Co się dzieje z Dzierzgońską Ligą Futsalu? Oświadczenie organizatora

Zimowe rozgrywki halowe od kilku dobrych lat rozjaśniają szarą dzierzgońską zimową rzeczywistość. Weekendowe rozgrywki tak wryły się w kalendarz wydarzeń lokalnej społeczności, że mało kto wyobraża sobie, aby nasze miasto mogło z powodzeniem przezimować bez Dzierzgońskiej Ligi Futsalu. No właśnie. A takie widmo pojawiło się w ostatnich dniach.

Wszystko było już gotowe, a drużyny szykowały się do startu w kolejnej edycji tych rozgrywek. Zaczęło się 15 listopada oświadczeniem organizatora, w którym poinformował on, że nie dopuści do rozgrywek kapitana jednej z drużyn – konkretnie mistrza Dzierzgońskiej Ligi Futsalu, BOR-BUDU. W sieci nie milknęły komentarze i dyskusja, a pytań było więcej niż odpowiedzi. Dwa dni później na profilu pojawił się kolejny komunikat organizatora.

Dziś, 18 listopada obecny organizator Dzierzgońskiej Ligi Futsalu złożył oficjalną rezygnację z prowadzenia zimowych rozgrywek.

Jak widać, oświadczenie jest dosyć ostre. Pojawiają się tam słowa o zastraszaniu, pismach i telefonach z Urzędu. Komentarze również są gorące.

Chwilę później na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto pojawiło się oświadczenie Sławomira Erbera, prezesa RTI oraz pomysłodawcy dzierzgońskich rozgrywek halowych, w którym możemy przeczytać, że w zaistniałej sytuacji Sławomir Erber podejmie się organizacji kolejnej edycji tych rozgrywek. Jak to będzie wyglądać, przekonamy się niebawem.

Możesz być zainteresowany

Comment (20)

 1. Władze tu nie mają nic do tego. Wmanipulowano Nas wszystkich w osobiste relacje. Cieszę, że impreza nadal będzie się odbywać.

 2. Słabe te nasze nowe władze sobie pogrywają w „piłkarski poker”. Dno jakich mało. Straszna szkoda
  Fo już nie będzie ta sama liga bo atmosfera na to NIE pozwoli. POLITYCZNE ŚWINIE WON OD SPORTU I ZWYKŁYCH LUDZI

 3. Dobrego organizatora?? Rozhisteryzowany P.R który miesza swoje sprawy prywatne w DOBRZE SPRZEDAJĄCA AIE IMPREZĘ. He, dobre

  1. Impreza była jego inicjatywą prywatną, poświęcał swój czas prywatny za który nikt mu nie płacił. Nie był zatrudniony nigdzie by to organizować. Nie musiał w ogóle jej organizować. Jako jedyny w tym mieście miał jaja postawić na swoim. Teraz dla jednej osoby obrażonej muszą nową ligę robić by mogła sobie pograć. Nisko upadli.

 4. To prawda, powinna być wolna od polityki, jednak to sami politycy namieszali.
  Ta impreza była ZABAWĄ, a regulamin jasno mówił, że promują kulturę, organizator stwierdził, że kapitan danej drużyny nie spełnia regulaminu i postanowił jak postanowił z pierwotnym poparciem od urzędników, następnie został oszukany przez te same osoby. Jeżeli ktoś ma swoje zasady, godność, honor, to wie, że czasem trzeba ustapic, aby wyjść z twarzą. Jeżeli kupuje się uczestnictwo w zabawie mimo regulaminu, to widocznie coś jest nie tak.
  Życzę dużo siły byłemu organizatorów, bo jest za mały, a na dodatek chcą chłopaka zniszczyć. Małe szczęście grona osób jest stawiane wyżej niż tragedia jednej, tak tragedia, bo to w jaki sposób został potraktowany inaczej nazwać nie można.
  Szkoda, że Ci wielcy politycy nie zabiorą głosu w tej sprawie oficjalnie, tylko jest jedno wielkie szczucie, zastraszanie, a podstawa całej sytuacji są pieniądze.
  Ludzie jednak wola reality show i bitwę amatorskich drużyn przeciwko kupionym zawodnikom i byłym zawodnikom, którzy mieli do czynienia z tym sportem polprofesjonalnie… Nie tedy droga.

 5. A to akurat proste CZAS DZIERZGONIA byl z Poznania to i vc prezes jest z Poznania.
  Za wykonana prace trzeba zapłacic.

  1. Żaden regulamin nie może łamać podstawowych praw człowieka, nie może dyskryminować. W tej całej sytuacji organizator zapomniał, że nie jest sędzią. Poza tym ta impreza nie jest niczyją własnością. Tworzono ją dla Nas wszystkich, więc stwierdzenie organizatora, że się obrażam i nie będzie imprezy jest zwykłą próżnością i kpiną.

   1. Decyzja jego poparta przez 5 innych drużyn? Miał poparcie 5 drużyn. Przecież jest to napisane że poparły go inne drużyny na piśmie. gdyby zdecydowałyby inaczej to by zrezygnował wcześniej.

    1. Pewnie teraz te same 5 drużyn które były za jego decyzją, będą grać dalej. Młody dobrze zrobiłeś że to zostawiłeś, sam widzisz że nie było warto tracić czas dla takich osób. Gdzie zawieje tam idą. Piona młody.

 6. Do uczestnika…
  To idz po rozum i zapytaj sie czy dzierzgoniska polityka od wielu miesiecy nie knula jak to rozwalic.

 7. Cz.K. To nie dostaje drugiej funkcji bo sie nie sprawdzila jako monitoring bo informacje zawsze byly spoznione zanim doniosła.

 8. Dziwny zbieg okoliczności,czy bardzo dobrze uknuta intryga urzędu?Wiele pytań i podejrzeń.Kosztem dobrego organizatora wylansuje się prezes rt,, i urząd przejmie dobrze sprawdzającą się imprezę.

 9. Zawsze to lepiej na sali na zywo niz w kompie w robocie. Toc chlopisko musi cos dla siebie znalezc bo z nudow peknie.

 10. Ale ja sie nie dziwie ze prezes RTI zajmie sie futsalem bo przeciez zatrudnili mu vc prezesa podobno z Poznanie to czyms trzeba sie zajać, no bo co bedzie robił?

 11. A nie mówiłem, że tak będzie. Ciśnienie na szkło królowej, jest mniej więcejtakie same, jak kilka lat temu miał Kura Kurski prezes TVP. Chyba miał focie ze złotym sedesem ówczesnego prezydenta Ukrainy Janukowycza, jak sobie dobrze przypominam 😀

 12. Przejeli ZGKim, Przedszkole,RTI, teraz juz pora na Futsal. Jeszcze RPWiK , Szkoly tylko trzeba czekac do konkursu. DOK itd.
  Juz przejeli MRM i radny R.Ś fachowiec bedzie jezdzil na wymiany za darmo. A wracajac do futsalu to moze radna Cz.K. bo nie dostala jeszcze dodatkowej funkcji. Futsal to gra , ruch samo zdrowie bedzie jak znalazł. Swoi zawsze dostana posady nie udalo sie w Starostwie no ale w promyczku bez problemów.Nawet listonosz, ktory ma prace moze dostac dodatkową w hali sportowej, a Cz.K. jeszcze nic nie dostała. och jakies przeoczenie czy przemyslana taktyka.

 13. Kto jak nie prezes RTI.Dobre w 100% Królowa każe,,SŁUGA,, musi.Teraz pokaże się z dwa trzy razy z Vice i znowu kulka fotek na Facebooku.

  1. Nie przejęli. Inicjatorem futsalu był Erber. I ta impreza powinna być wolna od polityki czy prywatnej wojny organizatora. Włączcie myślenie.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *