Gmina Dzierzgoń wyda 35000 złotych na dekoracje świąteczne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. W sklepach i marketach pojawiają się pierwsze świąteczne ozdoby i produkty ze specjalnymi świątecznymi elementami. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnym stole, będziemy mogli wziąć udział w XI sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która odbędzie się w środę, 30 października o godzinie 14:30.

Z projektów uchwał przygotowanych na tę sesję można wyczytać kilka ciekawych rzeczy. Jedną z takich rzeczy jest zakup przez gminę Dzierzgoń dekoracji świątecznych za kwotę 35 tysięcy złotych.

Gmina postanowiła również zwiększyć wydatki w innych sektorach, ale o tym napiszemy niebawem.

Możesz być zainteresowany

Comment (20)

 1. Co z chodnikami i ulicami ,przecież wszyscy radni z koalicji opowiadali i pisali że będą remontować drogi i chodniki a tu już ponad rok rządów i ,,BIEDA,,żadnego remontu nie widać i słychać trzeba nowe światełka kupić.Brawo Wy

 2. Co się dzieje z tymi radnymi ca przez 4 lata urzędowania p.Eli tak mieli dużo do mówienia, teraz pani powie nie to się nie odzywają. Brawo Panowie dzięki waszym obietnicą przedwyworczych ludzie tak narzekają na Wasze rządy. Pozdrawiam Wszystkich co Was oszukali.

 3. Wg jednej pani radnej szczytem luksusu jest praca na budowie, bo przecież firmy budowlane ciągle szukają pracowników! Serio! Nie każdy facet po studiach tym bardziej chce pracować po 10 lub 12 godzin na budowach i często w delegacjach bo takie są realia. Nie każdemu zdrowie na to pozwala! A co z kobietami? Dla nich widzi pani pracę na kasie? Bo nie widzę innej. Rozumiem że każdy może mieć taki czy inny pogląd na różne sprawy ale pani patrzy bezkrytycznie na wszystko co teraz się dzieje. Jak ktoś nie ma pracy ani perspektyw na nią to świecący lampion na mieście nie poprawi mu humoru na święta. Poza tym jak ktoś już napisał idąc w stronę byłego polmo na chodnikach nogi można połamać. Remont Traugutta to już by sobie pani darowała przypisując to obecnej władzy. Niech pani ściągnie różowe okulary i patrzy realnie na życie. Czemu dzierzgonskiej firmy, która daje najwięcej miejsca pracy i dla kobiet i dla mężczyzn tak pani nie wychwala? gdzie tu obiektywizm?

 4. Tu pomaluje ławkę, tam posadzi krzaczki albo słoneczniki, teraz lampki. Wg mnie to odwracanie uwagi od rzeczy ważnych. Żeby nie było. Za 4 lata będzie można powiedzieć , że tyle zrobiła… Konkrety proszę Pani. Nie mierz mieszkańców (bynajmniej niektórych?) swoją miarą.

   1. Żłobek to klasyczny przykład bezradności WŁADZY , termin przewidziany na budowę dawno minął ,…………. czy leci z nami pilot? Nie pilot biega po wsiach i robi wykopki w swoim ogródku, w godzinach swojej pracy siedzi na „fejsie ” i wrzuca te swoje dokonania . Do roboty, albo won od koryta paniusiu.

 5. Pomyślcie tylko, ile lat można doświetlać( a może doświecać ) dzierzgoniaków za 700 000 złotych.
  Dla Tych z bielmem na oczach niestety żadne światło nie pomoże, pozdrawiam ociemniałych.

 6. A na cholerę Wam miejsca pracy 🤔 przecież w tym czasie można np. spacerować po parku lub biegać po wsiach. Niech każdy robi to co lubi. 😉

  1. Aby mieć na światełka sprzedajw się mienie gminy. Tu nieruchomość tam grunt. Co rusz przetargi. Za te 35 tys to można by chociaż chodniki porobić.

 7. czym wiecej oswietlen tym wiecej zarobi ten kto bedzie montowal a jak myslicie kto bedzie montował? ha ha . Bogata gmina no ale moze ksiadz pochwali , jakis powod pewnie jest.

 8. Może Pan redaktor odpowie co z parkingiem pod ośrodkiem zdrowia przecież gmina użycza ten teren spółce, to one powinny to zrobić a nie gmina za nasze podatki.

 9. To się w głowie nie mieści tyle kasy wydają a nam co miesiąc mówi że mieszkań nie ma i nie będzie, co z tymi obietnicami że obniży nam cen wody i śmieci.Teraz widzę co się dzieje i święci .

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *