Dariusz Browarczyk nadal opiekunem MRM – relacja z III sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu

Zgodnie z obietnicą nasze kamery były już obecne na III sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która odbyła się w czwartek 29 listopada 2018 roku. Poniżej przedstawiamy Państwu zapis wideo. Najważniejszą informacją III sesji Rady Miejskiej można chyba uznać tę mówiącą, że Dariusz Browarczyk póki co dalej może pełnić rolę opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Jak długo pozostanie na tym stanowisku? Nie wiadomo.

Bardzo ciekawa sytuacja z tym związana miała miejsce na samym początku. Rozpoczynając obrady Przewodniczący Rady Ryszard Świder przywitał przybyłą na sesję Przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego Dobrosławę Frączek. Siedzącego dwa krzesła obok niej Radnego Powiatowego Dariusza Browarczyka już przywitać nie raczył.

Opuszczenie sesji w geście protestu przez radnego Zbigniewa Przybysza zostało już szeroko skomentowane przez niego samego, a jego dyskusję z obecnym na sesji mecenasem dotyczącą przepisów ustawy możecie Państwo zobaczyć na filmie.

Najwięcej rozmów odbyło się oczywiście w ramach punktu 14. porządku obrad, czyli przy okazji wolnych wniosków członków Rady. Padło tu wiele pytań do Burmistrz Dzierzgonia. Rafał Żemojdzin pytał o schemat organizacyjny Urzędu i wybór kierownika Referatu Organizacyjnego, ale głos zabierali też inni radni, m.in. Tomasz Przybilski, Wiesława Grzegowska czy Krzysztof Haber. Głównie dotyczyły one infrastruktury w gminie i powiecie sztumskim.

Sesję zakończył komunikat wiceprzewodniczącej Czesławy Kurak: „Proszę państwa, na ubiegłej sesji stanęła sprawa nowego opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej i w porozumieniu z panią Burmistrz, w porozumieniu z młodzieżą, która uczestniczy w pracach Rady Młodzieżowej, pani Burmistrz podjęła decyzję, że na dzień dzisiejszy w dalszym ciągu opiekunem Rady Młodzieżowej zostaje pan Browarczyk”.

Ze względu na niewielkie problemy techniczne nasza relacja rozpoczyna się kilka minut po rozpoczęciu obrad.

 

Możesz być zainteresowany

Comment (19)

 1. Wnioskuje, że chodziło o projektanta. Aby przeprowadzić przetarg potrzebny jest projekt i przedmiar do złożenia kosztorysu ofertowego. Ale… czy na wykonawce projektu nie powinien odbyć się przetarg? Skoro odbyły się już rozmowy z „architektem” gmina powinna mieć przeznaczoną sumę na inwestycje, żeby projektant wiedział w jakich widełkach ma się zmieścić. Skoro są już rozmowy o projekcie to powinniśmy poznać lokalizacje oraz właściciela działki, na której stanie obiekt.

 2. jak p. burmistrz mogla spotkac sie z architektem, odnosnie budowy domu dziennego pobytu. Skoro nie bylo jeszcze przetargu ogloszonego przez gmine… pierwsze dni, a juz takie numery… hallo spoleczenstwo hallo…..

 3. Zdziwiona to powiedz gdzie to jest bo ja teraz weszlam na strone i fejsa LGD nie mogę znaleźć, weszlam na stronę starostwa i tez nie mogę nic znaleźć. To gdzie to jest zakopane? Tym bardziej ze mowisz ze jest kolejne ogloszenie a jestem zainteresowana.

 4. Ludzie już naprawdę dajcie sobie trochę na wstrzymanie i trochę pokory! Proponuje przejrzeć strony internetowe bo ja to zrobiłam i bez problemu znalazłam ogłoszenie na kierownika lgd! Teraz nawet jest nabór na kolejne stanowisko wiec jak jestescie chętni to moze ktoś złoży papiery a nke później będzie płacz „ciekawe gdzie było ogłoszenie”

 5. Wójcina zachowuje się jak Tekla. Jak nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, to buch w swoją pajęczą sieć złapać radnego. Ale się nie udało, z pomocą podąża „żelek”, bo tak to by nic nie wydukała.

 6. Ale Podlewska łączyła chyba dwa stanowiska sekretarza i zastępcy a teraz jest potrzeba dwoch oddzielnych? Wtedy dawali sobie radę a teraz nie poradzą? I będzie rozpisany konkurs? Po co? Chyba z gory wiadomo kto go wygra.

 7. P. Burmistrz jeżeli na następnej sesji będzie pani składała sprawozdanie ze swojej działalności to proszę mówić poprawną polszczyzną.
  Nie używamy samogłosek: „eeeeeee” i „yyyyy” między wyrazami.
  Przyimki : „w” lub „z” pełnią funkcję łączącą z rzeczownikami. Mówi się łącznie, płynnie : w Dzierzgoniu , a pani mówi: „w” długo, długo nic Dzierzgoniu, lub „z” długo, długo nic i dodaje Państwem.
  Akcent w jęz. polskim pada prawie zawsze na przedostatnią sylabę wyrazu, a nie jak u pani na ostatnią. Słuchać tego nie można. Skoro uważa się pani za osobę tak doskonałą pod każdym względem to w jęz. polskim ma pani olbrzymie braki.
  Jak zdała pani maturę z jęz. polskiego. Czyżby tak samo jak wygrała pani wybory?

 8. A może rozliczyc ją ze spotkań. Gdzie, z kim się spotkała? Ile wydała pieniędzy na delegacje czy użyła urzędowego samochodu i co wynika z tych spotkań?

 9. Zaplatala się, zatrudnili Zywickiego ale konkurs dopiero będzie, machlojki od samego początku, na umowe zlecenie podpowiada skarbniczka.To co robi Orbit na etacie za co bierze pieniadze. a no to proste nie ma
  o niczym pojecia bo dostal stołek za trzymanie torebki.To kur.a mamy władzę która będzie dysponować 45 mln złotych w naszej gminie.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *