Alert obywatelski: mieszkańcy Pachoł nie mogą doczekać się skoszenia traw

W weekend otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców wsi Pachoły z prośbą o zajęcie się tematem nieskoszonych w tym sezonie traw na drodze prowadzącej do miejscowości. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynika, że służb porządkowych odpowiedzialnych za przycinanie zieleni nie było tam od dawna. Według relacji trawy i krzewy utrudniają swobodne poruszanie się chodnikiem.

W poniedziałek postanowiliśmy sprawdzić, czy tak samo sytuacja ma się we wsi Prakwice, która wraz z Pachołami tworzy jedno sołectwo. Sytuacja wydaje się być nieco odmienna.

Możesz być zainteresowany

Comment (39)

 1. Wiecie co? Zajrzyjcie do Poliks, wieś zapomniana przez gminę. Droga przypomina pobojowisko , ani oświetlenia. ani drogi do lasu , była mowa, że będzie zrobiono. A l e cóż Pani sołtys nie wie co się dzieje we swojej wsi. Pani sołtys proszę

  1. Sołtys z Ankamat dostał dużo oświetlenia to może się podzieli 🤣Droga gdzie nie ma żadnego domu lepiej oświetlona niż A1.

 2. Kto pisze na pachoły że lenistwo zapraszam na rozmowę do naszej wioski a anonimy każdy może pisać kto będzie miał odwagę prosto w oczy powiedzieć to co pisze

 3. Przecież my tu widzieliśmy jak i kto wybrał sołtysa . Sołtys nie jest dla wszystkich mieszkańcow tylko dla pewnych osób? po to wybrali takiego? Nam z budzetu sołeckiego nie zakupiono kosiarek bo sołtys powiedzieł, że jak bedziemy miec kosiarke to gmina nigdy nam juz nie wykosi traw na poboczach drogi. WIOSKA NIE MA KOSIARKI I GMINA TEŻ NIE KOSI . Inteligentnego mamy sołtysa.

 4. Ludzie to sie nazywa prawdziwe rzadzenie w Dzierzgoniu wykosili tam gdzie procesja bedzie szła a pobocza zarosnięte po niebo . No ale trzeba sie przypodobac proboszczowi no i kilka zdjęc na stronie gminy z tych miejsc gdzie posprzatali i wykosili trawy sie pokaże. Wladza pkkazuje kto jest ważny i komu trzeba slużyc reszta to plebs i mogą życ w brudzie. To jest prawdziwy obraz jak sie działa pod publiczkę.
  A slogany ze gmina to nasza wspolnota dobra są tylko pezed wybirami. ZAPAMIĘTAMY, MY MIESZKAŃCY WSI !!!!!!

  1. Dzień dobry Panie kierownik nie życzymy sobie takich sytuacji jaka teraz nastąpiła jesteśmy jednym solectwem i albo nasza wieś jest oddalona od waszej wsi i to bardzo dużo zmienia bo jak zawsze byliśmy podzieleni A za koszenie odpowiada sołtys albo gmina i my nie będziemy robili wszystkiego na własny koszt skoro jest na to budżet a sołtys jest po to aby pilnować takich spraw bo za to gmina mu płaci

 5. Tak się odwdzięczacie że województwo Pomorskie was przygarnęło, najpierw pisaliście prośby że nie chcecie być w województwie Warmińsko-Mazurskim a teraz myślicie że jesteście namaszczeni,byście się wstydzili. W wielu miejscowościach gminy Dzierzgoń jeszcze są miejsca do obkoszenia, i dużo ludzi nie czaka na służby porządkowe ale sami koszą. Napiszcie pismo że chcecie z powrotem na Warmię, bo widzę że w tak zwanym biciu piany jesteście mocni a trawa rośnie.

  1. Nikt nie wiedział, że ty bedziesz mowił gdzie kto ma należec , a pomorskie to twoje ranczo? i tu wychodzi brak podstawowej wiedzy i obycia to moze tym ktorzy zamieszkali od niedawna w Dzierzgoniu powiedz zeby sie wyprowadzili i im sie nic nie należy , Prostactwo i sloma z butow wychodzi. Powiem wiecej wynos sie do wojewodztwa elblaskiego bo tu cie nikt nie chce w pomorskim. Ale inteligent🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 6. Pracowita kobieta dba o swoją miejscowość i jak i ludzie w Prakwicach nie narzeka wioska jest zadbana a ze komuś się nie podoba to niech się ugryzie w język podpisy zbierała bo nikt nie może pomiatac kimś dosyć .Była oskarżają o byle co i pisano donosy na nią niwstyd Was wypisywać takie bzdury 😵

 7. Jak ktos napisal , ze w Pacjołach to leniwi ludzie i sami powinni te drogi wykosic. Ja sie z tym zgadzam prezes rti nie kosi , burmistrz nie kosi to jaki inny mieszkaniec ma kosic? niech oni dadza przyklad skoro mieszkancy maja sami wykosić no to czekamy oni zaczynaja i pokazuja jak trzeba dbac o miejsce gdzie sie mieszka czy prowadzi gospodarstwo.

 8. A CZYM ZAJMUJE SIĘ SOŁTYS? , ŻE TAKI STAN JEST W SOŁECWIE? AAAA BOI SIĘ ODEZWAC , CZY NIE WIE JAK SIE ZA TO ZABRAĆ?
  JESZCZE NIE DOSTAŁ POLECEŃ CO MA ROBIC?

 9. Dlaczego w Dzierzgoniu kosza i czyszcza przed Bożym Ciałem a na wioskach syf jakiego nie bylo nigdy? Czy zaklad komunalny tylko obsluguje miasto? Dlaczego nikt z mieszkancow nie kosi przed swoimi domami czy blokami ? Wszyscy placa takie same podatki , czy to sie nazywa segregacja mieszkańcow?

 10. W Prakwicach „nieco odmienna” ponieważ i krajobraz inny. Wstawione zdjęcie trawnika na prywatnej i przy posesji. Chodnik, który ma za sobą budynki mieszkalne, a z drugiej strony kolejne prywatne włości o które się dba. Nikt nie chce mieć zarosniete pod domami to i dbają. W Pacholach sytuacja „nieco odmienna” ponieważ przy tej drodze nikt nie mieszka to i nie dba. Porównywanie Prakwic i Pachoł pod tym względem jest nieco śmieszne. Dwa różne krajobrazy i rozstaw budynków.

  1. Jak mozna napisac, że teren drogi gminnej jest niczyj to teren gminny i gmina powinna o niego dbac a zdjęci pokazuja, że trudno po chodniku przejsć.

 11. Zamiast narzekać i zwalac na innych trzeba się zmobilizować i samemu posprzątać niema tu żadnych układów i nikt nikim nie zadzi i nas mieszkańcy sami dbają o wioskę a nie tylko narzekać i bzdury pisać

  1. Dlaczego dzisiaj kosza i sprzataja na całego a Dzierzgoniu ,dlaczego nikt nie napisze , ze powinni to zrobic mieszkancy? utrwalił sie komunistyczny zwyczaj , ze w miescie czysci i sprzata gmina a na wioskach to ludzie maja sami sobie robic, Komuna wieczna w gminie Dzierzgoń.

 12. Nie ujmując, żadnej z wiosek. Czego Wy szukacie na wsi jak w samym Dzierzgoniu wstyd wyjsc na spacer. Bo nie wiadomo gdzie kończy się chodnik. Ulica Westerplatte jak i słonko wizytuwki miasta dla przyjezdnych

  1. To wina nieudolnej władzy ten stan jaki mamy w calej gminie, jeszcze troche to zarosniemy tak , ze nie bedzie można patrzec co robi władza. Najlepiej sie czuja na spotkaniach w RTI gdzie sie najedza napija i dobrze bawią do tego kilka zdjęc i pseudo radna pokomentuje , że jest wspaniale, ale tym nie oszuka sie rzeczywistosci. Brud i chwasty to wizytowka Gminy Dzierzgoń? co robi radny , burmistrz no i przede wszystkim sołtys? tylko diety przeliczają?

 13. wladza nie ma czasu zająć sie porzadkiem w gminie? czy pracuje nad tym jaką jeszcze społke pożytku publicznego założyc ? Społki nam się rodza jak trawy na drogach , mamy urodzaj. Tak sobie myslę czy jak społka dostanie dotacje i nic nie robi to zaoszczedzi czy straci? społka moze tak ale udziałowcy to chyba nie?

 14. A co robi sołtys ? czy wybrali go żeby wykonywał polecenia jednego mieszkańca Prakwic? przecież tu u nas wszyscy to widza kto rzadzi. Dobrze ze ktos pokazuje jaka jest rzeczywistosc a pisanie ze mieszkancy powinni sami kosic pobocza gminnych drog to lekka przesada albo totalny brak wiedzy, ale czego mozna sie spodziewac tu w Prakwicach zawsze rzadzil ukladzik zwiazany z jednym mieszkancem.

 15. Predzej droga wojewodzka została wykoszona w kierunku Pasłeka niz taka krotka dróżka gminna we wsi. Ale najważniejsze jest to , że wladza tego nie widzi.
  Może wladzy zarosniete drogi i burd nie przeszkadza?

 16. To prawda tak zapuszczonej gminy to jeszcze nie było. Zimą drogi gminne wygladaly jak w czasie wojny po przejechaniu 100 tys czołgów a wiosna trawy jak na stepach akermańskich.
  Może ktos lubi wschodnie klimaty stepowe ale Polska to cywilizowany europejski kraj gdzie koszenie traw to podstawowy obowiazek.

 17. W Pachołach nie kosza bo wczesniejszy sołtys zagroził prokuraturą jak gmina z funduszu sołeckiego wyremontuje dach na prywatnym budynku Andrzeja F. i dlatego nie jest juz sołtysem. Wybrali swojego , ktory nawet nie wie co ma robic jak nie dostanie polecenia? przecież to jego obowiazek sprawdzac co w sołectwie sie dzieje.

 18. Przecież radny mieszka w Bagarcie to co go intetesują Pachoły? Wybieramy takich radnych , że boja sie przyjechac do miejscowosci w swoim okręgu.

 19. A gdzie jest burmistrz, radny, sołtys? Co oni robią czy przygotowuja sie do zdjecia? Bo jak widze to tej wladzy tylko zdjęcia wychodzą.

  1. Mieszkańcy Pachoł leniwi powinni sami o swoją wieś zadbać z tego co wiem kosiarki i paliwo są w Prakwicach dostępne tylko trochę chęci trzeba. Świetlicowa dba w Prakwicach sprząta, kosi ale nie można wymagać żeby jeszcze z kosiarką do Pachoł latała. Niech się trochę wezmą za robotę a nie tylko piwko bajerka pod płotem i donosy.

   1. Może powinni też sami wywozic smieci a może wszystkie obowiązki gminy powinni przejąć ? donosy to podobno płyną z prakwic bo mają dosc prywaty.

   2. Czy ktos widział zeby w Dzierzgoniu mieszkancy kosili gminne pobocza drog czy kosi Komunalka?
    zeby pisac to trzeba jeszcze pomyslec czy mieszkancy sa od koszenia traw na drogach gminnych. no ale skoro piwko pod plotem to i nic dziwnego ze takie bzdury wypisujesz.

 20. W Prakwicach jest inaczej bo pani swietlicowa w godzinach pracy sprzata pobocza i wywozi skoszone trawy i smieci, może na jeden dzien trzeba ja przerzucic do Pachoł zeby w godzinach pracy za ktore placi gmina posprzatała w Pachołach?

  1. Ha ha u nas w Prakwicach świetlicowa sprzata ulice w godzinach pracy? a jak biegała i zbiera podpisy to teź chyba bylo w godzinach pracy, pamiętacie?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *