Żłobek będzie kosztować prawie 900 tysięcy złotych? Znamy wykonawcę robót

Wracamy dziś na chwilę do tematu budowy żłobka w Dzierzgoniu. W piątek 7 czerwca pisaliśmy Wam o czterech złożonych ofertach, które niemal o połowę przewyższały budżet przeznaczony przez gminę Dzierzgoń na budowę klubu dziecięcego.

Pisaliśmy wtedy tak: Gmina Dzierzgoń na budowę klubu dziecięcego pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 395 323,00 złotych. W dokumentacji Gmina Dzierzgoń podała kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jest to kwota 449,417,87 złotych.

Równo tydzień temu, we wtorek 11 czerwca, w urzędzie miasta wyłoniono zwycięzcę tego przetargu. Została nim firma PPHU Andys Andrzej Mieleszczuk, która złożyła zdaniem Gminy najkorzystniejszą ofertę. Z zestawienia zawartego w protokole z otwarcia ofert wynika, że firma złożyła ofertę opiewającą na 865,522,81 złotych. Była to druga z najwyższych ofert. O zwycięstwie musiały zadecydować inne ważne czynniki, które mają znaczenie przy wyborze ofert. 

(http://bip.dzierzgon.pl/?p=document&action=show&id=4076&bar_id=2997)

Oznacza to, że budowa żłobka może wynieść prawie lub nawet ponad 900 000 złotych, jeśli dodamy do tego trwający już przetarg na dostawę mebli i elementów wyposażenia wraz z montażem niezbędnych do funkcjonowania Klubu Dziecięcego „Promyczek”. Nadal pozostaje kwestia znalezienia pozostałych pieniędzy w budżecie gminy Dzierzgoń. 

Możesz być zainteresowany

Comment (5)

  1. Ja cie kręcę…….inwestycja za prawie bańkę dla ok. 20 dzieci! Oczywiście jestem za tym żeby maluchy miały opiekę ale trzeba też umieć liczyć. Czy nie można by było rozbudować przedszkola? Byłoby dwa w jednym i myślę że za mniejsze pieniądze a korzyści dużo więcej.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *