Dotacje gminne. Ile dostało Powiśle, a ile Spółdzielnia „Dzierzgoń na Start”?

Znowu wracamy do wydarzeń z końcówki roku. 30 grudnia 2021 zebrała się Komisja Konkursowa, która za zadanie miała zaopiniować oferty złożone na wsparcie realizacji zadań publicznych w gminie Dzierzgoń w 2022 roku przez różne instytucje i fundacje.

Skład komisji:

1. Daria Mietlewska-Dura,
2. Aleksandra Kun,
3. Jolanta Gregorkiewicz,
4. Grażyna Grzybowska.

Co możemy przeczytać w protokole?

1. Spółdzielnia Socjalna „Dzierzgoń na Start”, której prezesem jest (przynajmniej wg internetu) Mariusz Godzieba złożyła ofertę na kwotę 333 100,00 zł (trzysta trzydzieści trzy tysiące sto złotych) na realizację zadania „Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży”. Komisja zaproponowała udzielenie dotacji. 

2. Spółdzielnia Socjalna „Dzierzgoński Smaczek” złożyła ofertę na kwotę 162 000 zł (sto sześćdziesiąt dwa tysiące złotych) na realizację zadania „Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez zapewnienie zaplecza gastronomicznego placówkom gminnym oraz wyżywienie dzieci i młodzieży”. Komisja zaproponowała udzielenie dotacji. 

3. Nadwiślańska Fundacja Rozwoju, której prezesem jest (przynajmniej według danych dostępnych w internecie) Grażyna Grzybowska złożyła ofertę na kwotę 237 000 zł (dwieście trzydzieści siedem tysięcy złotych) na realizację zadania „Nauka, edukacja, oświata i wychowanie – opieka nad dziećmi do lat 2 w klubie dziecięcym „Promyczek”. Komisja zaproponowała udzielenie dotacji. 

4. Dzierzgoński Klub Sportowy „POWIŚLE” złożył ofertę na kwotę 35 000 zł na realizację zadania „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”. Komisja zaproponowała udzielenie dotacji. 

Dokument możecie znaleźć w tym miejscu: klik.

Możesz być zainteresowany

Comment (10)

 1. Promyczek to też spółka czy tam fundacja? Bo do cholery gminne pieniądze rozdają jak ze swojego portfela . Czy nie mogło to wszystko funkcjonować pod gmina jak było kiedyś? Pewnie nie bo tam musiałaby być księgowa i wszystko byłoby ściśle udokumentowane , każdy wydatek a spółdzielnia czy jak to tam zwał jest niezależne od gminy formalnie i nikt tego do końca nie sprawdzi? To taki miał być efekt zmian? Żeby gminne pieniądze mogły być wydawane nie wiadomo dlaczego? Brak chodników oswietlenia ulicznego , mieszkań socjalnych i wiele innych potrzeb a tu 330000 zł na zorpierduche , taka władza to chyba pomyłka.

 2. Ja jestem ciekawy kto tak inteligentnie pomyślał zeby zlikwidować kuchnie w szkole i umożliwił powstanie spółki smaczek? Miało to niby na celu oszczędności .Czyli ble ble bo jak skończyły się pieniądze z RTI to teraz gmina finansuje funkcjonowanie smaczka dotacjami naszymi pieniędzmi z budżetu gminy. Czyli są pieniądze dla prywatnej firmy smaczek a nie było aby utrzymać kuchnie w szkole? Pewne jest ze kuchnia szkolną nie mogła dziękować.

 3. Jak Smakołyk dostał tyle kasy to pewne, że do końca kadencji obiady będą gratis dostarczane na Beverly Hills.

 4. Jesli na poziomie takiej pipidówy idą przewały na kilkaset tysięcy koła, to w tym kraju nie może być dobrze.
  333 tysiące na „sport i rekreację”, a półtorej godziny na hali, która została zbudowana z naszych podatków kosztuje 90zl.
  I na co pójdą te pieniądze?
  Ale jeśli milosciwie panująca dżola dostaje na miesiąc 19 000 zł, to jej ludzie też nie mogą przecież „pracować” za średnią.

 5. Członek komisji prezesem fundacji, ktora otrzymuje dotację. Tak uczciwie przydzielone dotacje to tylko za obecnej władzy są możliwe.
  Jeszcze zeby zdążyła doprowadzić do konca inwestycje na Kuksach Inwestycja najbardziej oczekiwana przez obecne władze. Jak wszyscy wiedzą blisko pola to byłoby zrealizowanie inwestycji marzeń…….

 6. Serio to się dzieje w tej gminie!!! Żeby sobie pobiegać po lesie czy innej żwirowni ktoś dostaje 300 tysięcy??? A jak kobieta chciała dać faktyczne schronienie zwierzakom to jej nie dać dotacji, bo koszty??

  1. No i powróciła nam epoka „Bluszcze i róże ” kasa idzie i po niej śladu nie będzie. To teraz widzimy prawdziwy program wyborczy. Dodać trzeba do tego powrót do inwestycji na Kuksach i mamy to czego nie chcieli ludzie.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *