I cyk, podwyżka dla burmistrz Jolanty Szewczun przyklepana

Po krótkiej przerwie powracamy do najważniejszych gminnych informacji. Na początek cofniemy się do początku stycznia i wrócimy do sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, na której to radni – prawie jednogłośnie – przyjęli podwyżkę dla burmistrz Jolanty Szewczun. Przeciw było tylko trzech radnych. 

30 grudnia 2021 roku odbyła się sesja, której punkt dwudziesty trzeci mówił właśnie o ustaleniu wynagrodzenia burmistrza Dzierzgonia. Przed głosowaniem przewodniczący Rady zapytał radnych, czy są jakieś uwagi. 

Głos zabrała wiceprzewodnicząca, Czesława Kurak: Ja chciałabym tak tylko króciutko odnieść się do naszego postanowienia w sprawie tej podwyżki. I tak w dwóch zdaniach – kto ma uszy, ten słyszy, kto ma oczy, ten widzi. Tyle w temacie uzasadnienia podwyżki dla pani burmistrz, na którą zapracowała. A przykładem jest zasilenie naszej gminy chociażby dotacjami wyższymi niż 8 milionów. Tyle w temacie, ale jeżeli ktoś nie chce, to nie zauważy i będzie robił burzę w szklance wody. Dziękuję ślicznie.

Żaden inny radny nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie. 12 radnych było za, 3 przeciw. Podwyżka dla burmistrz Jolanty Szewczun stała się faktem. 

Co można zrobić z podwyżką? Burmistrz Malborka na przykład podwyżkę przekazywać będzie na cele charytatywne. Jak czytamy na portalu internetowym portalnaplus.pl Marek Charzewski w styczniu przekazał m.in. 800 złotych na zakup karmy dla podopiecznych Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks, 430 złotych na kampanię promocyjną WOŚP, 1000 złotych wpłacił na rzecz 17-letniego mieszkańca Adama Biernata, którego czeka zabieg medyczny, a 1470 zł zostało przeznaczone przez niego na zakup różnego rodzaju urządzeń mówiących (zegarki, ciśnieniomierze, czujniki, termometry) dla podopiecznych Polskiego Związku Niewidomych. Łącznie w styczniu przekazał na cele dobroczynne ze swojej pensji 3700 zł, a wartość całkowita dotychczasowej pomocy to 9183,15 zł. 

O możliwych ewentualnych kwotach związanych z podwyżką dla burmistrz Dzierzgonia pisaliśmy pod koniec grudnia. 

Burmistrz Dzierzgonia będzie zarabiać więcej? Może to być nawet ponad 19 tysięcy miesięcznie

Możesz być zainteresowany

Comment (8)

 1. czy ktoś może potwierdzić ,iż Jolka otrzymała sms-a z groźbą i dlatego nie przyjmuje kobiet i dzieci z Ukrainy do swego gospodarstwa agro-turystycznego ? ( dostała dotację na jego stworzenie)

 2. A ja pytam czy radni czytali ustawę na podstawie której przyznali podwyżkę? Czy doczytali ze pracownicy obsługi administracji też powinni otrzymać należne im podwyżki . Czy w tym przypadku nadal gmina oszczędza I nie przyznaje podwyżek? Radni czytać ustawy .

 3. Od 3 lat słychać, że należy oszczędzać, burmistrz zabrała dodatki do pensji pracownikom oświaty nawet taki w wysokości 30 zł. bo gmina musi robić oszczędności a tu sru rada przyznaje podwyżkę najwyższą jaka tylko była możliwa na równi z prezydentem Warszawy. Ludzie teraz widzą jaka jest rzeczywistość i jak to się ma do tego co zrobili radni.
  WAZELINA?

 4. Jak to przecież wystarczy spojrzeć na oświadczenie majątkowe burmistrz
  i wiadomo dlaczego takie podwyżki na poziomie prezydenta Warszawy.
  Efekty pracy burmistrz to tylko radna widzi z okna swojego mieszkania. Bo wątpię aby za tej kadencji pojawiła się w jakimkolwiek sołectwie. No ale cóż zdjęcia na Facebooku nie pokazują prawdy chyba że praca burmistrz to oglądanie map , muszę przyznać że jest to niezwykłe osiągnięcie władzy. BRAWO🤣🤣. Podwyżka już jest, zostało jeszcze zagospodarować kuksy i plany 5 letniej kadencji wykonane.

 5. Argumentacja radnej w sprawie podwyżki jest na poziomie już jakże znanego jej klakierstwa. A swoją drogą dlaczego aż tyle tej podwyżki?

  1. Te oszczędności o nich było głośno jak likwidowała kuchnię w szkole no przecież zlikwidowała bo gmina musi oszczędzać. Kucharki straciły pracę a rada przyznaje takie podwyżki dla burmistrza.
   Przewodniczący rady też dostał podwyżkę a vc przewodnicząca też? Chyba tak bo za te argumenty przez nią przywołane popierające podwyżki dla burmistrza vc przewodnicząca też dostaniepodwyżkę. No przecież drogi gaz , ogrzewanie więc podwyżka jak znalazł gdzie tyle zarobi? Patrząc przez okno?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *