AKTUALIZACJA. Sekretarzem jednak Mirosław Żywicki

Kto jest sekretarzem gminy Dzierzgoń? Do tej pory na to pytanie była jasna odpowiedź, ale zgłębiając ten temat okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Uwagę zwrócił nam jeden z czytelników portalu i postanowiliśmy to sprawdzić. Pod koniec marca 2019 roku w mediach pojawiła się informacja, że sekretarzem gminy została pani Aleksandra Kun. Teraz funkcję tę ma pełnić ktoś zupełnie inny. Prześledziliśmy historię tego stanowiska od marca. Zapraszamy.

14 MARCA 2019

Na stronie www.bip.dzierzgon.pl pojawia się informacja o tym, że Mirosław Żywicki został wybrany na stanowisko Kierownika Referatu Organizacyjnego w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu. Potwierdza to dokument burmistrza Dzierzgonia.

20 MARCA 2019

Na portalu www.dzierzgon-twojemiasto.pl pojawia się informacja o tym, że Aleksandra Kun została sekretarzem gminy Dzierzgoń. W artykule można przeczytać, że na to stanowisko została powołana przez burmistrz Dzierzgonia Jolantę Szewczun. Swoją pracę ma rozpocząć 1 kwietnia 2019.

(https://dzierzgon-twojemiasto.pl/2019/03/20/aleksandra-kun-zostala-sekretarzem-gminy-dzierzgon)

20 MAJA 2019

Wracamy na stronę www.bip.dzierzgon.pl. Po zmianach wprowadzonych tego dnia tak wygląda struktura organizacyjna Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu. Przy stanowisku sekretarza widnieje imię i nazwisko Mirosława Żywickiego. Jest również telefon i mail.

Zjeżdżamy na dół i na tej samej stronie możemy zobaczyć kierownika Referatu Organizacyjnego, którym jest… Aleksandra Kun.

24 MAJA 2019

VII sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Radny Grzegorz Murawski zadaje burmistrz Dzierzgonia pytanie o to, kto jest sekretarzem gminy.

Grzegorz Murawski:  Jeszcze miałbym jedno pytanie, ponieważ z tego co wiem to sekretarzem jest pani Ola, a na stronie BIP-u znalazłem zupełnie kogoś innego, dlatego nie wiem, kto jest teraz sekretarzem.

Jolanta Szewczun: Odpowiemy.

Pytanie to można zobaczyć na 2:05:52 filmu.

Obserwując tę sytuację pytań pojawia się niestety więcej niż odpowiedzi.

1. Czy w zaledwie dwa miesiące te dwie osoby po prostu zamieniły się stanowiskami?
2. Dlaczego oprócz jednej zmiany na stronie bip.dzierzgon.pl nie ma o tym informacji ani na żadnym z portali internetowych, ani na stronie gminy lub chociażby w mediach społecznościowych?
3. Urząd Miejski niespecjalnie chwali się tym, że na stanowisko sekretarza gminy po wielu latach wrócił Mirosław Żywicki. Dlaczego?

Postaramy się wyjaśnić tę sytuację.

AKTUALIZACJA. 29 MAJA 2019 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych radny Grzegorz Murawski publikuje pismo, jakie otrzymał od burmistrz Dzierzgonia Jolanty Szewczun. Wynika z niego jednoznacznie, że sekretarzem gminy nie jest Aleksandra Kun, a Mirosław Żywicki.

Możesz być zainteresowany

Comment (25)

 1. Strasznie skromna ta informacja , a może należy wskazać jawnie OD KIEDY? Warto wiedzieć z kim ma się do czynienia , czy z urzędnikiem , czy z człowiekiem prosto z ulicy albo ze szpitala.

 2. CUD w Dzierzgoniu , cudownego uzdrowienia doświadczył p. Mirosław ,wielkie podziękowania .

  Zadzwonię tylko do ZUS i się dowiem czy takie zdarzenia są możliwe i jak się zachować wobec nich?

 3. Tak sie zastanawiam od kiedy p zywicki piastuje to stanowisko? Bo jeżeli cały czas to nasza burmistrz popełniła jawne oszustwo ogłaszając ze Ola została sekretarzem… nie ładnie …

 4. No ładnie. A konkurs był na to stanowisko? Czy już w tej gminie nie ma młodych ludzi, którzy mogli by objąć to stanowisko? Pani Ola nie podołała? Czy o co chodzi? Coś za mocno zakombinowane to wszytko

 5. Niektórzy powinni pracować tam gdzie ich miejsce. Myślę, że mięsny byłby optymalny. skoro przekręt z sekretarzem nie wyszedł. Ale jak się wladza zmieni to tylko to zostanie.

 6. Maniuś, ty masz taki ogląd rzeczywistości jaka cię otacza jak pisownia, współczuję. Wachlarz prezesów w ZGKiM był taki bo poprzednicy za czasów Kazia wyprodukowali taki stan, że nie było odważnych aby się z tym zmierzyć. Jedynie Paweł Michalski , dlaczego najbrudniej w Dzierzgoniu bylo za czasów teraz powołanej a właściwie tej,która wróciła? Zobacz jak wyglądają ulice , dziura , pobocza zarosniete , szczególnie jak się idzie do szkoły przy ul. Krzywej przy moście. Dlaczego burmistrz nie prezetuje takich zdjęć , tylko promuje sie gdzie tylko można. Świadczy to o tym ,że nie mysli o wszystkich tylko sobie.

 7. A czy to ważne Kto jest sekretarzem w tym układzie zamkniętym…
  P.S.
  Serdeczne podziękowania dla Wszystkich Którzy w niedzielnych wyborach zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość
  Ukłony
  W

  1. Obser 🙂 dobry jesteś , pisownia? Spójrz na swoją. U mnie literówka , u Ciebie również. Za Kazia był Thiede. Bil (skazany, z wyrokiem) i Klein tzw. specjaliści to pomysły Domańskiej. Nie zaklinaj rzeczywistości 🙂

 8. W poprzednim okresie była pełen wachlarz kompetencji, zwłaszcza w doborze kadry w ADM i w szkołach, w których teraz panują fatalne relacje dyrekcji z kadrami.

 9. Ojojoj, bardzo trudne pytanie dla P. Burmistrz. Trzeba konsultacji i odpowiedź na piśmie dla radnego, a dla mieszkańców kiedy????

 10. Maniek to chyba nie żółć tylko rzetelny artykuł o tym co się dzieje w samorządzie, to po pierwsze. Bo chyba nie zaprzeczysz, że sytuacja dosyć dziwna? Po drugie, padło ze strony radnego proste pytanie i odpowiedź na nie równie powinna być prosta i natychmiastowa. Mam nadzieję że z tym również się zgodzisz. Po trzecie komentarze są zróżnicowane, no ale ilu komentujących tyle opinii, emocji i różnych punktów postrzegania rzeczywistości. Po czwarte jak sięgnę pamięcią gdy burmistrzem była p. Domańska to na dtm komentarze były bardzo mało wyszukane zarówno na nią jak i ludzi z którymi współpracowała. Pamiętasz? Bo ja tak. A co powiesz o tzw. gazecie ” czas Dzierzgonia” wydawanej tylko przed wyborami? To było fair Play?

 11. To wasza niekompetencja powala. A moze vc przewodniczaca wie kto jest sekretarzem gminy. Burmistrz na sasji byla tak zaskoczona ze na pytanie kto jest sekretarzem nie potrafila odpowiedziec bo do tego trzeba konsultacji z prawnikami przewertowac tony aktow prawnych. Proste pytanie i brak odpowiedzi pokazuja kompetencje , burmistrz nie odpowiedziala kto jest sekretarzem tak jakby pytanie dotyczylo Pcimia. wolne zarty drodzy samorzadowcy.

 12. Takich pism to nawet Miodek nie zrozumie bo pisza jedno a robia drugie ale czego mozna wymagac. Najwazniejsze sa stołki a nie prawo.

 13. Pytanie do Ryszarda Świdra – czy pan wie kto jest sekretarzem gminy? Czy moze mamy w gminie za pana rzadow 2 sekretarzy? To pan na ostatniej sesji zwraca sie do Pani Kun „Pani sekretarz” dokladny czas w transmisji sesji 45 min i 1godz 18 min. Czy pan panuje nad tym co sie wyprawia w gminie? Jesli pan sobie nie radzi to prosze zrezygnowac z tej zaszczytnej funkcji. Ponawiam pytanie- kto pelni funkcje sekretarza gminy?????

 14. Ciekawe jak długo będziemy czekać na oficjalną odpowiedz .Zdaje się że radnemu powinna odpowiedzieć na sesji,chyba że pytanie było za trudne i się go nie spodziewała. Poza tym to powinna się skonsultować i odpowiedzieć .Tak się to bynajmniej odbywało do tej pory,a tu robią sobie co chcą.Żenada stołki zamienione, a na tak ważne pytanie nie potrafi odpowiedzieć.

 15. O co tu chodzi…zawsze myślałem że praca w samorządzie to praca na rzecz WSZYSTKICH mieszkańców a nie wybranych grup społecznych czy osób. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie bo już skolowacialem kompletnie.

 16. Bez pana z poza Dzierzgonia nie dadza sobie rady ? Rwali sie do wladzy a teraz nie ma komu robic ? vc burmistrz sobie nie radzi ? po co tworza dodatkowe etat , to wyrzucane pieniadze,moze im potrzeba 2 sekretarzy bo jeden w urzedzie robi a drugi na sesjach sie pojawia , dziwne ? Zamieniaja sie stolkami i bawia sie w chowanego przed mieszkancami? ludzie nie maja ochoty na takie zabawy. Dyrektorow, Prezesow sie zwalnia a w urzedzie rotacja stołkowa sie odbywa.

 17. Cicho,cicho bo się wyda.Prawie się udało, miało jeszcze, no ale cóż……..{Bezprawie się udało,……..}

 18. Haha, no to nie źle się narobiło. Dziwna sytuacja i jeszcze bardziej dziwny jest brak jakiejkolwiek informacji mediów a tym bardziej tych zaprzyjaźnionych z władzą 😉

 19. Pamiętam dokładnie z jakimi fajerwerkami było ogłoszone że p. Kun została sekretarzem, gratulacji nie było końca oraz komentarzy że w końcu sekretarzem jest osoba z Dzierzgonia….i nagle co się wydarzyło że już nie jest? I dlaczego my mieszkańcy nic o tym nie wiemy, dlaczego doszło po „cichu” do tej zmiany?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *