KNF wprowadziła kuratora do Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu

Komisja Nadzoru Finansowego 23 marca 2022 roku ustanowiła kuratora w Banku Spółdzielczym w Dzierzgoniu oraz powierzyła pełnienie tej funkcji Spółdzielni Spółdzielczy System Ochrony SGB, która posiada wszelkie niezbędne kompetencje, a także potencjał kadrowy, analityczny oraz organizacyjny w tym zakresie – czytamy na stronie bs.net.pl. 

Jaki był tego cel? Na wspomnianej stronie możemy przeczytać, że chodzi o poprawę sytuacji Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu. Kurator ma zapewnić jednocześnie efektywny przepływ informacji między Bankiem a Urzędem KNF. Oraz stworzyć możliwość bieżącego monitorowania podejmowanych w Banku działań. 

Możesz być zainteresowany

Comment (6)

  1. Wiemy też że ten bank udzielił kredytu dla Pana Szewczuna, wicestarosty który pożyczył ponad 2 mln zł. Tylko na co i po co i czy zdąży spłacić bo przy tym wieku to ciężko szacować. A pytanie ile jeszcze tego było gdzie nie było wiadomo. Oby nie kolejna karuzela.

  2. Niby ten bank też udzielił kredytu Spółce Szpitale Polskie, które upadają i nie wywiążą się ze spłaty, a ktoś to będzie musiał spłacić, w tej sytuacji klienci banku w Dzierzgoniu. Ja wycacałam wszystkie pieniądze z tego banku 4 miesiące temu. Boję się zarządzania tej prezeski. Dla mnie to pachnie upadłością banku.

    1. W pierwszej kolejności to RN powinna odwołać prezesową i powołać nowego.
      A udzielenie tego kredytu to chyba był konflikt interesów???
      Prezes banku /udzielająca kredytu/ i przewodnicząca rady powiatu /powiat udziałowiec spółki/ to ta sama osoba, Czyż nie tak???

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *