Podwyżka cen za wywóz śmieci przyklepana. Kto głosował za, a kto był przeciw?

Barbara Chwesiuk, Czesława Kurak, Mateusz Lepka, Lucyna Maczyszyn, Agnieszka Parafińska, Tomasz Przybilski, Andrzej Pskiet, Ryszard Świder – to ósemka radnych Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która głosowała za podjęciem uchwały w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty. Przeciw było trzech radnych – Zbigniew Czechowski, Grzegorz Murawski, Rafał Żemojdzin. Od głosu wstrzymała się radna Wiesława Grzegowska.

Tym samym podwyżka cen za gospodarowanie odpadami, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, wchodzi w życie. Na poniedziałkowej sesji nieobecna była trójka radnych, ale nawet jeśli głosowałaby ona przeciw tej podwyżce (co naprawdę trudno jest sobie wyobrazić), to i tak nic nie uchroniłoby mieszkańców gminy Dzierzgoń od planowanej podwyżki. Poniżej możecie zobaczyć protokół z głosowania.

Przy okazji zwracamy uwagę na ciekawy wątek, o którym wspomniał jeden z naszych czytelników. Musimy cofnąć się do roku 2018 (kadencja burmistrz Elżbiety Domańskiej), kiedy to obecna wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Czesława Kurak tak pisała o podwyżce cen za wywóz śmieci.

Link do posta wraz z komentarzami: https://www.facebook.com/czeslawa.kurak/posts/2004691189604067

Możesz być zainteresowany

Comment (17)

 1. Płacimy tak dużo dlaczego mieliśmy swoje wysypisko czemu przestaliśmy to dla Malborka ,kto wziął za to pieniądze teraz to byśmy mieli u siebie nikt o tym nie wspomina

 2. Tak to juz jest Pani każe radni słuchać muszą jak nie to wypad
  Mnie zastanawia głos Pani Grzegorzewskiej który to już raz wstrzymuje się od głosu w ważnej sprawie dla mieszkańców hmm…
  Bezbarwna postać w radzie jak dla mnie chyba nie chcę sobie mostów z jednej i drugiej strony palić….

 3. Gminy wg ustawy mogą elastycznie dopasowywać swój system gospodarki odpadami do potrzeb mieszkańców.Mają bowiem możliwość łączenia różnych metod naliczania stawek za wywóz śmieci.Gminy mogą wybierać jeden z 4 sposobów ich naliczania:
  * od liczby mieszkańców faktycznie zamieszkujących daną nieruchomość,
  * od powierzchni nieruchomości,
  * od ilości zużytej wody,
  * za gospodarstwo domowe stawka ryczałtowa .
  Oglądając XVII sesję RM dziwię się,że nikt z radnych nie spróbował przedstawić innej metody naliczania opłat.Nie wspomnę już o tym,jak można głosować nad podwyżką, nie widząc kalkulacji kosztów wzrostu cen.

 4. Co taka podwyżka A co z obietnicą że renciści i emeryci będą mieć zniżkę ,,mam 5 lat na to,,piękne słowa przytoczone .Czekamy na więcej w tym trudnym czasie dla Nas

 5. Ryszard Świder był za podwyżką 😂🤣🤣😂🤣a za Domańskiej krytykował i walczył przeciw jakimkolwiek podwyżką no kabaret.
  Wreszcie mogli sobie zagłosowac raz za podwyżką.
  Jaja zostały w kalesonach.

 6. Chciałbym zauważyć z przykrością,że ci wszyscy radni głosujący tą uchwałę za podniesieniem opłat za śmieci ,nie została przedstawiona im kalkulacja,która potwierdziła i uzasadniła tak wysoką blisko 40% podwyżkę za śmieci.Czemu radni tego nie sprawdzają ,tylko klepią jak im burmistrz ka…..e.

  1. Mam nadzieję że wszyscy, którzy głosowali za obecną władzą w postaci radnych i burmistrza są z siebie zadowoleni i dumni z podejmowanych decyzji przez ich przedstawicieli.

  2. No no no czemu bez reakcji żadnego radnego z koalicji rządzącej, królowa pootwierała spółdzielnie to teraz trzeba im pomóc bo dług rośnie Brawo Wy

 7. Jeszcze cieplutka decyzja
  bedziemy placic wiecej za smieci z 18zł. na 25zł. a nie segregowanie z 35zł. na 50zł. to wszystko od osoby.
  Dodam, że za podwyżkami głosowała radna Czesława Kurak, ktora jeszcze nie tak dawno krytykowała wczesniejsze podwyżki.Brawo takich radnych nam trzeba😂
  jak juz ktos napisał” pozdrawiam cieplutko”🤣😂🤣🤣🤣

  1. Szok, jaka gospodarność naszej gminy. Na BIP Dzierzgoń widać pensje pana wiceprezesa Rti z Poznania za 3 miesiące zatrudnienia
   (październik- grudzień) w 2019 ponad 30.000 zł. Brawo. Dajecie radę.

 8. Radna krytykowała wszystko w poprzedniej kadencji.Czy była zazdrosna ze burmistrzem została nauczycielka? Wtedy podwyżki krytykowała a teraz chwali i tłumaczy, że to wina poprzednikow. Gdyby w poprzedniej kadencji uchwalono takie podwyzki to pewnie wybuchloby powstanie gminne😂.
  Kiedy radna mowi prawde? bo trudno się zoriętować. Pewnie chaslo wyborcze DAMY RADE jej przyświeca. Piękny prezent swiąteczny w czasie covid19. Brawo radni, czasami to mi was żal.

 9. Zgodnie prawem to radni rzadzą w gminie a burmistrz jest od wykonywania ich uchwal itp. a w naszej gminie jak jest, kto kim rządzi?

 10. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia… Pani radna… Pozwolę sobie zacytować panią „pozdrawiam cieplutko”.

 11. Ha ha Radna Kurak się wysiliła w 2018 roku na pokazanie oburzenie za podwyżki. Jak dostała funkcje i pobiera dietę to pokazała co jest dla niej ważne. Już nie walczy o wszystkich , zapomniała o mieszkańcach? jak pieniądze i funkcja zmienia okulary przez, ktore widzi się świat. Dlatego takich radnych nie powinno być, ktorzy mowią to co w danej chwili jest dla nich korzystniejsze .

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *