Szkoła przy ulicy Krzywej doczeka się zmodernizowanej kuchni

Gmina Dzierzgoń pozyskała środki na pierwszy etap gruntownej modernizacji kuchni wraz z jadalnią w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Krzywej w Dzierzgoniu. Jak czytamy na profilu Gminy Dzierzgoń w mediach społecznościowych, całość projektu zamknie się w 100 tysiącach złotych, ale 80 tysięcy złotych zostanie sfinansowane przez program „Posiłek w szkole i w domu”. Gmina dołoży od siebie pozostałe 20 tysięcy złotych.

Mamy to! Pierwszy etap tak bardzo potrzebnej, gruntownej modernizacji kuchni wraz z jadalnią w Szkole Podstawowej przy ul. Krzywej zostanie zrealizowany z zewnętrznym dofinansowaniem. Tym razem o środki wnioskowaliśmy do programu „Posiłek w szkole i w domu” i udało się!  Całość kosztów to kwota 100 tyś złotych ale aż 80 tyś złotych zostanie pokryte przez pozyskane środki! Cieszymy się, że mamy możliwość zadbania o naszą oświatę  – inwestycja w Wasze dzieci to jedno z najważniejszych zadań dla nas jako samorządu.” – głosi notka na profilu Gminy w internecie. 

W komunikacie jest mowa o pierwszym etapie, więc dzieci i rodzice mogą żywić nadzieję na kolejne etapy modernizacji, ale o tym dowiemy się zapewne w przyszłości.

Możesz być zainteresowany

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *