Siedem kandydatur z Dzierzgonia w plebiscycie Osobowość Roku 2020

Osobowość Roku to coroczny plebiscyt Dziennika Bałtyckiego, w którym wybierać można osoby szczególnie zaangażowane w życie społeczne, polityczne i kulturalne województwa pomorskiego, w tym powiatu sztumskiego. Jak czytamy na stronie internetowej: głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka. Laureaci z każdego miasta bądź powiatu awansują do wojewódzkiego finału akcji. 

No dobrze, kto z gminy Dzierzgoń został nominowany w poszczególnych kategoriach? Sprawdźmy. 

1. Działalność społeczna i charytatywna: Marta Budzińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu za liczne inicjatywy charytatywne podejmowane na rzecz społeczności lokalnej. 

2. Polityka, samorządność i społeczność lokalna: Ryszard Świder, przewodniczący Rady Miejskiej w Dzierzgoniu za aktywną opiekę nad Młodzieżową Radą Miasta, znakomitej szkoły samorządności dla młodych ludzi.

3. Kultura: Magdalena Grodecka, dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury za energiczne przygotowanie wielu propozycji kulturalnych mimo obostrzeń spowodowanych pandemią.

4. Biznes: Zbigniew Przybysz, prezes i właściciel przedsiębiorstwa Kram za konsekwentne i skuteczne budowanie własnego przedsiębiorstwa i tworzenie nowych oddziałów. Sławomir Erber, prezes Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu za konsekwentne budowanie pozycji prowadzonej spółki w całym regionie pomorskim. Ewa i Bogdan Toporkiewiczowie, właściciele gospodarstwa pszczelarskiego w Dzierzgoniu za stworzenie i rozbudowanie gospodarstwa pszczelarskiego, promowanie pszczelarstwa wśród mieszkańców Powiśla. Dobrosława Frączek, prezes Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu za konsekwentne budowanie pozycji lokalnego Banku Spółdzielczego, otwartego na potrzeby mieszkańców. 

Głosować możecie oczywiście na stronie www.dziennikbaltycki.pl/osobowosc-rokuZapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu, a o wynikach również postaramy się was poinformować.

Zdjęcie: dziennikbaltycki.pl/osobowosc-roku

Możesz być zainteresowany

Comment (1)

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *