Jolanta Szewczun: „Tylko szkoda olbrzymia, że nie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i że nieraz jesteśmy w stanie ulec takiemu taniemu populizmu”

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która odbyła się 22 grudnia o godzinie 10:00, Rada Miejska – niejednogłośnie – zatwierdziła budżet na rok 2021. Po głosowaniu nad jego przyjęciem głos zabrała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, która podziękowała radzie za uchwalenie przyszłorocznego budżetu. Prezentujemy Państwu wybrane fragmenty przemówienia i odsyłamy do relacji z sesji.

Panie Przewodniczący, szanowni Radni i również moje koleżanki i koledzy. Cieszę się, że budżet 2021 roku został przez Państwa przyjęty. Dziękuję za uchwalenie, myślę że budżetu rozwojowego, budżetu bezpiecznego dla tej gminy z wieloma potrzebnymi inwestycjami, na które czekają nasi mieszkańcy. Szkoda, że nie przez wszystkich radnych… że nie wszyscy radni dostrzegają potrzebę realizacji takich inwestycji w naszej gminie. Ten budżet został, proszę Państwa, dobrze przygotowany, pokazuje że możemy realizować dla gminy inwestycje potrzebne. Inwestycje zarówno infrastrukturalne, inwestycje drogowe, inwestycje również społeczne. Kwota dla takiego samorządu jak gmina Dzierzgoń, inwestycji na 5,5 miliona pokazuje, że gmina naprawdę podąża ku rozwoju. A co jest jeszcze bardzo ważne, co uważam, że powinniśmy podkreślić, bo realizujemy olbrzymie inwestycje wielomilionowe, ale również, proszę Państwa, nie zadłużamy gminy, a zmniejsza się jej zadłużenie o ponad 800 tysięcy do roku poprzedniego. Jest to ważny aspekt, który rok temu był przez radnych podnoszony.

[…]

Proszę Państwa, to jest naprawdę dobry budżet dla naszej gminy, a my z kolei pokazaliśmy, że jesteśmy odpowiedzialni. Odpowiedzialni za jego przygotowanie i jego dobrą realizację. Tak jak powiedziałam, zawiera wiele ważnych dla naszej gminy inwestycji. I proszę Państwa, bardzo Państwu za to dziękuję. I potwierdzę to, że znalazły się tam zadania, które są potrzebne i oczekiwane.

[…]

Tylko szkoda olbrzymia, że nie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i że nieraz jesteśmy w stanie ulec takiemu taniemu populizmu. Myślę, że moja postawa, moja postawa również urzędników pokazuje nasze wielkie zaangażowanie. Nieraz taka emocja z mojej strony, ona nie wynika ze zdenerwowania, proszę Państwa. Wynika z tego, że jestem mocno zaangażowana w swoją pracę. I, proszę Państwa, ten dynamizm z mojej strony to jest to, że mi na tej gminie zależy, że ja wiem, że to jest projekt w naszej gminie niekończącej się pracy. Budżet tego roku nie zawiera wszystkich inwestycji, które bym chciała dla mieszkańców zrealizować, ale proszę Państwa, kolejny etap, krok po kroku, systematycznej, olbrzymiej pracy przynosi efekty, gdzie możemy popatrzeć już do tyłu. I to, proszę Państwa, jest dla mnie ważne, że współpracuję z odpowiedzialną radą, która widzi te potrzeby społeczne. Za to Państwu również serdecznie dziękuję. I dziękuję za przyjęcie tego budżetu.

Całą wypowiedź możecie usłyszeć na poniższym filmie. Przemówienie burmistrz Dzierzgonia zaczyna się w 1:24:40. 

 

Możesz być zainteresowany

Comment (14)

 1. Bo jego pytali „mieszkańcy” , a on tylko przekazywał pytania. Teraz „mieszkańcy” zajęli stanowiska więc o nic nie pytają i mało tego nie pozwalają innym o cokolwiek pytać.

 2. Kiedyś ktoś napisał jaka burmistrz taka rada.
  Radna Czy.K. się popisała w swojej wypowiedzi „na ten szczek” no leję. Oni są wykształceni i rządzą milionami naszych pieniędzy w budżecie gminy. O zgrozo !!!!!

 3. Mnie jak wielu innych zastanawia fakt zatrudnienia za duże pieniądze człowieka z Poznania, w Rti, który hmmm nie wiadomo skąd się wziął, nie wiadomo co robi i czy to jest wg burmistrz gospodarność? Za śmieci druga i to jaka podwyżka,a miało być taniej dla seniorow.

 4. Radny dobrze zapytał o koszt bryczki z koniem bo to był żałosny widok.
  Wyglądało jakby Mości Pan biedocie rzucał chleb itp.

 5. Jak ludzie się dadzą nabrać w następnych wyborach to RTI już nigdy nie zobaczy tych 700 tys. bo sprawa się przedawni.

 6. A co p burmistrz o zwrocie ponad 700 tys.do RTI bo mieszkańcy nic na ten temat nie wiedzą, sprawa została ukręcona przez jej prezesika- pytam się i nigdzie nie mogę tego znaleźć. Pozdrawiam koalicje😀😪

  1. Małżeństwo krętaczy i geszefciarzy za wszelką cenę trzyma się stołków , obstawia stanowiska ludźmi bez kręgosłupa moralnego, łasego na pieniądze , aby przykryć swoje błędy i nadużycia .
   I przy okazji robi w TRĄBĘ całe społeczeństwo . Niestety w większości naiwne i otumanione słodkimi słówkami i głupawymi uśmiechami. Dużo zdrowia dla wszystkich .

 7. Szara rzeczywistość smutna ale czytając ten artykuł nieźle się uśmiałem 😀 nawet nie mam odwagi obejrzeć relacji z sesji żeby nie umrzeć ze śmiechu 😂 bo szanowna pani….populizmu to my się nasłuchali przed wyborami i niektórzy nawet w to uwierzyli… ale czy wierzą nadal?

 8. Brak zdolności do wysławiania się, stres,trema pojawia się w sytuacji trudnej, przerastającej i dlatego osoba taka nie panuje nad mową i jednocześnie myśleniu co ma powiedzieć, tzw brak koleracji.
  To tak jak uczeń w czasie egzaminu do którego się nie przygotował.
  Burmistrz z takimi lapsusami to piękna wizytówka gminy.

 9. Zdenerwowanie wynika z troski o gminę.🤣🤣🤣🤣🤣 Czy ludzi można traktować jak debili? I czy z takim zaangażowaniem i dbałością o gminę można zrezygnować z wypłaty i przekazać na cele społeczne ???? albo również zrezygnować z zatrudniania vc prezesa RTI za około 10 tys miesięcznie??????
  POPULIZMU, POPULIZMU OBECNIE TO MAMY W DZIERZGONIU DUŻO , Zabawne to wszystko. 🤣🤣🤣🤣

  1. Bo to jest tak.
   Jedni kształcą się dla wiedzy, drudzy dla uzyskanie umiejętności a są tacy, którzy kształcą się za miód.

    1. Dobrze że chociaż dwóch radnych myśli samodzielnie. I żeby nie mogli zadawać pytań bo zaraz wielki szum? Poprzednio obecny przewodniczący miał do wszystkiego pytania, nie pamiętacie co się wyrabiało na sesjach?

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *