Co tam w DOK? Capoeira i warsztaty florystyczne

Zaglądamy w bardziej kulturalne rejony i sprawdzamy, co tam słychać w tych trudnych czasach w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. A dzieje się sporo. Cały weekend fani brazylijskiej sztuki trenowali w sali gimnastycznej SP w Dzierzgoniu oraz gościli się, poznawali, zaprzyjaźniali i wymieniali doświadczenia w budynku Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

Instrutor Ferro Graduado Quebrado nie krył zadowolenia. „To były bardzo dobre dwa dni spędzone wśród przyjaciół z capoeira. Dziękujemy koordynatorowi, tj. Formando Bailarino za poprowadzenie treningów capoeira, muzycznych oraz maculele. Dziękujemy za pomoc przy roda i dobrą energię naszym gościom, tj. Instrutor Sapo GCB Gostyń, Instrutor Pombo GCB Rumia, Graduada Magrinha GCB Gostyń, Aluba Abobrinha Senzala Szczecin. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność – jesteście wspaniali!”

Warsztaty florystyczne w Jasnej

DOK nadal realizuje projekt w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Jedna z czterech realizowanych w projekcie DOK inicjatyw to warsztaty rękodzieła pn. „Świetliki”. W Jasnej odbyły się pierwsze warsztaty florystyczne. Nie dało się ukryć okolicznościowego charakteru warsztatów związanych ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. W ramach projektu zakupione zostały materiały oraz opłacony został instruktor.

Całość koordynuje oczywiście inicjatorka, która złożyła u nas swój wniosek – Iwona Szulga. Na spotkaniu, jak czytamy, widać jednak było fantastyczną współpracę wszystkich pań oraz wsparcie pani świetlicowej – Renaty Meciszyn. Przed nami kolejne warsztaty projektowe: decoupage i quilling. Wystawę podziwiali także pracownicy DOK oraz koordynatorka z Narodowego Centrum Kultury.

Możesz być zainteresowany

Comment (4)

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *