Drugi komentarz Zbigniewa Przybysza dot. wizyty Prezydenta RP

Prezentujemy Wam drugi komentarz Zbigniewa Przybysza dotyczący wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w siedzibie firmy Kram. Komentarz ten jest także okraszony kilkoma refleksjami polityczno-historycznymi. Zapraszamy do obejrzenia, a poniżej na zachętę publikujemy część wypowiedzi autora.

„Podczas wyjścia z magazynu Prezydent się mnie spytał o to, jaka jest przyczyna sukcesu firmy Kram. Powiedziałem, że mamy jasno określoną strategię. I przyszło mi na myśl, czy inne państwa mają strategię wobec Polski.”

[…]

„Pytanie do dnia dzisiejszego: czy niemieckie banki działające w Polsce są bankami polskimi czy niemieckimi? No i chyba najbardziej istotne pytanie – czy media polskojęzyczne są mediami polskimi? Czy RMF jest rozgłośnią polską czy niemiecką? Czy Onet jest platformą, portalem polskim czy niemieckim? Radio Zet… Newsweek… TVN… i wszystkie te programy. Czy to są programy polskie czy nie?”

[…]

„Było jeszcze kilka innych ciekawych tematów, ale w związku z tym, że była to w jakimś sensie rozmowa prywatna, nie mogę i nie czuję się uprawniony do relacjonowania słów pana Prezydenta, natomiast szanowni wyborcy: naprawdę, najważniejszym pytaniem, które stoi przed nami nie jest sąd najwyższy, nie jest LGBT, nie jest wiele, wiele innych spraw podnoszonych, nawet koronawirus. Tylko najważniejsze pytanie jest, czy zdecydujemy się na wybór opcji wschód-zachód, czy północ-południe.”

[…]

„Nie muszę dodawać, że idea międzymorza – czyli Morze Bałtyckie, Morze Czarne i Adriatyk – jest ideą, którą preferował, którą zgłosił jako jeden z pierwszych Prezydent Andrzej Duda. Także moim zdaniem ta odpowiedź dla mnie jest jednoznaczna. Proponuję: głosujcie na północ-południe.”

Możesz być zainteresowany

Comment (25)

 1. Serdeczne gratulacje Panie Zbigniewie, zostaje mi tylko pogratulować rozwoju. Dziś odwiedziłem stronę Kramu. Piękna i czytelna strona, bardzo ciekawe opakowania, oryginalne wzory, szeroki asortyment, nie spodziewałem się, że w Polsce też można. Trzymam kciuki!

 2. Panie W. Liczyłem na argumenty merytoryczne . Niestety nie stać Pana na to . Zresztą nie zdziwiłem się wcale

  1. Tak to już jest gdy za dużo naogląda się TVN-u czy też naczyta się pewnej gazety a nagle ktoś burzy Pan/Pani nierealny, zakłamany z premedytacją obraz PiS i PAD… Myślę, że jednak argumenty dotarły.
   Może jednak jakiś przykład naruszenia niezależności sądów i niezawisłości sędziów, czekam…
   Czyżby przyznał/a się Pan/Pani, że podobnie jak w przypadku złamania Konstytucji w sprawie ułaskawienia, do oszczędnego gospodarowania prawdą…

   1. Panie W, zarzuca Pan mi problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale to Pana problem i tych wszystkich, którzy bez oporów przyjmują wszystko co pojawia się w publicznej telewizji. Pisząc o prawie łaski zapomniał Pan o tym, że ma swoje zastosowanie w przypadku usankcjonowanego wyroku. A PAD zastosował je w trakcie procesu. Oszczędne gospodarowanie prawdą to bardzo delikatne określenie tego co się dzieje w mediach publicznych. Myślę, że Kurski garściami czerpał z głównego architekta propagandy III Rzeszy. Śmiem twierdzić, że go nawet przebił 🙂

    1. Naprawdę sztuka czytania ze zrozumieniem jest dla Pana/Pani obca. Proszę podać artykuł Konstytucji, że wyrok ma być prawomocny… Błądzenie jest rzeczą ludzką, wystarczyłoby przeprosić. Na szczęście TVN i GW to jeszcze nie Konstytucja RP. A gdzie przykład naruszenia niezawisłości sędziego, jakieś dziwne milczenie, czyżby się napisało nieprawdę?
     Telewizji raczej nie oglądam…
     Proszę o rozwagę w wypowiedziach, zachodzi podejrzenie, że narusza Pan/Pani prawo, także Kodeks Karny. Wiem, że nadzwyczajna kasta zapewniała do tej pory bezkarność ale może to się już zmienia…

 3. wtf
  19 czerwca 2020 o 14:07

  „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu” art. 139. Prezydent Duda w pierwszych tygodniach swojego urzędowania postanowił zastosować przysługujące mu uprawnienie wobec osób, których proces sądowy jeszcze się nie zakończył. Nie bez znaczenia w przedmiotowej sprawie był fakt, że działał z motywów politycznych. Prezydent nie podejmował swoich decyzji z powodów społecznych czy moralnych, lecz jedynie dążył do – jak sam oświadczył – „wyręczenia sądu”, aby ułatwić swojej byłej partii politycznej obsadę stanowisk rządowych. To tyle w temacie Prawa i Sprawiedliwości.

  Nie potrafi Pan/Pani przeczytać ze zrozumienie jednego zdania – „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stosuje prawo łaski.” Zapis Konstytucji nie określa kiedy, wobec kogo (oprócz skazanych przez TS) i z jakich powodów może Prezydent go zastosować. Pozostawia Prezydentowi RP zupełną dowolność w jego stosowaniu – więc jak PAD mógł go złamać? Proszę się nie ośmieszać.
  A gdzie przykłady naruszenia niezależności sądów i niezawisłości sędziów? Problem w tym, że też ich nie ma bo nie istnieją.
  Zawsze prowadzę dyskusję na argumenty – a Panu/Pani ich brakuje, oprócz powtarzania manipulacji z polskojęzycznych mediów.

 4. rzeczywiście nie możemy myśleć ..lokalnie , Historia jednoznacznie pokazuje ,iż wygrywają państwa , narody ( Żydzi), firmy , które mają strategie na wiele lat i pokoleń. Rosjanie , Prusy ( Niemcy) wiedzą ,iż wystarczy kupić tzw ” polskie elyty ” ( Targowica , współcześnie przykłady osób które „zrobiły karierę w UE Tusk , Bieńkowska , Lewandowski… ciekawe czy za intelekt czy była to forma ..zapłaty – przykładami dziwnych transakcji służę) . Przejecie mediów – ciekawe czy ich właścicielom zależy na budowaniu poczucia wspólnoty i dumy z bycia Polakiem ? ja wątpię , otwórz onet , wp, interię ….. pierwsze 90 % tytułów, informacji negatywnych – , wskaż filmy Polskie , kiedy po ich obejrzeniu byłeś dumny z bycia Polakiem – przypadek ? – byłem w Chinach , Rosji ,USA , Kanadzie , Szwajcarii , Niemczech… i przyglądałem się jak poprzez media należy budować poczucie szacunku dla Państwa . tam gdzie media są narodowe ( prywatne również) nie ma miejsca na ciągłe obrażanie historii Państwa – a u nas polskojęzyczne ale : niemieckie , francuskie ,amerykańskie ( Discavery właściciel TVN) nie były i nie są zainteresowane budowaniem „wspólnoty polskiej” a tego tak jak np. szacunku , miłości można się uczyć

  1. Oczywiście jest wiele analogii do Rzeczpospolitej w XVIII wieku. Jeżeli wygra przedstawiciel Targowicy, to będzie jak wówczas – veto i anarchia sejmowa, niemożność uchwalenia żadnej ustawy. Tak jak wtedy wielu naszym sąsiadom o to chodzi. Temu służą polskojęzyczne media, zagraniczne fundacje z grantami, stypendiami i nagrodami oraz europejskie synekury. Polska ma być słaba i biedna, bez swojego przemysłu, który mógłby konkurować z ich firmami. W ich planach możemy tylko produkować podzespoły dla ich korporacji i być rynkiem zbytu. Bez wojska i przemysłu zbrojeniowego. Niektórym się wydaje, że oni działają żeby nam pomóc a oni tylko myślą o własnych, bezwzględnych interesach.
   ABC – w latach osiemdziesiątych był taki periodyk wydawany przez podziemie, który poruszał właśnie ten projekt, wskazując na podobny los i interesy narodów położonych miedzy tymi morzami.
   Polska jak I Rzeczpospolita będzie od morza do morza albo jej nie będzie. Podobno Chiny traktują nas jako europejskie mocarstwo, wprawdzie przez wieki podupadłe ale to z ich wielowiekowej perspektywy może się zmienić. Może mają rację…

 5. Żzzz i wtf to chyba ta sama osoba , która ma przed domem flagę UE a nie Polski . Może jakieś argumenty ? – np odpowiedź na pytanie p. Zbyszka : jaką strategię mieli i mają Niemcy w stosunku np do Polski , bo chyba nie myślisz ,iż działają bez jakiekolwiek wizji . Z tym nowym ambasadorem Niemiec to..prawda

 6. Na globalną politykę nie mamy w zasadzie większego wpływu ale na lokalną już tak. I tak obserwując naszą lokalną niestety ręce można załamywać. Czy naprawdę po to wybraliśmy burmistrza aby obchodziła wszelkie jubileusze, swoje imieniny, etc w gminie i to w godzinach swojej pracy za którą my płacimy, podatnicy. Wszystko zarośnięte, wyjechać z bocznej drogi strach, oprócz centrum brudno, żadnych nowych zakładów pracy.

 7. czy wstyd się podpisać ? Historia kołem się toczy i masz nadzieję ,iż się nie powtórzy ?Niemcy i Rosja ( Prusy)realizują wspólną strategię od XVIII w ( wcześniej I Rzesza i Ruś Kijowska w XI w występowały wspólnie przeciw Chrobremu )) . gdzie jest miejsce Polski czy nawet obszaru Polski w ich strategii ? ( patrz Nord Stream I i II ) a nawet na postać nowego ambasadora Niemiec w Polsce – jego ojciec do IV 1945 r pracował w bunkrze Hitlera ( ze sztabu gen Guderiana) . Przekop Mierzei jest wbrew interesom Rosji ( Niemiec) – a tłumaczenie ” degradowanie środowiska ” jest na poziomie…przedszkolaka – jedź na narty do Niemiec , Włoch i zobaczysz wspaniałe szlaki narciarskie w …lasach na stokach gór – nie przeszkadza to tobie ? Ochrona tzw środowiska ? : Na trasie Berlin Monachium ponad 600 km są dwa przejścia dla zwierząt pod autostradami , a na trasie Poznań Świecko 23 mosty tylko dla zwierząt. … 500 plus znakomity ruch … ekonomiczny i społeczny – – ludzie w aptekach wykupują lekarstwa a nie pytają się ” ile kosztuje” a dzieci jeżdżą (li ) na wycieczki..klasami a nie szkołami . jeśli wstydzisz się swoich lewackich poglądów to zdradź chociaż gdzie pracujesz ( UM ?) i nie możesz właściwie do swojego zaangażowania ( wykształcenia) zarobić ?

  1. Nie podpisałam się ze strachu, i chyba dobrze zrobiłam, bo poczułam się lekko zaatakowana przez Pana.
   Nie pracuję w UM , nie jestem lewakiem, pisowcem ani peowcem, jestem matką. Do Włoch na narty nie pojadę, bo choć oboje z mężem pracujemy uczciwie od 25 lat, to nas na taki wyjazd nie stać. Na wakacjach z dziećmi przez te wszystkie lata byliśmy tylko trzy razy w górach . Nasze zarobione pieniądze przeznaczamy na kształcenie dzieci. To jest dla nas ważne.
   Bardzo doceniam to co Pan zrobił dla naszego miasta, dzięki Panu wile rodzin może spokojnie żyć, bo Pan daje im zatrudnienie. Uważam Pana za jedyną osobę z naszego miasta, która osiągnęła prawdziwy sukces. Jestem z Pana dumna, bo też urodziłam się w Dzierzgoniu, mieszkam w Dzierzgoniu i pracuję w Dzierzgoniu. Martwię się o przyszłość moich już dorosłych dzieci, chyba mam do tego prawo? A do własnych poglądów słusznych , czy nie, sama tego nie wiem, chyba też?

  2. Zapomniałam dodać, że nie przeraża mnie niemiecki ambasador. Przerażają mnie dyktatorzy, głód na świecie, wojny, globalne ocieplenie, pożary lasów i wybijanie zwierząt.

    1. Kieruję się w życiu dziesięcioma przykazaniami a nie lewacką ideologią. Będę głosować na Pana Hołownię.

 8. Panie Zbyszku bardzo nachalna ta Pana propaganda. Każde źródło wiedzy z której Pan korzysta jest zrażona poglądem politycznym. To wyłącznie Pana punkt widzenia i w tej kwestii nie jest Pan żadnym autorytetem. Również nie zagłosuje na człowieka, którego działania podważają fundamenty demokracji.

  1. A jakie działania PAD były niedemokratyczne?
   Rozumiem, że demokracja jest wtedy gdy rządzi towarzystwo lewacko – liberalne, tak ?

   1. 1) złamanie art. 139 Konstytucji RP w sprawie zastosowania prawa łaski,
    2) odmowa przyjęcia ślubowania od sędziów Trybunału Konstytucyjnego
    3) aktywne działalność na rzecz przejęcia trybunału Konstytucyjnego
    4) ustawy dokonujące zmiany w funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego (kwestia wiceprezesa chociażby)
    5) sankcjonowanie naruszania konstytucyjnych zasad mówiących o niezależności sądów i niezawisłości sądów.
    To tylko kilka przykładów.

    1. Powtarza Pan/Pani pseudo argumenty wrogów Polski, nie mające nic wspólnego z prawem obowiązującym w RP. Ludzi którzy chcą żeby wybrańcy lewacko – liberalni byli wyjęci spod prawa.
     Proszę poczytać Konstytucję RP i obowiązujące ustawy, PAD ich nie złamał.
     Naprawdę…
     Może jakiś przykład naruszenia niezależności i niezawisłości sędziów.
     Artykuł 139 Konstytucji – ma Pan/Pani problemy z czytaniem ze zrozumienie tekstu?

     1. Nie wiem co Pan i Panu podobni biorą, że wypieracie rzeczywistość. Zarzucanie oponentom lewicowość czy nawet komunizowanie jest Waszym wyświechtanym mechanizmem i już nie działa. Trudno wierzyć, kiedy dość długo twarzą Waszej sprawiedliwości w parlamencie był Pan Piotrowicz:)

     2. „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu” art. 139. Prezydent Duda w pierwszych tygodniach swojego urzędowania postanowił zastosować przysługujące mu uprawnienie wobec osób, których proces sądowy jeszcze się nie zakończył. Nie bez znaczenia w przedmiotowej sprawie był fakt, że działał z motywów politycznych. Prezydent nie podejmował swoich decyzji z powodów społecznych czy moralnych, lecz jedynie dążył do – jak sam oświadczył – „wyręczenia sądu”, aby ułatwić swojej byłej partii politycznej obsadę stanowisk rządowych. To tyle w temacie Prawa i Sprawiedliwości.

 9. Nie możemy myśleć lokalnie, tylko globalnie. To globalne myślenie może doprowadzić do dobrobytu. Jak to jest możliwe, że ludzie na świecie umierają z głodu, gdy wokół tyle jedzenia się marnuje? Dlaczego człowiek degraduje środowisko? Co zostawimy naszym dzieciom i wnukom? To nie jest ważne jaka jest telewizja, czyje są banki itp. Publicznej telewizji nie da się słuchać ani oglądać i tej sączącej się z niej nienawiści do drugiego człowieka. Musimy być częścią świata, jednością, a nie pępkiem świata.
  Nie zagłosuje na człowieka, który pozwala na degradowanie środowiska (przekop mierzei, wycinanie puszczy), który pozwala na znęcanie się nad zwierzętami, który nie rozumie po co są żarówki energooszczędne, który wyzywa ludzi od komuchów, a sam się takimi otacza. Który zniechęca ludzi do pracy windując programy socjalne. W du… mam 500+ dajcie mi dobrze zarobić za moją ciężką pracę.
  Dlatego powiem jedno , mam dość. WYPAD 2020

  1. Ma Pani rację, w Berlinie i Brukseli całymi dniami myślą żeby w Polsce był dobrobyt. Naprawdę…
   Niech Pani pojedzie do Białowieży i zobaczy na własne oczy ten obraz zagłady przyrody – to właśnie dzieło Brukseli – Berlina, pseudo ekologów, obozu zdrady i zaprzaństwa w Polsce oraz Pani…

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *