PiS wygrywa w kraju, PiS wygrywa w Dzierzgoniu

Wszystko jest już jasne.

Przed nami kolejne cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie rządząca partia zdobyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych trochę ponad 43,76% wszystkich głosów, a to pozwoli jej na samodzielne rządzenie w następnej kadencji. Druga w tym zestawieniu była Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,24%, trzecie miejsce przypadło Lewicy, która uzyskała 12,52% głosów, a w sejmie znajdą się jeszcze dwa ugrupowania – PSL (8,58%) i Konfederacja (6,79%).

Prawo i Sprawiedliwość wygrało w skali kraju, ale również w gminie Dzierzgoń zdobyło najwięcej głosów. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła w naszej gminie 42,44% głosów i wyraźnie zdystansowała Koalicję Obywatelską, która mogła liczyć na przychylność 29,76% głosujących. Trzecia była Lewica z wynikiem 12,72%, dalej PSL (9,08%) oraz Konfederacja (6%).

JAK GŁOSOWANO W POWIECIE SZTUMSKIM?

PiS wygrało również w całościowym ujęciu powiatu sztumskiego. Zdobyło 39,52% głosów przy 33,83% głosów Koalicji Obywatelskiej. Jak głosowały konkretne gminy?

Gmina Sztum: PiS 33,01%, KO 40,23%
Gmina Stary Targ: PiS 48,68%, KO 24,58%
Gmina Mikołajki Pomorskie: PiS 51,60%, KO 24,66%
Gmina Stary Dzierzgoń: PiS 47,71%, KO 26,61%

Jak wynika z tego zestawienia, tylko w gminie Sztum PiS nie zdobył większości głosów.

FREKWENCJA

Te wybory cechowały się najwyższą po 1989 roku frekwencją, która wyniosła 61,16%. W powiecie sztumskich uprawnionych do głosowania obywateli było 32 917. W wyborach parlamentarnych udział wzięło 47,22% mieszkańców powiatu sztumskiego. Gmina Dzierzgoń nie ma się czego wstydzić, bo po gminie Sztum wykazała się drugą najwyższą frekwencją – wyniosła ona 45,44%.

Możesz być zainteresowany

Comment (22)

 1. Hmm, podobno żalił się swoim znajomym że żałuje że przyjął to stanowisko, że został z niektórymi sprawami wprowadzony w błąd, że wiele rzeczy miało być inaczej i tak dalej itp. A tu teraz takie rzeczy się dzieją.

   1. Tacy z specjaliści jak z niego prezes. Zwalnia ludzi ktorzy znają firme od podszewki, choc może właśnie w tym był problem-za dużo wiedzialy to polecialy – tak ku przestrodze pozostalym. Siedziec cicho bo jak nie to wypad…

 2. Znacie przekaz ,,ofiary”. A prawda jest taka, że nie wykonano polecenia służbowego, które mogło narazić firmę finansowo i prestiżowo.

  1. A może ta osoba nie chciała być ,,ofiarą” w tak nieudacznie zażądzanej firmie i nie zgadzała się na wykorzystywanie . Anonimie sumienia nie zagłuszysz. Pamiętaj,że pracownicy też mają znajomych i rodziny, a po opowieściach co tam jest wyrabiane to RTI kariery za długiej nie zrobi.

  2. Czy pierwsze zwolnienie też bylo powodem narażenia firmy na straty finansowe ? Czy taki przyjeliscie sposób zwalniania ludzi – przez oczenianie.

  3. Anonimie a kim ty jesteś ze jesteś,, tak dobrze poinformowany,, wg twojego mniemania. Oczerniac ludzi to obecna władza bardzo dobrze potrafi. Trzeba robić czarny PR jak się chce kogos zwolnić, aby społeczeństwo przygotować na,, szok,,.

  4. O jakim prestiżu firmy mówisz szanowny anonimie? Ta firma kojarzy się wszystkim z politycznymi rozgrywkami na poziomie już nie lokalnym ale powiatowym ( nowy członek rady nadzorczej rti, który jest radnym a raczej radną powiatową). A jeżeli chodzi o wątek finansowy to szczerze wątpię aby szeregowy pracownik miał taką moc sprawczą aby pogrążyć firmę. Trochę to naciągane co napisałeś.

  5. Najlepiej to niech sam sie zwolni, bo siedzi i nic nie robi a kase bierze i to nie małą. To jest dopiero finansowe narazenie firmy, a prestiż to firma stracila jak zaczął nia niby zarządzać. Żenada

  1. Panie Prezesie życzę odwagi, bo patrzeć na siebie w lustrze to nie lada wyczyn. Można wykonywać zadania, ale sa granice wlasnej godności. Tylko czy Prezes jeszcze wie co to znaczy? Bardzo nie ładnie Pan postąpił.

 3. Słyszałam od znajomej a ona od swojej znajomej, że atmosfera w rti jest bardzo ciężka obecnie, więc może coś jest na rzeczy skoro tak zwalnia.

 4. Wybory to już przeszłość. A życie w naszym mieście robi się coraz ciekawsze. Z tego co słychać właśnie na mieście, to kolejne zwolnienia w słynnym RTI. Obecny prezes urzędujący od niecałego roku na tym stanowisku zdążył już zwolnić dwóch pracowników, którzy tam pracowali po naście lat……całkiem dziwne zjawisko. Nie sądzicie?

  1. Nie znam sie na firmie to zwolnie kilka osób, żeby nie bylo,że nic nie robię. Szkoda tylko,ze zapomina Pan o tym,że są to ludzie dzięki, którym ta firma nadal działa, którzy maja ogrone doświadczenie a Pan to po prostu roz…..la. Wielka szkoda

    1. U źródła? Czyli gdzie, do urzedu? Bo wszyscy wiedza,ze prezesik jest z układu Nie ma wlasnego zdania,wykonuje tylko polecenia królowej. Żenada -facet bez …

   1. Przyjdzie kryska na matyska. Nadejdzie dzien kiedy zostanie z tego rozliczony
    Jak można tak postępować, w glowie sie nie mieści. I wez tu sie czlowieku poświęć, przyjdzie taki ktos i ma gdzies lata pracy innych. Jak Panu nie wstyd

 5. W ,
  te Twoje komentarze obrazują postrzeganie świata przez pryzmat kompleksów i wszechobecnych obsesji Pana K. ,, wodza narodu”. Oszczędź proszę Nam wszystkim Twoich politycznych wynurzeń. Nie sądzę, aby kogokolwiek interesował Twój serwilizm. Pozdrawiam.

  1. Pana Jarosława Kaczyńskiego uważam za najwybitniejszego polskiego polityka po 1989 roku. Oczywiście jak każdy (Pan jest oczywiście wyjątkiem) ma swoje wady ale jakiś wielkich kompleksów i wszechobecnych obsesji nie dostrzegłem… Jak już Pana to tak bardzo interesuje to mam bardziej prawicowe poglądy i nie we wszystkim się z Panem Prezesem zgadzam. Korzystam tylko z Konstytucyjnej zasady wolności słowa. Pan zapewne, taki wielki obrońca Konstytucji, a tu takie totalitarne zapędy… Naprawdę nie ma obowiązku czytania moich wypowiedzi. Przepraszam jednocześnie za moją słabą stylistykę w ich pisaniu – gdyby Ktoś jednak je czytał.
   P.S.
   Powyborczą Pana frustrację po kolejnej przegranej liberalnego lewactwa rozumiem…
   Mam nadzieję, że to minie…

 6. Wynik PiS mógłby być lepszy…
  Gdyby nie karierowicze z sztumskiego PiS, słaby, nieznany kandydat do Senatu, mała frekwencja, no i oczywiście żelazny elektorat PO ze sztumskiego więzienia…
  P.S. Wynik frekwencji – trzeci. Trochę wstyd…

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *