Mieczysława Płączyńska lub Grzegorz Murawski – nowego członka Rady Miejskiej poznamy 7 kwietnia

W grudniu 2018 roku Zbigniew Przybysz złożył rezygnację z mandatu radnego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu i już wtedy wiadomo było, że gminę Dzierzgoń czekają wybory uzupełniające. Oczywiście wybory dotyczyć będą tylko jednego okręgu – tego, w którym wybory wygrał Zbigniew Przybysz. Mowa tutaj o Okręgu Wyborczym nr 1 obejmującym: ulicę Słoneczną, Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, 11 Listopada oraz ulicę Betoniarzy.

O samej sprawie rezygnacji ze sprawowania mandatu radnego Rady Miejskiej w Dzierzgoniu przez Zbigniewa Przybysza pisaliśmy szeroko. Poniżej odsyłamy do artykułów, w razie gdyby ktoś z naszych czytelników chciał sobie przypomnieć powody jego rezygnacji.

  1. Zbigniew Przybysz rezygnuje z mandatu radnego 
  2. Treść oświadczenia Zbigniewa Przybysza ws. rezygnacji z mandatu radnego 

Już w styczniu znaliśmy datę wyborów uzupełniających w powyższym okręgu. Wojewoda Pomorski ustalił jej datę na niedzielę 7 kwietnia 2019 roku. Na potrzeby tych wyborów zostały w Dzierzgoniu zrejestrowane dwa komitety – KWW Grzegorza Murawskiego oraz KWW Jolanty Szewczun.

Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnie kandydatów, ale z naszych informacji oraz informacji pojawiających się w mediach wynika, że do pojedynku o zaufanie mieszkańców Okręgu Wyborczego nr 1 powalczy dwójka kandydatów – Mieczysława Płączyńska oraz Grzegorz Murawski.

Pani Mieczysława Płączyńska jest zupełnie nowym nazwiskiem w lokalnej polityce, jednak mieszkańcy gminy Dzierzgoń doskonale mogą znać ją z wieloletniej pracy jako nauczycielka w szkole podstawowej w Dzierzgoniu.

Grzegorz Murawski brał udział w wyborach samorządowych w 2018 roku, jednak nie uzyskał wystarczającej liczby głosów potrzebnych do zasiadania w Radzie Miejskiej. Ma on jednak doświadczenie w pracy samorządu, ponieważ w poprzedniej kadencji (2014-2018) był członkiem Rady, a nawet pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego.

Kto wygra? O tym przekonamy się dokładnie za miesiąc.

Możesz być zainteresowany

Comment (10)

  1. Do roboty sie wezcie a nie siedzicie ja te pajaki na firankach i obserwujecie plotkujecie darmoznady jedne lub na laweczkach brak slow

  2. Pani nauczycielka co to ma być może jak zostanie wybrana to weźmie ją na opiekuna młodzieżowej rady, nie możemy do tego dopuścić.

  3. Nie na temat ale robilam dzisiaj porządki. Nie wstawilam zdjęcia na fejsie. Zapomniałam podzielić sie tym wydarzeniem ze znajomymi. Ehh

  4. Co to się dzieje nikogo innego nie miała tylko p. nauczycielkę? Porażka szkoda słów, ktoś boi się zwolnienia z pracy.

  5. Zmiany w szkolach powoduja ze wygrana w wyborach zapewnia prace bo jak wiemy aby zwolnic radnego Rada Miasta musi wydac opinie, a jak sie dolacza do wiekszosci to pewne ze takiej opini Rada nie wyda i w taki sposob nie traci radny pracy, straca inni, ktorzy nie maja poparcia . Wiemy, ze radny, ktory jest uzalezniony to tylko maszynka do glosowania.Pamietamy radnych za czasow meza tez glosowali wszyscy razem.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *