Alert obywatelski: zdewastowana droga, reakcji Gminy brak

Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców budynku przy ulicy Odrodzenia 10 w Dzierzgoniu z prośbą o interwencję. Chodzi o odcinek drogi pomiędzy blokiem numer 10 i blokiem numer 8. Mieszkańcy od jakiegoś czasu próbują wskórać coś w Urzędzie Miasta właśnie w tej sprawie. W pismach kierowanych do Gminy wskazują na pilną potrzebę remontu tego odcinka drogi oraz interwencję w sprawie parkujących na drodze samochodów dostawczych do jednego ze sklepów.

Według relacji mieszkańca ulicy Odrodzenia, wielokrotnie próbowano zgłosić to do organów miejskich, ale Gmina do tej pory nie raczyła zająć się tą sprawą, a radny Rady Miejskiej odpowiedzialny za ten okręg składa tylko puste obietnice. Na odpowiedniej Komisji również nie poruszono tego problemu.

Udaliśmy się na miejsce, aby na własne oczy przekonać się o stanie drogi przy ulicy Odrodzenia i oto, co zastaliśmy. Drodze rzeczywiście przydałby się remont. Mieszkańcy zwracają również uwagę na zastawiające drogę samochody dostawcze, które skutecznie utrudniają wyjazd z osiedla i mogą sprawić, że na przykład karetka nie dojechałaby do wybranego mieszkania na czas.

Czy mieszkańcy ulicy Odrodzenia doczekają się rozwiązania tego problemu?

Możesz być zainteresowany

Comment (20)

 1. Wracając do tego co obiecywała i obiecuje dalej ,słyszałem że odpowiada wszystkim że zrobi to ale ma na to czas

 2. Jeżeli ktoś zarzuca brak obiektywizmu temu portalowi to sory gregory. Rozumiem że uważa, że wydawana TYLKO na czas wyborów tzw . Gazeta czas Dzierzgonia kipiała obiektywizmem i rzetelnością? Artykuły pisane na innym portalu, które KRYTYKOWAŁY poprzednią władzę to był obiektywizm i rzetelność? A teraz nie ma gazety, tylko pytanie dlaczego? Skoro miała pisać o sprawach ważnych dla miasta, czyżby nic ważnego już się nie działo? Na innym portalu nie opisuje się działań władzy obecnej, dlaczego? A ile komentarzy było wtedy to hoho

 3. do : Piotr Tak ma pan rację za poprzedniej władzy nie było pustych obietnic, bo były tylko zrealizowane obietnice m.in. drogi, rynek, place zabaw, remiza i tak można wymieniać jeszcze długo. Obecna burmistrz jak do do tej pory wykonała tylko dużo zdjęć, na których sama się lansuje.

  1. Po 14 latach szewcunowa następna burmistrz pokazała co można zrobić w zaledwie w cztery lata,choć w starostwie na przychylność nie mogła liczyć,tylko ,,rzucanie kłód pod nogi,, i sabot…

  2. Fotograf w mojej ocenie przez 4 lata zrobili tylko tyle co wymieniłem. Choć sprawdzam wymieniaj długo co jeszcze

   1. Chodnik przy kościele, droga do Jeziorna, większość inwestycji dot. ul. Traugutta, przy której fotografował i lansował się ktoś inny, inwestycja przy drodze z Tywąz do Blunak ( nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi o rowy wzdłuż drogi i takie mostki pod którymi przepływa woda), ratowanie przed totalną katastrofą inwestycji po burmistrzu K S takich jak Jezioro Kuksy, czy skwer z fontanną. Czy widzieliście jak wygląda droga z Litewek do Moran? A tak się nią swego czasu szczycili państwo Sz.

 4. Alert obywatelski to może Pan redaktor obiektywnie podejdzie do sprawy i zapyta p burmistrz co zostało w tej sprawie zrobione? Bo za poprzedniej władzy nie było nawet pustych obietnic w tej sprawie.

 5. Czytam te komentarze i nie wierze że ludzi są tacy puści, przecież to powinna być droga wewnętrzna a nie gminna, niestety wszystkiego żaden włodarz nie da rady zrobić tego w jeden rok, czy to byłby nawet włodarz gminy najbogatszej. Dzierzgoń wreszcie w tym roku zaczął się robić czysty i oby tak dalej. Macie piękne miasto i widząc zaangażowanie burmistrz to będzie ładnie. A tak z drugiej strony to ozdoby świąteczne muszą być – bo jakby ich nie było to byście pisali że nic w tej kwestii się nie robi.

 6. W końcu ludzie zauważyli że na tym portalu można zgłaszać do Alertu Obywatelskiego i coś się dzieje bo na innym portalu to tylko kolizję, pożary, wypadki i to ma się nazywać Demokracja.

 7. Koledzy i koleżanki widzieliście chociaż raz sesję rady miejskiej przecież radni z koalicji siedzą tak cicho ,za poprzedniej kadencji to oni dopiero pokazywali pazur mieli tyle do p.burmistrz a teraz w,, Dzierzgoniu płynie miód,,.

 8. Oswietlenie bedzie na swieta, proboszcz pochwali !!!! a to ze ludzie nie moga do domu dojechac czy dojsc to nie ma znaczenia, przed nastepnymi wyborami wszystko wszystkim sie obieca i moze uda sie przekonac. Wybraliscie takich radnych ktorzy boja sie odezwac to czego oczekujecie od nich.

 9. Przecież tam p.burmistrz nie przechodzi z panią radną, to co oni mogą wiedzieć o popsutych chodnikach i drogach.Na ul.Słowackiego przy przeczkolu może teraz p.burmistrz zawalczy u swojej koleżanki w Starostwie o ten chodnik z zatoczką bo tam nie można przejechać.

 10. Tam jak zastawià dużym autem to nikt nie może przejść. W końcu to ktoś odważył się napisać. Brawo p.redaktorze.

 11. Oni tak wszystko robią, robią i obiecują. Przecież ich obiecanki już cały Dzierzgoń zna.Byle do wyborów, kasa w gminie jest już dawno pusta to co oni mogą zrobić-wiem może radni zrzutkę zrobią 😀😀😀

 12. Przeciez to proste ze Gmina na takie sprawy nie ma pieniedzy ale na swiateczne oswietlenie to 35000zl. sie znajdzie. Przeciez Gmina ma robic to czego oczekuja mieszkancy. Moze radna czeslawa Kurak cos napisze bo obecna wladza wg. niej super dziala, poczekamy zobaczymy, najwazniejsze ze radnej juz samochody nie zastawiaja chodnika ale innym to ciezarowe moga zastawiac i torowac dojazd do domu.Radna niech pokaze jak to ich ekipa rzadzaca zajmuje sie wszystkimi a nie tylko soba.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *