Brud z parkingu cmentarza spływa pod prywatne posesje

W ostatnich tygodniach na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową trafiło kilka zgłoszeń od mieszkańców gminy Dzierzgoń dotyczących przeróżnych spraw. Nie ukrywamy, że bardzo nas to cieszy, ponieważ możemy zająć się tematami, które są dla Was naprawdę ważne.

Na początek sprawa, z którą zgłosili się do nas mieszkańcy osiedla Jana Pawła II w Dzierzgoniu. Borykają się oni bowiem z problemem kamieni i szlamu spływającego z parkingu cmentarza. Kamienie te wraz ze szlamem spływają przez uszkodzone i zaniżone krawężniki na drogę osiedlową pod ich posesje.

Mieszkańcy muszą samodzielnie sprzątać te nieczystości. Dzieje się tak głównie przy dużych opadach deszczu. Woda z kamieniami spływa niekiedy aż do skrzyżowania z drogą Wojska Polskiego. Mieszkańcy posesji muszą również sprzątać te kamienie, ponieważ przejeżdżające samochody powodują, że kamienie odpryskują spod kół, a to spowodować może uszkodzenie ich zaparkowanych aut.

Problem z pewnością załatwiłaby zmiana nawierzchni parkingu przy cmentarzu. Naszym zdaniem wystarczy odrobina dobrej woli i odpowiednia organizacja pracy Gminy, aby ta kwestia została rozwiązana.

W ramach naszego alertu obywatelskiego obiecujemy zająć się tą sprawą i ją monitorować. Przypominamy jednocześnie, że możecie napisać nam o każdym problemie, z jakim się borykacie, a my postaramy się nad nim pochylić. Zgłaszajcie się pod adresem kontakt@dzierzgon.info.pl lub przez formularz dostępny na podstronie Kontakt.

Po ostatniej naszej interwencji kładka przy ulicy Limanowskiego została odnowiona. Pisaliśmy o tym tutaj. Wierzymy, że również i tym razem nasze starania przyniosą efekt, a mieszkańcy osiedla Jana Pawła II odczują ulgę.

Możesz być zainteresowany

Comment (10)

  1. I tak to zgonią na poprzednią p.Burmistrz przecież jak ktoś nie ma co powiedzieć to najlepszą obroną jest atak.

  2. Jedyny portal gdzie można coś zgłosić i nikt tego nie wykorzysta przeciwko Tobie.Dziękuje.Teraz to będą szybkie reakcje władzy.

  3. Panie Robercie czemu na portalu DTM nic nie pisze pan co się dzieje w gminie -brak tematów .Co ludzi obchodzi co się dzieje w Białymstoku czy gdzie indziej.W nagłówku jest Twoje Miasto a zajmujesz się jakimiś bzdetami.Pomyśl zanim coś napiszesz ,chyba że ty tego nie piszesz przepraszam. Nam prostym ludziom wystarczy ten portal chociaż tu można się dużo więcej dowiedzieć .

  4. Niech Burmistrz sie zajmie problemami mieszkancow a nie klubem seniora bo jak bedzie reterendun to seniorki nie wystarcza . Do roboty burmistrz bo my ci placimy za robote a nie za jezdzenie i fotografowanie sie . Twarz nie fotogeniczna przykro mi ale taka prawda. Brud splywajacy z parkingu przy cmentarzu to obowiazek gminy z tym zrobic porzadek. Do roboty a nie pic kawe.

  5. prosze zobaczyc jak przy deszczach wyglada nasz chodnik przy bloku nr.6 na placu wolnosci,ze nie mozna sie minac,bo same dziury i kaluze..

  6. Chociaż jeden portal pisze o problemach mieszkańców Dzierzgonia i gminy, bo na drugim to tylko pożary, wypadki i to jeszcze nie w naszej gminie co to kogo obchodzi u nas jest tyle rzeczy że głowa mała. Pozdrawiam portal i prowadzącego go.

  7. Dosyć sceptycznie podchodzilam do tej strony. Ale teraz zauważam, ze faktycznie zajmujecie się ważnymi dla nas sprawami. Nie owijacie w bawełnę ze wszystko jest cacy i co najważniejsze nie lekcewazycie naszych sygnałów.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *