w tych całych tysiącach nie mają one już żadnego znaczenia. Jako, że p. Szewczun kandyduje na burmistrza wypisałem kwoty z jej oświadczeń z lat 2010-2017.
  Za rok 2010 – 215 tyś
  Za rok 2011 – 234 tyś
  Za rok 2012 – 184 tyś
  Za rok 2013 – 257 tyś
  Za rok 2014 – 256 tyś
  Za rok 2015 – 247 tyś
  Za rok 2016 – 137 tyś
  Za rok 2017 – 125 tyś.
  U jej męża od 2005 – 2014 znajdują się tam kwoty w przedziale od 102 tyś. – 165 tys. (średnio 135 tyś. ) Jest to okres 9 lat, gdyż oświadczeń burmistrz szewczuna z lat wcześniejszych nie ma.
  Razem dają nie złą sumkę w budżecie domowym – 2.870.000 zł plus lata, które nie są dostępne. Więc się nie dziwię, że chcą powrócić do władzy a dokładniej do kasy!!!
  Oświadczenia majątkowe są ogólne dostępne na stronie BIP Starostwa w Sztumie http://bip.powiatsztumski.pl/228.html oraz Urzędu Miejskiego (archiwum) http://www.archiwum.dzierzgon.bip.net.pl/urzad_gminy/om_um.html.

 4. A czy prawdą jest, że KNF – Komisja Nadzoru Finansowego wydała zalecenie usunięcia Pani Prezes z banku? jeżeli tak to dlaczego ta kobieta nadal jest na tym stanowisku. Czyżby osoby za to odpowiedzialne zostały… przekupione? albo co gorsza… zastraszone?

  1. Skoro tak bardzo się zaangażowała w wybory…u boku swojej przyjaciółki, to pewnie szuka cieplej posadki gdzie indziej ? No i może z tym KNF to prawda? Zreszta w tym banku i tak nic nie robiła, rzadko ją można było zastać na miejscu…zawsze u klienta lub na wyjeździe ! Ciekawe gdzie…?
   A gdzie jest w tym momencie Rada Nadzorcza tego banku ? I czemu nic z tym nie robi ?

   1. Prawie wszyscy pracownicy banku w ostatnim czasie siedzą jak na szpilkach, nikt z nikim nie rozmawia. Temat wyborów jest tematem tabu. I choć atmosfera jest nie do wytrzymania to jednak każdy siedzi cicho bo boi się o swoja pracę. Oczywiście są perełki które uśmiechają się na prawo i lewo. Jednak liczę, że wygra SPRAWIEDELIWOŚĆ i będziemy mogli pracować w spokoju.

   2. Jak ją wywalą z banku to zawsze może pracować u siebie…w pizzerii prowansalskiej. Przecież to jej…kupiła na syna !

  1. Szanowny obserwatorze dorzucam link do twojego wpisu http://bip.powiatsztumski.pl/1548.html
   Radze dodać wszystkie kwoty podane w pkt. VII i VIII w oświadczeniu p. Szewczun np. za 2013 rok. O ile mój kalkulator się nie myli 🙂 to pokazał mi się kwotę ok. 257 tyś. A oprócz tego jest jeszcze oś. majątkowe męża za 2013 r (jako byłego Burmistrza) z kwotą ok 160 tyś.
   Tak na oko łącznie jest to kwota 471 tyś.
   Faktycznie żyć nie umierać !!!

   1. Prawie pól miliona w jeden rok! Razy 14 lat to jest suma 7 milionów złotych we dwójkę. A oni oczerniają ludzi, że ktoś zarobił 150 tyś. Kampania tej Pani jest żenująca i jeszcze szczytem chamstwa jest manipulowanie opiniami biednych mieszkańców. Nie wstyd tej Pani?Wybrała w jej mniemaniu lub mniemaniu redaktora – najgłupszych ludzi, których wypowiedzi są zmanipulowane. Może Pan Przybysz popyta parę osób na ulicy co dobrego zrobiła Domańska to się co niektórym ludziom oczy pootwierają. Co J.Sz. robi mieszkańcom.? Czy osoba która dba o dobro mieszkańców zachowuje się w ten sposób?

 5. Dane z BIP Starostwa powiatowego: oświadczenia majątkowe p. Sz. i jej dochody z pracy w LGD 2014- 42 345 zł

  2015- 42 471 zł

  2016 – 66 238 zł

  2017- 95 015 zł
  Żyć nie umierać co rok podwyżka ca 50 %, stąd taka walka o wpływy w zarządzie LGD (sojusz z wójtami i zakusy na wpływy Powiecie) SPRYTNIE. Pozostaje tylko wygrać wybory.

 6. Największą kasę na „pseudo” inwestycjach zbił mąż pani prezes BS , stolarz . Zrobil nam park , wszystkie skweki , kuksy , fontanny nawet most na Dzierzgonce i te place zabaw „badziewiackie” . Remontowal RTI. Widzicie że można ….

 7. No na wioskach może i płacze i pewnie niektorych na to nabierze bo juz nie wie do czego sie posunąć zeby wygrać. Ale jak jakiś pijaczek roznosi paszkwila po gminie to sie cieszy….jak pokazują pseudo reportaż to tez sie cieszy…taka ona wiarygodna. Szkoda gadać.

 8. Mieć honor to wielka zaleta, a ta kobieta nie ma za grosz honoru. Swoim zachowaniem podczas tych wyborów niejednokrotnie pokazała do czego jest zdolna, po jakie środki sięgnie jeszcze by dorwać się do władzy by osiągnąć korzyść dla siebie i swoich popleczników. O jakiej uczciwości ta kobieta mówi. 😣

 9. Ta kobieta nie ma honoru, jezdzi na wiosko bije sie w piersi i płacze przed wyborcami , że jest uczciwa. Osoba uczciwa nie wyprowadza pieniedzy przyznaje sobie dotację. Nie chcemy takiej kobiety . Kiedy zostanie burmistrzem znowu stolarz bedzie nam rewitalizowal Dzierzgoń he he , montowal badziewiackie place zabaw i stawial mosty takie jak przy klasztorku. Wonn kobieto….. z naszego miasta miej honor bo za wszystko bekniesz.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *