Burmistrz Dzierzgonia będzie zarabiać więcej? Może to być nawet ponad 19 tysięcy miesięcznie

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu będzie głosowana m.in. podwyżka wynagrodzenia dla burmistrz Dzierzgonia Jolanty Szewczun. Jeśli radni przegłosują tę uchwałę, to pani Jolanta Szewczun może zarabiać miesięcznie nawet ponad 19 tysięcy złotych brutto!

Jak czytamy w projekcie uchwały, na wynagrodzenie dla Jolanty Szewczun składają się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 250 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 3 150 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. w kwocie 4 020 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego 2 050 zł.

Oczywiście radni nie muszą przegłosować tej uchwały, ale tego wszystkiego dowiemy się w czwartek. Radny opozycji Grzegorz Murawski zapytał mieszkańców na swoim profilu w mediach społecznościowych, co sądzą o planowanej podwyżce wynagrodzenia i opinie były różne. Pojawiły się zarówno te popierające, jak i krytykujące projekt uchwały. 

Nie tylko burmistrz może liczyć na podwyżkę. Pod głosowanie poddane ma zostać również podwyższenie diet radnym, sołtysom i przewodniczącym osiedli. Poniżej możecie Państwo przeczytać uzasadnienie i ocenę skutków uchwały. 

Możesz być zainteresowany

Comment (5)

  1. A ja chcialam powiedziec ze rok temu to Mikolaj jezdzil pomiescie dla dzieci saniami w konie super a w tym roku bida

  2. czyli czeka nas kolejna podwyżka podatków : od nieruchomości , psów….. oraz podwyżka cen za wodę , ścieki ,śmieci….

    1. Łał ile fejkowych kont się po otwierało zeby poprzeć podwyżkę naszej władzy haha Gratuluję pomysłu. PS radzę ludzi posłuchać co mówią na tzw. mieście.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *