Budżet Obywatelski 2019 – w puli blisko 180 000 zł

Można już zgłaszać zadania w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2019. Kwota, jaka będzie do wydania w tej edycji konsultacji społecznych oscyluje w granicach 180 000 złotych. Może się ona jeszcze zmienić, ponieważ musi być ona zatwierdzona przez Radę Miejską w Dzierzgoniu w Uchwale Budżetowej w sprawie budżetu Gminy Dzierzgoń na rok 2019.

Budżet obywatelski gminy Dzierzgoń będzie w roku 2019 podzielony na cztery okręgi. Dla każdego z tych okręgów przeznaczona będzie inna kwota.

1. Okręg nr 1 – Miasto Dzierzgoń – 130.000 złotych
2. Okręg nr 2 – Osiedle Jasna – 10.916 złotych
3. Okręg nr 3 – Osiedle Jeziorno – 15.877 złotych
4. Okręg nr 4 – Osiedle Stanowo – 19.588 złotych

Konsultacje społeczne przeprowadzone zostaną w dwóch etapach.

1. Pierwszy etap to pisemne zgłoszenie propozycji zadania do ujęcia w budżecie obywatelskim, z wykorzystaniem formularza, który dostępny jest na stronie BIP (można go pobrać stąd), w okresie od 15 stycznia do 18 lutego 2019 roku.

2. Drugi etap to wybór zadań do realizacji z wykorzystaniem karty do głosowania (papierowej lub interaktywnej) dostępnej na stronie bip.dzierzgon.pl w zakładce 'Budżet Obywatelski” od 19 lutego do 12 marca 2019 roku.

Jak co roku do przeprowadzenia konsultacji został powołany specjalny zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, w skład którego wchodzą:

1. Wojciech Demko – przewodniczący zespołu
2. Jerzy Sulim – koordynator zespołu
3. Halina Redlin – członek zespołu
4. Lech Zieliński – członek zespołu
5. Wojciech Budziński – członek zespołu

Możesz być zainteresowany

Comment (4)

  1. Emeryt przecież oni napewno sponsorowali ten wieczorek dla seniorów,bo inaczej tego nie można zrozumieć . Myślę , że mam rację.

  2. Ciekawe spotkanie odbyło się w Dzierzgoniu w RTI. Seniorzy na swiatecznym spotkaniu z rodziną
    Szewczunow . Szewczuny przyszli się najeść za darmo. Żona, mąż, brat , bratową. Tego chcieli żeby korzystać ze wszystkiego co będą organizować, zawsze muszą cos z tego mieć. tym razem jedzenie.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *