ZGKiM przegrywa przetarg na wywóz śmieci w gminie Stary Dzierzgoń, stracona szansa na prawie milion złotych

Nie ma w ostatnim czasie gmina Dzierzgoń szczęścia do przetargów. W tym tygodniu pisaliśmy o dziwnym przebiegu przetargu na przewozy autokarowe dzieci do szkół (do tej sprawy jeszcze wrócimy), a dziś przynosimy Wam informację o przegranym przez ZGKiM Dzierzgoń przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Stary Dzierzgoń, który został ogłoszony w lipcu 2019 roku.

Spółka nie zarobi prawie miliona złotych, co mogło być znaczącym zastrzykiem gotówki. Niestety, jej konkurent okazał się lepszy.

Do przetargu stanęły dwa podmioty: ZGKiM w Dzierzgoniu oraz firma KRUSZ-POL z Przezmarku.

1. ZGKiM w Dzierzgoniu złożył ofertę na 898200,00 PLN.
2. KRUSZ-POL zaproponował 845999,83 PLN.

Gmina Stary Dzierzgoń na ten cel postanowiła przeznaczyć 858,308,11 PLN.

16 sierpnia 2019 roku nastąpił wybór najkorzystniejszej oferty. Okazała się nią oferta firmy KRUSZ-POL z Przezmarku.

22 maja z funkcji prezesa ZGKiM został odwołany Paweł Michalski, a jego miejsce zajęła Monika Powierża. Początek urzędowania nowa pani prezes nie będzie chyba mogła zaliczyć do udanych. Może w innych przetargach ZGKiM w Dzierzgoniu będzie miał więcej szczęścia. Na ten moment spółka straciła szanse na naprawdę duże pieniądze.

Paweł Michalski odwołany z funkcji prezesa ZGKiM. Na jego miejsce Monika Powierża

Możesz być zainteresowany

Comment (15)

 1. To przedszkole na Zawadzkiego ty chyba jakis żart!!Bylem widzialem.Co z tego że meble nowe jak wszystko sie sypie.Sciany mokre!Lazienki -brak słow..Zaraz wilgoc wyjdzie.Ale przecież jak postanowili tak zrobili.Gdzie dobro dzieci?Oj p.burmistrz nie popisuje sie pani jak narazie,nie ma za co pani chwalic..

 2. Czemu nie chwalą się łazienkami dla przedszkolakow. Dziury w drzwiach, wszędzie śmierdzi. A miało być tak pięknie.

 3. Slyszalam ale nie mam pewnosci ze tak swietnie wszystko jest przygotowane dla dzieci przedszkolnych na Zawadzkiego jak burmistrz zapewniala, wszstko tak pieknie no cuda wianki a podobno stare krzeselka odrzucone z urzytku w przedszkolu w Starym Miescie przywiezli do oddzialow na Zawadzkiego . mo cudo organizacyjne ale to nie wazne Wazne jest to ze kanaliza i woda bedzie ciagnieta na Kuksy .

 4. Moze by tak w tym momencie dobrze to radny świder opisał w swoim referacie . Przeciez mialbyc wielki plan naprawczy ZGKiM to piwiem, że poczatek macie oszalamiajacy ale co tam wystarczy przygotowac uchwale i przeglosowac ze zaklad wspaniale funkcjonuje i dlatego trzeba dofinansowac go 2 mln zlotych , co to dla was to tylko podniesienie reki i pieniadze poplyną. Moze radny swider przekaze swoja diete na wsparcie komunalki. No przeciez spolecznie bedzie opiekowal sie MRM sam sie zadeklarowal a to chyba zeby na wyjazdy zagraniczne jechac i nie musial sie na sesjach tlumaczyc . Zalosne to .

 5. Zmiany personalne polityczne nie zawsze idą w parze z ekonomią, doświadczeniem i znajomością branży choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość

 6. To dopiero początek p.prezes, tak gadali ,robili zdjęcia porzucone śmieci, pełne zagrody śmieci-pytam się co teraz z tymi śmiecmi co zalegają w zagrodacz-moim zdaniem to ona się nie nadaje na pełnienie
  tej funkcji .

 7. Dzierzgon w ruinie !!!! Panie radny. Oczywiscie, że na sesji takich nowosci to nikt nie sprzedaje. Tylko wychwalanie ja ja ja ja . 989 tys to prawie 1 mln zł a zmiana prezesa to mialobyc ruszenie zakladu do przodu a tu bec na 4 litery. Ja mysle ze to dopiero poczatek cudnego rozwoju Dzierzgonia. Brawo wy.

 8. Hehe ale na sesji jeden radny był zaniepokojony sytuacją rti, które nie ma straty, no i kto mi powie że we wszystkim nie ma polityki?

 9. Tak obiektywnie to myślałem że Michalskiego nie dosięgnie zwolnienie i postawi ten zakład na nogi. Miał ku temu predyspozycje.

 10. Wczoraj była sesja, czy podano na ten temat informację? Bo w programie było sprawozdanie ZGKIM. Z tego co słyszałam to wynik finansowy na minusie.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *