Zbigniew Przybysz komentuje – #2

Kolejny odcinek cyklu komentarzy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Tym razem Zbigniew Przybysz zabiera głos na temat budżetu gminy Dzierzgoń oraz w kwestii pediatry w Dzierzgoniu.

Możesz być zainteresowany

Comment (11)

 1. Z calym szacunkiem Panie Zywicki…ale o co Pan walczy i z kim? Co Pan chce udowodnic i komu? Jezeli budżet jest wiekszy o 10 mln to jest i Pana wyliczenia tego nie zmienią. Nie wiem czy Pan zauwazyl ze budżet sie powiekszyl a gmina zrobila wiele inwestycji. To chyba dobrze? Czy jednak wg Waszej propagandy źle?

 2. MÓJ KOMENTARZ DO KOMENTARZA NR 2 ZBIGNIEWA PRZYBYSZA ZAMIESZCZONEGO NA DZIERZGON INFO

  Panie Zbigniewie Przybysz, pozwolę sobie odnieść się do komentarza nr 2. Od samego początku wypowiedzi wprowadza pan czytelników i słuchaczy w błąd, mówiąc nieprawdę. Mówi pan, że niezaprzeczalnym sukcesem pani burmistrz jest to, że na początku 2015 r. budżet wynosił 30 mln, a w 2018 r. ponad 40 mln, to znaczy że tę resztę środków gmina pozyskała ( cyt, Z. Przybysza) Wykonałem proste działanie matematyczne 40 – 30= 10. Według pana pozyskała 10 mln. NIEPRAWDA !!!! Proszę sięgnąć do sprawozdań z wykonania budżetu , z którymi miał pan niewątpliwie się zapoznać udzielając absolutorium pani burmistrz. Sprawozdanie Rb-27S za rok 2014 dział 852 opieka społeczna- dochód 6.108.809 zł, głównie dotacje z budżetu państwa na realizację zadań zleconych z administracji rządowej , dział 758- subwencje ogólna, wyrównawcza itd. Z budżetu państwa ( na pewno pan o tym jako przewodniczący rady wie) kwota- 11.174.628 zł. A teraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. , zarządzenie burmistrza 779/2018 z dnia 26 marca 2018 (nastąpiły zmiany w klasyfikacji budżetowej) i tak: dział 852- opieka społeczna- 1.743.533 zł, dział 855 rodzina – (nowy)- 12.668.544 zł, dział 758-subwencje- 12.410.183 zl. Porównanie i działanie i jest różnica 10.000.000 zł. ALE TO SĄ DOTACJE I SUBWENCJE Z BUDŻETU PAŃSTWA, KTÓRE GMINIE SIĘ NALEŻĄ Z MOCY USTAWY PANIE PRZEWODNICZĄCY !!!! TO NIE SĄ POZYSKANE ŚRODKI !!!!
  Jest pan bardzo skrupulatny to dlaczego nie poinformował pan słuchaczy, że za pana i burmistrz kadencji dochody własne gminy wzrosły tylko o nieco ponad 300.000 . Rok 2014- 8.880.628 zł, rok 2017- 9.190.578 zł. Należy też poinformować słuchaczy, że stan zaległości z tytułu podatków i opłat kształtował się następująco- ( dane z uchwał Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku dostępne na http://www.bip.dzierzgon.pl) 2014 r- 3.618.263 zł, 2015 r.- 3.930.700 zł, 2016 r.- 4.474.382 zł, 2017 r.- 5.123.436 zł. Chyba jest to tendencja wzrostowa, czyż nie ?
  Jeżeli pozostałe pana komentarze zawierają taką prawdę , to nie radzę ich słuchać.
  Mirosław Żywicki

  1. Panie Żywicki po pierwsze proszę nie krzyczeć – tak jak już napisałem na portalu Dzierzgoń Twoje Miasto a zostało usunięte duże litery oznaczają krzyk, w tym przypadku pewnie w akcie desperacji. Nie chce mi się rozpisywać ale krótko Pan Przybysz nie powiedział że pozyskał środki z Unii tylko powiedział że są pozyskane, tzn mogą być z różnych źródeł. To pan chce to usłyszeć. Więc proszę nie krzyczeć bo 10 mln subwencji w tym na 500 plus i inne świadczenia jest znaczną kwotą dla Dzierzgoniakow. Nie ważne z jakiego źródła ważne że je mamy. A jak Pan sobie policzy kwoty pozyskanych środków z Unii na różne projekty myślę że przez 4 lata i tak te 10 mln pozyskane. Liczę że jakieś zestawienie obecną władza zmieści to wtedy będzie czarno na białym

   1. Panie Żywicki ,a może tak dla odmiany odniesie się Pan do Pańskiego udziału w Radzie Nadzorczej RTI za czasów powołania P. Jolanty na Prezesa RTI. Ciekawi mnie czy posiadał Pan odpowiednią delegację i kwalifikacje do pełnienia owej funkcji oraz czy nie widział Pan nic niestosownego w powołaniu p. Joli na to stanowisko?

  2. Strasznie się Pan angażuje wybory w Dzierzgoniu. Ciekawe dlaczego? Z sympatii do kandydatki na Burmistrza Jolanty Sz. czy zostało Panu jeszcze poddańswto z czasów podległości słuzbowej Państwu Szewczun (celowo pisze Państwu, bo mimo,że mąż był Burmistrzem to zazwyczaj pił tylko kawę a żona rządziła gminą przez 14 lat). A moze Pan też ma obiecaną posadę jak co niektórzy kandydaci/ki do rady gminy i powiatu od Tej Pani. Taki Pan wykształcony, a na usługach

  1. Najlepiej krytykować a przy okazji pokazywać swoje błędy??przez 4 lata można było sprowadzić specjalistów np.pediatrę .Zanim zaczniecie krytykować przemyślcie własne błędy….

 3. Jak mi ktoś kiedyś powiedział niewiedza nie jest usprawiedliwieniem tacy wspaniali włodarze i nie znają zasad przyznawania kontraktów przez NFZ i przez 4 lata nikt nie pofatygował się sprawdzić czy żądania względem Spółki są wogóle słuszne i skierowane do właściwej instytucji. Specjalistów można ściągnąć zawsze ale niestety w tych realiach a mianowicie kontaktach z NFZ będą to wizyty prywatne iż każdy specjalista ma limity narzucone przez kontrakt i jeśli nie musi jeździć 50km żeby jest wykorzystać to nie będzie tego robił. Jeśli zaś będzie mu się opłacać to odwiedzi nasze miasteczko zawsze. Chciałabym również zauważyć że odbywają się bezpłatne badania wzroku, badania słuchu a nawet badania usg(odplatne) w ośrodku zdrowia. PS sugerowalabym naszym dotychczasowym włodarzom liznąć trochę wiedzy zanim się kogoś obwini za niezrealizowane obietnice wyborcze!!!

 4. Brawo dla Państwa za przyznanie się do niespełnienia obietnicy wyborczej,a nie zamiatanie jej pod dywan.Jako mieszkańcy mamy nadzieję,że w końcu doczekamy się specjalistów medycznych w naszym mieście.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *