Wynagrodzenie członków Zarządu RTI wynosi od 10950 do 11500 złotych

Na początku marca radny Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Grzegorz Murawski zwrócił się do prezesa Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu Sławomira Erbera z prośbą o udzielenie informacji o wysokości zarobków członków Zarządu oraz członków Rady Nadzorczej RTI S.A. w Dzierzgoniu. Treść pisma publikujemy poniżej.

Z odpowiedzi prezesa RTI Sławomira Erbera możemy się dowiedzieć, że zasadnicze wynagrodzenie członków Zarządu Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu wynosi od 10950 do 11500 złotych brutto miesięcznie. Całą treść odpowiedzi na pismo radnego również publikujemy Państwu poniżej.

 

 

Możesz być zainteresowany

Comment (34)

 1. Ale co się dziwić ? nauczyciel historii 2,500,- miesięcznie. Prezes 10,950,- miesięcznie. Tez bym wybrała tę drugą opcję, nawet jak bym nie miała pojęcia na czym polega ta praca i o co chodzi w tych projektach. Przecież tak są od tego zdolne kobitki.

 2. P. Erber, dla mnie jak ktoś pisze że – mamy to! To znaczy że coś już ma a nie że mieć dopiero będzie! Trzeba było by się chwalić jak już byście coś mieli a nie ludzi w błąd wprowadzacie. To nie tylko moje zdanie tak na marginesie. A ja nie muszę wchodzić w jakieś szczegóły. Albo coś mam albo nie. Proste.

 3. A czy vc prezes bierze delegacje ? ile to kosztuje miesiecznie RTI?
  Umocowane to w ustawie , moze prezes napisze skoro sledzi tak dokladnie co ludzie piszą?
  Ile wyplacono delegacjo vc prezesowi? jakie to kwoty ?

 4. Prezes zamiast pracowac to tłumaczy i pisze komentarze na Dzierzgon.info . w pracy nie ma zajęcia, nudzi się ? Walczy z opozycja czy o swoje zarobki ?

 5. I jeszcze jedno. Wysokość zarobków ma umocowanie prawne – Ustawa z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. Proszę przeczytać art. 4. To nie samorząd tworzył poziom tych zarobków. To prawodawca.

   1. A jak ludzie z wiosek? Zadowoleni? Wszyscy pracę mają? Powstały nowe zakłady? Bo o to były pretensje wcześniej. A teraz sielanka ale dla ludzi z zewnątrz!

  1. Za co placa?Czy placą za codzienne wyjazdy do domu na obiadzik w czasie godzin pracy?
   Zgodnie z ustawa umocowane są wyjazdy w godzinach pracy do domku na obiadzik?

 6. Panie Erber weź się Pan do roboty w końcu a nie po portalach wypisujesz. Rti się chwali że ma pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej i co ? Gdzie one są? Bo jak dzwoniłem do was to się okazuje że jeszcze żadnych pieniędzy nie macie! To po co piszecie że macie? Jak nie macie? Kto tu kogo wprowadza w błąd?

  1. Many… należy czytać ze zrozumieniem. Pisaliśmy, że otrzymaliśmy pozytywną decyzję o dofinansowaniu realizacji projektu. Pieniądze będą to kwestia budowy bazy formalnej. Najpierw dokumentacja, później dotacje. A co do mojej pracy… to w zakresie obowiązków mam dbanie o wizerunek firmy. Stąd mój czas na odpowiedź dla Państwa 🙂

   1. Ha,ha pierwsze- to kontakt szefową ,,prezesa”,drugie- dbanie o wizerunek firmy ,trzecie-?,bo z całą resztą to chyba cieniutko.Może na koniec kadencji będzie ciut lepiej.Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i uśmiechu, bo niesmak już jest.

 7. Jeśli Państwo pozwolą to dopełnię obrazu. Poprzedni zarząd RTI składał się również z prezesa i wiceprezesa. Ich zarobki były zbliżone (te dzisiejsze są efektem ustaleń GUS w sprawie w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (procentowy wskaźnik jest niemal identyczny). Moja umowa nie jest tak ,,wyszukana” jak mojego poprzednika. Jest standardowa – ewentualne odszkodowanie na poziomie 3 – miesięcy. Pan Sarnowski dostał umowę uwzględniającą oprócz tzw. ,,standardu” również zakaz konkurencji – odszkodowanie 6 – miesięczne. Proszę teraz oszacować, jakiego rzędu to są pieniądze. Kolejna kwestia – uposażenia członków Rady Nadzorczej. W listopadzie 2015 roku na wniosek Pani Domańskiej wynagrodzenie Rady Nadzorczej podniesiono o 300%. Dziś uposażenie członków RN RTI pozostaje na tym samym poziomie. Tak na marginesie, inicjatorowi wszelkich działań przeciwko RTI przypominam , że warto poszukiwać prawdy, a nie manipulować opinią publiczną. Ta Spółka jest naprawdę ważna dla naszej społeczności. Proszę pozwolić nam spokojnie pracować. Pozdrawiam.

  1. Oni chca spokojnie pracowac ? moze nie pracowac tylko w spokoju zarabiać?
   A jak prezesik z Poznania ile dni pracuje za 11 tys miesiecznie? napracowal sie przy wyborach ? moze teraz musi odpoczać za 10 tyś miesiecznie?

 8. wychodzi 2,5 tysiąca za 1 dzień pracy licząc że miesiąc ma cztery tygodnie a vice prezes jak ktoś mówił bywa raz w tygodniu w pracy.

  1. Taka wladze mieszkancy wybrali na podstawie prawdy
   przekazywanej w gazetce szmatławcu jak pisano „Czas Dzierzgonia”
   Szli do wladzy z frazesami na ustach a jaki był cel ? niech kazdy sobie odpowie.

  2. Jak ja się cieszę że Murawski jest radnym, bo byśmy nic nie wiedzieli
   I niech nikt nie mówi że on robi coś dla poklasku, bo jak widać nic z tego nie ma, tylko klakierzy burmistrzowej po nim jadą.

 9. Facet z Poznania który nawet roku nie przepracował zarabia dziesięć tysięcy? Czym się zasłużył na takie pieniądze od razu? A jeszcze podobno jest raz w tygodniu w pracy? Czy to się dzieje naprawdę?

 10. Czemu nie napiszecie ile zarabiał poprzednik i jak sobie przygotował umowę? Z tego co wiem tam była kwestia 6 miesięcznej odprawy i tam kasy poszło za nic- za to że odszedł… Czy to prawda że grube dziesiątki tysięcy poszły za odwołaniem??? A Pan Murawski jakoś nie protestował i nie pytał o wysokość pensji prezesa kiedy burmistrzem była Pani Domańska, wtedy mu to jakoś nie przeszkadzało…

  1. Nie ma to jak nasza gmina, mamy szczęście. Kiedys bylo tak ze jedna osoba siedziala w zarzadach społek jakie tylko były. Teraz nastała epoka tworzenia społek i prezesów mamy jak grzybow po deszczu. Jak to jest ze od 7 do 16 pracuje sie w ZGKiM jako szereowy pracownik a w utworzonej spólce córce ZGKiM podobno Verde jest sie prezesem? To moje pytanie o ktora firme bedzie bardziej dbał? A takze czy te nowe spolki nie zabrały ZGKiM tych usług, ktore przynosiły znaczne dochody?
   Dla czyjego dobra powstały te spółki jak VERDE, KOSZ ??? I pytanie dlaczego zatrudniono ludzi, ktorzy juz pracuja a nie tych ktorzy pracy szukają????
   Dla mnie to społki powstały wiadomo po co, jesli ktos nie wie to niech pomysli.

 11. Niech każdy pilnuje swojego gara.Pracują,więc pobierają wynagrodzenie -logiczne .
  Ktoś te pensje ustalił ,sami sobie ich nie przydzielili .
  Na marginesie …Średnia krajowa w tym roku to 5.500 zł brutto..
  A nieliczni tyle zarabiają …

 12. Bo tak zarabiaja nieliczni-Prezydent Polski , Premier, Marszalkowie Sejmu i Senatu i oczywiscie członkowie rady nadzorczej dzierzgonskiego RTI.
  Może jeszcze napiszcie ile zarabiaja w spółce Kosz ? to bedzie ciekawa lektura dla wyborców. Ale dali sie ograc wyborcy i wybrali to co juz raz bylo, tylko płec sie zmieniła.

  1. To są zarobki Zarządu czyli Prezesa i V-ce Prezesa. Nie mylcie z członkami rady nadzorcze,j która otrzymuje osobne wynagrodzenie. Spotykają się pewnie raz w miesiącu albo raz na dwa miesiące. Patrząc na zarobki zarządu to rada nadzorcza zapewne otrzymuje nie wiele mniej. Do tego trzeba doliczyć pracowników pewnie jakieś 5-7 tyś. na osobę i można żyć!!!

 13. Ciekawe kto jeszcze został do obdarowania z obietnic i gdzie dostanie stołek ,bo za taką kasę to też bym diabłu duszę sprzedał

 14. śmiech na sali, Panowie i Panie co tu się wyprawia??? 🙂 wracam z Chicago i trzymam palec w pionie 🙂
  tylko powiedzcie komu ? – kto tak rozdaję kasę ??

 15. A człowiek ledwo koniec z końcem wiąże a prezesostwo proszę jakie grube tysiące, ja żeby tyle zarobić muszę kilka miesięcy zapierdzielac

 16. Jeżeli członek Rady Nadzorczej reprezentuje gminę a nie prywatnego właściciela to jest osobą publiczną i jego wynagrodzenie powinno być jawne.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *