Alert obywatelski: uważajcie na fontannę

Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników dotyczące fontanny przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. Mieszkaniec przechodził obok niej i zauważył, że woda, która się w niej znajduje jest bardzo brudna. Dodatkowo fontanna wydaje się przeciekać. Woda w fontannie to zapewne efekt ostatnich opadów deszczu, ale nie wiemy czy służby miejskie zamierzają coś zrobić w kwestii doprowadzenia tego miejsca do stanu używalności czy też nie.

Zaczynają się wakacje, dlatego my apelujemy do mieszkańców o szczególną ostrożność w czasie przebywania w tym miejscu. Kontakt z taką wodą może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. My mamy nadzieję, że takie widoki nie będą w naszym mieście codziennością, ale na ten moment prosimy: uważajcie! 

Możesz być zainteresowany

Comment (13)

 1. Niedawno gdzieś czytałem komentarz, niestety nie zacytuję dokładnie ale coś w tym sensie, że teraz w Dzierzgoniu to się wszystko pięknie zieleni..no cóż faktycznie się zieleni jak widać nawet woda w fontannie!!! P.S. zakrzaczone pobocza też się pięknie zielenią!!!

  1. Brudno jest, ale teraz to już Pani burmistrz nie przeszkadza. Pracownicy Admu w godzinach pracy fuszki robią. Od demokracja

 2. Ja juz teraz zrozumiałem po co ta fontanna, to ma spełniać rolę dzierzgońskiej perfumerii. Czyżby
  to wiztytowka obecnej władzy ? Miałczenie kotów przeszkadzalo spac a smierdzace bagno nie? nie przeszkadza bo tego nie widac z okna? Innym bedzie smierdzieć.

 3. Jak widze to wrocila norma , zrobic zainkasowac a potem niech nikt sie tym nie interesuje. Pamietacie piasek z nad morza przywozony na kuksy albo szlakiem zamkow gotyckich co z tych wydanych ogromnych pieniedzy pozostalo , teraz zaczyna sie to samo .Fontanna byla w zainteresowaniu gdy wykladali pieniadze na nią. Moze teraz przy fontannie zrobia sobie zdjecia burmistrz i vc burmistrz moze przewodniczcy rady razem z radną Kurak. Władza do zdjec i na facebooka , dopiszcie – to my wydajemy spoleczne pieniadze.

 4. Pani radna tak zachwalała tą fontannę a teraz co,, cisza,, – aha pani już z okna nie widzi tego bagna.Jutro święto a tu taki alert brawo mieszkańcy na Was zawsze można liczyć.

 5. Nie te zdjęcia to na pewno fotomontaż,przecież tak nie dawno była reaktywacja tej beznadziejnej fontanny to nie możliwe aby znowu się popsuła.Tak z ciekawości. Ile ta fontanna pochłonęła już pieniędzy na te ciągłe remonty?Wszyscy wiemy jaki to bubel nam zamontował stolarz.Przecież to się nie nadaje do ogródka domowego,a co dopiero coś co ma być jedną z wizytówek Dzierzgonia.

 6. Wczoraj dzieci odganiałam od tej wody,bo miałam duże obawy o ich zdrowie.a jeszcze nie dawno widziałam jak dzieci chodziły w środku,teraz się niestety nie da.Tak gorąco przydało by się żeby ta fontanna działała przez cały sezon letni,a nie tylko na jak są jakieś imprezy przed DOK.

 7. Niech w tej fontannie zażywa ochłody radna , ktora tak sie zachwycala pieknem tego obiektu. Smialo nie ma co czekac mozna razem z kotami sie pluskać. Ekologia w gminie Dzierzgon a moze niedlugo EPIDEMIA , brawo wy !!!!

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *